Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trasa Lubliniec(PL)- Krefeld(DE)- 1030km spalanie wypada tak:

Na letnich 18"- 7,5-8litrów przy prędkości około 160 czasami pod 180;

Na zimówkach 16"-6-6,5litra przy takich samych prędkościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem trasę prawie 600km (Elbląg - Koszalin). Średnie spalanie wg fisa wyszło 5,3l/100km. Za bardzo to nie dało się pocisnąć.Miejscami na blacie było 140km/h, jednak większość trasy to 90-110km/h, hamowanie i zaraz rozpędzanie itd. Miasto wychodzi po rozgrzaniu 8l. Wczesniej miałem Paska AVF 130KM i wnim spalanie było wyższe o około 1,5 litra, ale to kwestia kondycji silnika, sprawności jego podzespołów. Pasek na trasie spalał jakieś 7litrów przy takich samych prędkościach, ale pompki były w gorszej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem właśnie 250km przy płynnej jeździe z dzieckiem na pokładzie. Droga zwykła - nie autostrada.

Prędkość do 130km/h, 3 osoby plus dziecko i załadowany bagażnik.

Spalanie 4.8L /100km, średnia prędkość 75km/h, czas ok 3.5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Zakopane - Rzeszów średnia prędkość według fis 100km/h (300km w 3h) spalanie 6l :kox: 4 osoby na pokładzie plus bagaże :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadam A4 B7 Silnik: BKE 1.9 115PS i zastanawia mnie różnica w spalaniu jakie pokazuje komputer 6.9 w przeciwieństwie do mojego wyliczenia po tankowaniu do pełna 7.8. Nigdy nie spotkałem się w poprzednich moich autach z taką różnicą zawsze wychodziło prawie to samo. I jeszcze jedno pytanie czy na ten silnik na miasto przy spokojnej na prawdę jeździe nie pali on za dużo - 7.8?? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadam A4 B7 Silnik: BKE 1.9 115PS i zastanawia mnie różnica w spalaniu jakie pokazuje komputer 6.9 w przeciwieństwie do mojego wyliczenia po tankowaniu do pełna 7.8. Nigdy nie spotkałem się w poprzednich moich autach z taką różnicą zawsze wychodziło prawie to samo. I jeszcze jedno pytanie czy na ten silnik na miasto przy spokojnej na prawdę jeździe nie pali on za dużo - 7.8?? Z góry dziękuję za odpowiedz.

spalanie raczej w normie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadam A4 B7 Silnik: BKE 1.9 115PS i zastanawia mnie różnica w spalaniu jakie pokazuje komputer 6.9 w przeciwieństwie do mojego wyliczenia po tankowaniu do pełna 7.8. Nigdy nie spotkałem się w poprzednich moich autach z taką różnicą zawsze wychodziło prawie to samo. I jeszcze jedno pytanie czy na ten silnik na miasto przy spokojnej na prawdę jeździe nie pali on za dużo - 7.8?? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Mam taki sam motor w B6 2004. W tym tygodniu zrobiłem mu test sprawdzoną metodą. Zalałem pod korek, zrobiłem dokładnie 100km i zalałem ponownie pod korek z tego samego dystrybutora. Jazda była 100% po mieście, krótkie odcinki (7 - 8km) bez stania w korkach, temperatura w okolicach +2, silnik nawet raz nie osiągnął 90 stopni (specjalnie zwracałem na to uwagę). Wlałem 7.4 litra. Średnie wskazanie komputera też wychodzi trochę ponad 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jeździe w trasie, po Polsce między górami a morzem i ok 100 km po mieście udało mi się na baku zrobić 1300 km. Przyjemny wynik. Sprawdzone na stacji bo zasięg spadł do 10 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to spalanie mnie zastanawiało bo wcześniej miałem a3 1.9 i tak góra palił 7.5 przy naprawdę ostrej jeździe a ten natomiast odwrotnie no ale ok jeśli mówicie że w normie. Jeszcze jedno u was też taka różnica między tym co pokazuje komputer a tym co jest w rzeczywistości ?? :) i jeszcze jedno strasznie mnie zastanawia czemu po rozgrzaniu tak strasznie dymi na postoju na biało/szaro? Wasze też tak mają przy tych temperaturach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tankowaniu do pełna i zlitrażowaniu go, wskazania komputera okazują sie dokładne.

Przy przejechaniu 100km i zalewaniu pod korek jest to ryzyko że raz można więcej zalać a raz mniej, chodzi o układ odpowietrzający.

Więc najlepiej wyjeździć aż zasięg będzie 0km i do pełna zalać, wyjeżdzić do zera i znowu do pełna. Wtedy nawet gdy więcej wciśniemy do baku (do układu odpowietrzającego) to nie robi aż takiej różnicy te 2 czy 5L bo dzielimy zazwyczaj przez 10 (przy 1000km) i robi sie tylko małe przekłamanie albo wcale.

Wtedy zobaczycie że komputer pokazuje w miare dokładnie i myli się może o 0.2 L, bądź to może jest nasza niedokładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj AWX po programie w miescie pali 9,2l - teraz około 0st.C (ale kawałki po 5km :decayed: i but)

na trasie przy butowaniu 7 litrów nie chce spalić, a przy spokojnej jeździe 6,1 :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Wiekszosc kolegow opisuje tu jazde i spalanie w manualu.

Wiec ja napisze jak to wyglada w AFN i automacie. Moze komus sie to przyda.

Wiec tak trasa 850 kilometrow i do baku wchodzi 50-51 litra. To jest ok. 5.90

Miasto ok. 700 kilometrow i do baku wchodzi 50-51 litra. To jest ok. 7.30

Srednio jest to ok. 6,5 litra.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankoałem za 100zł na pusty bak(pokazywało 0 na FISie w dystnasie) pokazało sie ładne 380km do zrobienia, w rzeczywistosci jeżdząc tylko po mieście zrobiłem 223km i znowu pokazało sie 0 na fisie :wallbash: Wy tez macie takie wskazania po zatankowaniu z różnicą przejechanych kilometrów :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankoałem za 100zł na pusty bak(pokazywało 0 na FISie w dystnasie) pokazało sie ładne 380km do zrobienia, w rzeczywistosci jeżdząc tylko po mieście zrobiłem 223km i znowu pokazało sie 0 na fisie :wallbash: Wy tez macie takie wskazania po zatankowaniu z różnicą przejechanych kilometrów :mysli:

Kolego to akurat normlane bo przypuszczam ze jak pokazywalo Ci 0km to ostatnie km przejechałeś bardzo powoli i delikatnie wiec komputer przeliczał Ci ostatnie km i wksazywal ile zrobisz jeszcze km przy takiej jezdzie... a potem wiadomo juz pewnie tak delikatnie gazem nie operowales wiec i km do przejechania ubywalo :wink4:[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 11:30_________________________________________________ja ostatnio mam problem zmiescic sie w 11L/100km :rolleyes:

na baku robie ok. 600km (bak mam 70L) wyniki przy 235/18 , bo dopiero w ubiegłym tyg założyłem zimówki 205/16

ale póki co spalanie nie spadlo tyle ze pewnie dlatego ze teraz na zimowkach jeszcze bardziej ciesze sie ze z jazdy :kox: i przyznaje ze furki jak sie zagrzeje nie oszczedzam :decayed: a różnicę w reakcji na pedał czuć dość wyraźnie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tankoałem za 100zł na pusty bak(pokazywało 0 na FISie w dystnasie) pokazało sie ładne 380km do zrobienia, w rzeczywistosci jeżdząc tylko po mieście zrobiłem 223km i znowu pokazało sie 0 na fisie :wallbash: Wy tez macie takie wskazania po zatankowaniu z różnicą przejechanych kilometrów :mysli:

Tak samo mam, dlatego nie patrze nigdy na dystans jaki mam do przejechania, a mam zawsze właczone srednie spalanie. Ogólnie staram sie utrzymywac zasadę. że jak mi piknie, że jadę na rezerwie, to podjeżdzam i tankuje. I mniej więcej 200-220 km robie po miescie co daje ok. 9-9.5 l / 100 km.

A niektorym to zazdroszcze :naughty: 6l, 7l po miescie pieknie, pieknie. No ale co sie dziwić jesli jak tu czytam niektorzy mają genialne pomysły, aby po 100km wlewać znowu do pełna i sprawdzac spalanie. Obiektywnie nie ma co :naughty: Tylko nie wiem po co samego siebie oszukiwac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę - a co :decayed: Silnik 1.9, 130 km kombi, multitronic a spalanie na trasie w filmiku niżej:

http://tinypic.com/r/9gbnvc/5

W mieście okolice 7 litrów. Jak dla mnie bomba . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co sie dziwić jesli jak tu czytam niektorzy mają genialne pomysły, aby po 100km wlewać znowu do pełna i sprawdzac spalanie. Obiektywnie nie ma co :naughty: Tylko nie wiem po co samego siebie oszukiwac

Nie pierwszy raz tak robiłem i nie w jednym pojeździe i potem, po zużyciu całego paliwa w zbiorniku (tzn. do rezerwy) i po ponownym zatankowaniu, zawsze wychodziło, że średnio pali tyle, ile po przejechaniu tej pierwszej setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...