Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak do tej pory, zalałem do pełna, jakieś 52 litry i... przejechałem ok 400km, i jutro czeka mnie wizyta na stacji co by na rezerwę nie wjechać... :gwizdanie: więc... 52/4=13 z tego większość miasto... szczęściem to paliwo takie tanie jest :evil::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Jak do tej pory, zalałem do pełna, jakieś 52 litry i... przejechałem ok 400km, i jutro czeka mnie wizyta na stacji co by na rezerwę nie wjechać... :gwizdanie: więc... 52/4=13 z tego większość miasto... szczęściem to paliwo takie tanie jest :evil::kox:

masakra :blink: ja przy spalaniu 6 litrów płacze jak bóbr a tu 13l. ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak do tej pory, zalałem do pełna, jakieś 52 litry i... przejechałem ok 400km, i jutro czeka mnie wizyta na stacji co by na rezerwę nie wjechać... :gwizdanie: więc... 52/4=13 z tego większość miasto... szczęściem to paliwo takie tanie jest :evil::kox:

masakra :blink: ja przy spalaniu 6 litrów płacze jak bóbr a tu 13l. ;(

Jak znów Ci "więcej" spali -> zawsze wtedy możesz się uśmiechnąć i pomyśleć.. "jak dobrze że mam 1.9" :naughty:

:tongue4: :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo FH 12 480KM...40t.

700litrów 2200km :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiła się u mnie w rodzince B7 2.0TDI 2005 BLB no i średnie spalanie wyszło mi 10 litrów/100km czy to nie za dużo??? Trochę trasy i miasta. Ogólnie rzecz biorąc FIS pokazuje 11l/100.

Staram się jeździć spokojnie i płynnie ale ciężko zejść niżej. Zainteresowało mnie jeszcze to że gdy poruszam się na wyższych obrotach to komputer pokazuje spalanie bardzo małe 4l/100 a gdy jadę poniżej 2000obr/min 25-40l/100km.czy macie tak samo?? Czekam na wasze opinie. :mysli::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiła się u mnie w rodzince B7 2.0TDI 2005 BLB no i średnie spalanie wyszło mi 10 litrów/100km czy to nie za dużo??? Trochę trasy i miasta. Ogólnie rzecz biorąc FIS pokazuje 11l/100.

Staram się jeździć spokojnie i płynnie ale ciężko zejść niżej. Zainteresowało mnie jeszcze to że gdy poruszam się na wyższych obrotach to komputer pokazuje spalanie bardzo małe 4l/100 a gdy jadę poniżej 2000obr/min 25-40l/100km.czy macie tak samo?? Czekam na wasze opinie. :mysli::wallbash:

coś dziwne to spalanie, koło 8 byłoby w normie myśle, jak mówisz, że płynnie jeździsz :gwizdanie: a z FISem to już w ogóle jaja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Zalałem ostatnio do pełna, wyzerowałem licznik...

zrobiłem 810km i znowu pod korek

przy 50 z groszami zawór odbił-ale udeptałem trochę :naughty: i wlałem równo 51l. czyli wyszło jakieś 6,3l/100

były to głównie dojazdy do pracy-20km w jedną stronę z czego jakieś 10km na niedogrzanym silniku :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Zalałem ostatnio do pełna, wyzerowałem licznik...

zrobiłem 810km i znowu pod korek

przy 50 z groszami zawór odbił-ale udeptałem trochę :naughty: i wlałem równo 51l. czyli wyszło jakieś 6,3l/100

były to głównie dojazdy do pracy-20km w jedną stronę z czego jakieś 10km na niedogrzanym silniku :kwasny:

to niezły wynik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po zakupie-przed wymianą oleju, filtrów P.P.O. no i termostatu (bo silnik grzał się tylko do 70st.)

Przy takiej samej jeździe, na takich samych dystansach wychodziło 7l. więc jest trochę lepiej :good:

No i wiadomo-na zimnym silniku delikatnie, na rozgrzanym trochę pobutuję co by się nie zamuliła :naughty: i frajda z jazdy była :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.0 TDI Multitronic (BRE) spala na całym baku od 6.5 do 8.2 w zależności jaką noge mam - miasto.

Średnie spalanie to 7-7.5 litra na sto km.

W trasie zawsze cisne - od 7.5 do 9.5 w zależności od nóżki, która zazwyczaj jest ciężka. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem 1100km na baku, gdzie wchodzi jakoś pewnie 67-8l nie wiem dokładnie w cyklu mieszanym ale 3/5 było też trasy, noga raczej średnia tak do 130km/h. Skrzynie mam multi. Jak jeżdże po samym mieście to robię około 850km :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% trasy, spokojnie 90-110

zalany pod korek, z odpowietrzaniem

1322km wskazówka na dnie i tankowanie

spalanie na FISie i z obliczeń 4,7 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% trasy, spokojnie 90-110

zalany pod korek, z odpowietrzaniem

1322km wskazówka na dnie i tankowanie

spalanie na FISie i z obliczeń 4,7 l/100 km

:shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja latem na pełnym baku 1200km

czuli zima 6,7 a latem 6,2 mowa na drugim liczniku fisa[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 08:22_________________________________________________

Witam

Jak do tej pory, zalałem do pełna, jakieś 52 litry i... przejechałem ok 400km, i jutro czeka mnie wizyta na stacji co by na rezerwę nie wjechać... :gwizdanie: więc... 52/4=13 z tego większość miasto... szczęściem to paliwo takie tanie jest :evil::kox:

powinieneś mieć bak 70 l :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja latem na pełnym baku 1200km

czuli zima 6,7 a latem 6,2 mowa na drugim liczniku fisa[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 08:22_________________________________________________

Witam

Jak do tej pory, zalałem do pełna, jakieś 52 litry i... przejechałem ok 400km, i jutro czeka mnie wizyta na stacji co by na rezerwę nie wjechać... :gwizdanie: więc... 52/4=13 z tego większość miasto... szczęściem to paliwo takie tanie jest :evil::kox:

powinieneś mieć bak 70 l :naughty:

nie prawda Kolego :gwizdanie:

Ty masz 70 ale quattro ma mniejszy bak - ok.62L , nie pamiętam teraz dokładnie 62 czy 64 litry do quattro wchodzi :wink4:

a skoro Kolega zalał do pełna 52litry to nie znaczy że wlewał do pustego baku :tongue4:

inna sprawa że tylko Kolega lesjagl wie jak to spalanie liczy domysłam się że "na oko" :rolleyes:[br]Dopisany: 11 Grudzień 2011, 10:01_________________________________________________

100% trasy, spokojnie 90-110

zalany pod korek, z odpowietrzaniem

1322km wskazówka na dnie i tankowanie

spalanie na FISie i z obliczeń 4,7 l/100 km

:shocked:

:shocked:

o żesz... pogratulować spalania :good:

:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked:

o żesz... pogratulować spalania :good:

:slina:

nie przesadzajmy, przy takich prędkościach moje doładowana benzyna pali 1-1.5 więcej, więc znowu bez przesady :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent - A4 B5 1.8 TURBO QUATRRO z jakimś chipsem(shamić się nie byłem jeszcze, więc nie wiem jaka moc/moment).

Mi wychodzi LPG - trasa spokojnie dość(stała prędkość,sporadyczne wyprzedzanie tirów) 9-10L a miasto cały czas jeżdżę tak samo(dom-praca-fiona-dom) - od 10.5 do 16 ---> chyba jakość LPG jest u mnie zmienna(Lotos)...

Benzyny nie wiem bo mam pełen bak i po prostu dolewam do pełnego i nie widzę potrzeby jeżdżenia na paliwie tylko po to, żeby zobaczyć ile pali. Benzyna u mnie to póki się sekwencja nie załączy oraz jak mnie ktoś wk***i to pogonie na benzynce :gwizdanie:

Myślę, że jak na kombi z napędem i dodatkowymi kilogramami(narzędzia, pełen bak paliwa i gazu no i ja 120kg) nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w serii (115km) zanim zrobiłem program spalanie wahało się w granicach 8-8,5l/100km Jazda najczęściej po mieście,sporadycznie krótkie trasy.

Podczas wyjazdu wakacyjnego na trasie średnio 130-150km/h auto załadowane do full spalanie wyszło mi 7l/100km

Teraz zrobiłem program na 158km i 365NM to wyjeżdżeniu pełnego baku wyszło troszkę ponad 9l/100km na raczej krótkich trasach i niedogrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj miałem okazje jechać bardzo ekonomicznie, gdyż po przejechaniu 100 km padło mi łożysko z przodu więc nie mogłem jechać za szybko,, moja trasa wynosiła 1103 km, normalnie spalanie w trasie by było 4,8 -5,4 l ,,, ale wczoraj pokazało mi jedynie 4 l na 100/km,,, ale też średnia prędkość była 80 km,, no na odcinku 1000km :). No cóż było trzeba dojachać do domu. Tak więc na 1l przejechać można 25 km. Moje autko to B6 AWX Awant 130km, 1.8 tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...