Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Audi 80 B2 2-door sedan quattro R32 3.2 VR6 24V turbo projekt !


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie by było nie odstawać za bardzo od evo i sti na pojeżdżawkach ;)

chyba w drugą stronę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę żeby śledzić wątek :cool1:

Fajnie ,że robisz często fotorelację :good:

Tak mi się przypomniało jak oglądam tego twojego rodzynka, gdy jakiś czas temu,w sumie z rok temu... na allegro sprzedawał ktoś budę do sport quattro,ciekawe co nowy nabywca z nią zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oniemiałem z wrażenia ... świetna robota będę śledził aż do końca. Chętnie usłyszę dźwięk uturbionej VR'ki Pozdrawiam i oby tak dalej :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumam od jakiegos czasu nad lepszymi heblami bo te 320/30 wydają mi się za słabe - zaciski z Renault sport z ori tarczy 305/28 i na te 320/30 wchodzi to na styk i nie obsługuje całej powierzchni tarczy

29644520.jpg

zatem zakupiłem wieksze zaciski, tez 4 tłoczkowe brembo ale w serii 330/30mm i mam zamiar ożenic to z tarczą 345/30 lub 330/32mm z założeniem że ma wejśc w felge 16 cali o ET w okolicach zera ;)

o ile 345/30 trzeba by stoczyć po średnicy, to jesli tarcza 330/32 wejdzie na grubość to mam nadzieje że wejdzie na 16 cali choć to moze wydawać się niemozliwe

rozstaw mocowania 100mm - tu akurat moze być trudniej bo zaciski z renault maja sruby poprzeczne jak porsche boxster, dogde viper, jakas alfa itd

rozstaw.jpg

szerokość zacisku ponad 35mm znacznie wieksza niz tych z renault sport gdzie jest 32mm

szerokosc.jpg

długośc klocka 133mm szerokość 57mm (Renault ma 123 i maks 50mm szerokosci

klocek.jpg

przymiarka z tarcza 288/25 - taką miałem pod reką żeby pokazac jak duzy jest ten zacisk

natarczy288.jpg

a tu ciekawostka, mimo czujników zużycia kolcki zjechane tak że juz ze 2 mm tej blachy zeszło !!

szok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego to zacisk ? , bo dla mie wszystkie brembo na 4 tloczki wygladaja tak samo :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacisk jest z aluminium ;)

no tak wyglądają tak samo ale są brembo 4 tłoczkowe co obsługują 305/28 a są takie co obrabiają 350/30

róznią sie wilekością obudowy, tłoczków, klocków

tarcze ~330 mają alfy V6, lancie chyba kappa, jakies PSA topowe modele z mocnymi silnikami (citroeny, peugoty), prosiaki, dogde viper - full aut ma ten typ zacisku - mozna sobie pobrac katalog brembo i tam jest podane jakie sednice i grubości tarcz obsługuje dany typ zacisku[br]Dopisany: 28 Grudzień 2010, 09:55_________________________________________________3 wersja camber/caster platesow... koncowa faza teoretyczna po poprawkach birola, wycięta z kartonu :)

wkrótce przymiarka do kielichów i powstanie wersja produkcyjna ;)

przykładowo prawy kielich, pozycja "fabryka"

camber1.jpg

pozycja negatyw -3 stopnie, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy +3 stopnie ;)

camber2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie to rozwiązałeś :)

ale nie boisz sie że przy możliwości zmiennego konta wyprzedzenia zwrotnicy + duza moc silnika + sily ciążenia itd moze to nie wytrzymać lub szybko sie zużywać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła ciążenia jest niezależna ode mnie ;) z resztą sobie poradzimy

w tym aucie wszystko się bedzie szybko zużywać...[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 09:44_________________________________________________stejdż 2 rozpoczałem, w tym celu zakupiłem silnik R32 - no replacement for displacement ;)

bedzie kucizna + pare ciekawych patentów o których nie bede pisał bo R&D jest ostatnio w cenie :)

r32e.jpg

cel to 600KM ..... na kołach ;)

r32nitroturbo.jpg

Holset HX52 największy jakiego widziałem + NX powinno dać radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z Kętrzyna

duuzo zostało ustalone, uzgodnione, przymierzone... zakonczył się drobny przestój i prace znowu ruszyły ;)

1. hamulce

zmiana zacisków, zmiana tarcz, kupuje 347/30 na przód i albo stocze na 330 żeby weszło w 16 cali albo przejde na 17 cali

2. pedalbox, kiera, fotel zostały przymierzone do mojej d*py, wszytsko pasuje, wygodnie ergonomicznie, fotel jest dokładnie na słubpku B, oparcie 3cm od krzyza klatki - w 4 drzwiowym patrząć w lewo miałbym słupek :)

bedzie przesuwany pedalbox. przesuwane i regulowane fotele w mocowaniach

zostało ustalone miejsce lewarka od biegów i reczny pionowy hydrauliczny zapadką - klasyczny reczny na linke (mimo ze mam te fajne alumiowe niezapiekające sie zaciski z S8D2) idzie OUT

3. Body kit - wymaga dopracowania, przedni spojler bedzie krótszy o 3cm - auto ma być nisko i szeroko ;)

4. dystanse, mimo felgi 8J ET35 musi być co najmniej 50mm na strone, zwłaszcza z neagtywem

5. chłodnica bedzie ukosem, wyloty w pasie poniżej rejestracji na wzór sport quattro

poza tym to jak bedzie taki szeroki, niski z poszerzeniami i maską ze sporta to bedzie kocur, juz nie moge sie doczekać... te wszystkie evo i subaru beda wyglądac przy nim jak zabawki dla grzecznych dziewczynek ;) bez urazy i napinki ;P

meczy mnie kwestia wydechu, chcielibyśmy wyciąć podłogę w bagażerce, wyspawać stelaż pod chłodnice i obudować wylotem - probme ze w quattro jest tam tłumik

propozycje:

wydech bokiem (jak w audi 034) przed lewym tylnym kołem - zmieściłby sie jakis wielki płaski tłumik

rozwidlenie za dyfrem z 3 cali na np dwie 2 calowe rury i tam jakies krótkie tłumiki - podówjny wydech...hmmm

auto ma być ciche w normalnej spokojnej jeździe, zadnego burczenia na wolnych obrotach... do 3500 rpm spokojnie, powyżej 5-6000 rpm pełen ogień, marchewy, czad pałer, rakiet fjuel :)

zaciski.jpg

audi1q.jpg

i na koniec BONUS, zakupy w sklepie BACHUS w Kętrzynie - moje ulubione produkty browaru Olsztyn !!!! wiecej nie uniosłem w torbie ;)

piwox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...