Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Awaria multitronika - zdecydowana wymiana na manual


lechwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z wymianą skrzyni moja jest Do sprzedania:

ma najechane 120 tys km jedyny mankament to Naprawiany sterownik innych problemów Brak - może komuś się przyda.

Samą wymiane będe robił w sierpniu więc jeśli ktoś był by zainteresowany to mozna ją jeszcze sprawdzić w moim A4

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W związku z wymianą skrzyni moja jest Do sprzedania:

ma najechane 120 tys km jedyny mankament to Naprawiany sterownik innych problemów Brak - może komuś się przyda.

Samą wymiane będe robił w sierpniu więc jeśli ktoś był by zainteresowany to mozna ją jeszcze sprawdzić w moim A4

Pozdrawiam

Wiktor

dzwoniles do mojego ziomka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dzwoniłem

Znalazłem warsztat który to robi i nawet ma części na stanie

Warsztat koło Garwolina

Może ktoś go zna ? Właściciel nazywa się Daniel Kowalczyk

Polecił mi go Wspominany Zbigniew Mikołajczyk z ZP Serwisu

Wybieram się tam w sobotę popatrzę co i jak i pogadam konkretnie.

Z drugiej strony nabieram wątpliwości czy nie zmienić Auta na coś co się nie psuje ??? Może znacie taka markę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie czaki, niech kolega lechwik najpierw zrobi wywiad i dowie się czy warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie w Parysowie pod Garwolinem

to jest :

Dec Auto-Mat Automatyczne Skrzynie Biegów Montaż-Naprawa

Może znacie ten serwis?

Koszt przeróbki to 5000 - 6000 PLN na gotowo

Czas przeróbki to ok 7 dni

Do wymiany:

Skrzynia, pedały, półosie, sprzegło rozrusznik, gałka zmiany biegów.

Narazie szukam opini o serwisie - gość ma mi przysłac referencje ( kontakt do osób którym juz wymianiał skrzynie )

Swoją skrzynie GJA wystawiłem na Allegro i jak się znajdzie na nią klient to przerabiam.

Pozdrawiam

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor - pisałem na pw, nie odpowiedziałeś. Co padło tym razem? Jaki błąd zapisał się w sterowniku?

No i na ile wyceniłeś skrzynkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórna usterka sterownika - niby nic

Problem ten co wcześniej czyli brak kontaktu z czujnikami wybieraka ( brakowało 3 bitu sygnału z wybieraka ) nie wskokiwał R a zamiast D wskakiwał S

Serwis z Ozorkowa zrobił mi to na pół gwarancji zapłaciłem 200 zł ( od naprawy mineło 1 rok i 4 miesiące a gwarancja to 1 rok)

Problem w tym że nie Pasi mi taki Automat

W grę wchodzi sprzedaż auta lub przeróbka na Manual

Skrzynie wyceniłem na 4 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jeśli chodzi o swapa określiłeś się jasno więc tego nie neguję. Interesuje mnie raczej co pierdykło - sterownik czy bramka magnetyczna na drążku końcowym w skrzyni (obie usterki sygnalizowane są tym samym błędem). Ciekawi mnie też ile wytrzymałby sterownik gdybyś zmodyfikował sprzęgło na 7 lamel lub chociaż zaktualizował soft...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - jeśli chodzi o swapa określiłeś się jasno więc tego nie neguję. Interesuje mnie raczej co pierdykło - sterownik czy bramka magnetyczna na drążku końcowym w skrzyni (obie usterki sygnalizowane są tym samym błędem). Ciekawi mnie też ile wytrzymałby sterownik gdybyś zmodyfikował sprzęgło na 7 lamel lub chociaż zaktualizował soft...

Co padło - Połączenia w sterowniku - dokładnie to samo o czym pisałem w innym poście na temat naprawy sterownika.

Po za tym jak narazie cała skrzynia jest OK nic nie szarpie nic innego się z nią nie dzieje.

Brak potrzeby modyfikacji sprzęgła ( napewno zalecane ) ale nie mam chcęci tego robić Gdyź

Ilość frajdy z jazdy Multi <<<<< Problemy z multi

Jeszcze jedno ja nie widzie żadnej frajdy w jeździe tym skuteropodobnym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, pedały, półosie, sprzegło, rozrusznik ???? gałka zmiany biegów, a niewieszz e silnik takze sie rozni ? nie wiesz ze inny sterownik absu i esp powienin byc, niewiesz ze instalacja elektryczjna jest inna i to znaczna jej czesc, ramka wokoło manetki biegów, soft licznika, softt lub caly sterownik silnika,

co masz na mysli skuterpodobnym ?? wynalazkiem ? dsg tez jest skuterpodobny?

takie prazerobki maja wiele wad, tracisz na wartosci samochodu, i to duzo jesli ktos sie

zorientuje ze była zmiana na manula to niewiem czy sprzedasz go wogole, o bezpieczeństwie nie mowie a prawnie samochodem nie mozna sie juz poruszac po drogach traci on homologacje

ja juz dawno o tym myślałem, juz mialem kupic angola takiego samego zeby plug and play bylo

pamietaj jak niezrobisz tego sam nigdy to niebedzie dobrze zrobione lepiej sprzedaj samochó i szukaj w manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Cię tak denerwuje ta skrzynia i nie chcesz sprzedawać auta to rób..spytaj się czy swojej skrzyni nie możesz zostawić w rozliczeniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, pedały, półosie, sprzegło, rozrusznik ???? gałka zmiany biegów, a niewieszz e silnik takze sie rozni ? nie wiesz ze inny sterownik absu i esp powienin byc, niewiesz ze instalacja elektryczjna jest inna i to znaczna jej czesc, ramka wokoło manetki biegów, soft licznika, softt lub caly sterownik silnika,

co masz na mysli skuterpodobnym ?? wynalazkiem ? dsg tez jest skuterpodobny?

takie prazerobki maja wiele wad, tracisz na wartosci samochodu, i to duzo jesli ktos sie

zorientuje ze była zmiana na manula to niewiem czy sprzedasz go wogole, o bezpieczeństwie nie mowie a prawnie samochodem nie mozna sie juz poruszac po drogach traci on homologacje

ja juz dawno o tym myślałem, juz mialem kupic angola takiego samego zeby plug and play bylo

pamietaj jak niezrobisz tego sam nigdy to niebedzie dobrze zrobione lepiej sprzedaj samochó i szukaj w manualu

Czaki 22 - masz dość ortodoksyjne poglady

Porównanie do skutera - Skrzynia CVT działa na takiej zasadzie jak przekładnia w skuterze. DSG to zupełnie inna skrzynia

Spadek wartość ? Myslę że wręcz odwrotnie bo jak wszyscy wiemy Multitroniki na Allegro (a w szczególności a mobile.de są o wiele tańsze niż manuale)

mówisz żebym sprzedał A ile ja za to auto dostane ? napewno nie tyle żeby kupic manual z tym lub podobnym przebiegiem.

Przypomne że intencją mojego postu jest merytoryczna dyskusja jak to zrobic i na co nalezy uwarzać.

Pozdrawiam.

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechwik jak dla mnie to ta przekładka to niezła gimnastyka ,coś w stylu przeróbki anglika i chyba sobie zdajesz sprawę że jak kiedyś byś sprzedawał ten swój przeszczep to musisz powiadomić klienta o tej przeróbce .

Odnośnie skutera i CVT masz racje to to samo lecz nie widzę nic w tym złego ,to że auto jedzie bez szarpania to chyba tylko na Plus tej skrzyni .

mówisz żebym sprzedał A ile ja za to auto dostane ? napewno nie tyle żeby kupic manual z tym lub podobnym przebiegiem.

Przypomne że intencją mojego postu jest merytoryczna dyskusja jak to zrobic i na co nalezy uwarzać.

Tak naprawę to podejmujesz WIELKIE ryzyko bawiąc się w tą modyfikacje , rozumie jak byś miał mechanika niedaleko siebie który jest kumaty w te klocki i ci to zrobi , ale szukanie po Polsce szpeca jak dla mnie to poroniony pomysł z jednego powodu ,jeżeli będzie się coś złego działo to będziesz śmigał do gościa ze 100 lub 200KM stracisz nerwy i pieniądze .

Ja na twoim miejscu albo bym to naprawił i sprzedał ,albo sprzedał z tym uszkodzeniem a ile dostaniesz to rynek sam pokaże jak będzie za niska cena to po prostu nie sprzedaż lecz warto spróbować bo nic nie tracisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsg i multi jezdzi sie tak samo - oto mi chodziło ze skrzynie sie roznia to kazdy na forum wie,

zrobiosz jak uwazazasz, mi nie daje multi tylko komfortu psychiicznego ze moizna pocisnac i sie nic nie wys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czak DSG inaczej jedzie niż CVT - w DSG odczuwasz zmianę biegu, tyle że jest ona dokonywana szybciej niż w konwencjonalnym automacie ze względu na zastosowanie dwóch sprzęgieł. Sory za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsg i multi jezdzi sie tak samo - oto mi chodziło ze skrzynie sie roznia to kazdy na forum wie,

zrobiosz jak uwazazasz, mi nie daje multi tylko komfortu psyhiicznego ze moizna pocisnac i sie nic nie wys...

Właśnie trafiłeś w samo setno - nie chcę auta które w każdej chwili się wysypie ( poprzednia awaria (choć drobna) wypadła akurat w chwili kiedy wybieraliśmy się na urlop. i przez to gówniane auto trzeba było zmienić plany.

"URIS" Tak jak pisałem wczesniej mam warsztat oddalony o 65km firma się na tym zna bo przerobiła już pare aut

na przeróbke dostaje 6 miesięcy gwarancji.

Co do sprzedaży to Auto wystawiłem Cena 35 tysi i brak zainteresowania.

Pozdrawiam

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej czytam o wynalazku zwanym Multitronic, tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że to największe gówno jakie Audi wypuściło i nie przystaje to trochę do klasy premium. S-tronic to przyszłość i szkoda, że przy wzdłużnych montują tylko z quattro, ale cóż wydali kupę kasy na projekt i teraz muszą to wciskać klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...