Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz i racje. Ja mam przed sobą wymianę oleju a aktualnie jeżdze na Castrolu Magnatec tyle że półsynt a ktoś mi pisał żebym zmienił na fula i myśle nad tym Motulem 8100 Xcess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego walnij sobie Liqui Moly 5w-40 Top Tec 4100

Bardzo dobry olej.

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_3701.html

Silnik chodzi ciszej na nim niż na Castrolu, gwarantuję bo sprawdziłem na swej niuni.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał tych olejów Pentosin, jedne użytkownik sprzedaje je na forum w promocyjnej cenie i mówi że na tych olejach Audi wyjeżdża z fabryki, to prawda? Oto link do jego ogłoszenia :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138190.0

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka :cool1:

Czyli czysty blef z jego strony :P

Musahi dlaczego uważasz że to co napisałem o Pentosinie jest nieprawdą? Masz jakieś wiadomości na temat tej marki o których ja nie wiem?

nie twierdze ze to zle produkty, skomentowalem deklaracje o dostarczaniu przez nich grupy VAG w oleje. VAG caly czas miesza wsrod dostawcow, ale na placu stoja Castrol, Mobil, oraz Shell. natomiast najczesciej promuja sie z castrolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego walnij sobie Liqui Moly 5w-40 Top Tec 4100

Bardzo dobry olej.

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/d_3701.html

Silnik chodzi ciszej na nim niż na Castrolu, gwarantuję bo sprawdziłem na swej niuni.

Pozdro

nie polecam bo to olej thc czyli nie full syntetic

juz o tym zreszta pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a do tego mojego silniczka :naughty: jaki byście olej wlali :mysli:

dodam że jeżdżę na

Castrol SLX Professional Powerflow Audi Longlife III 5W-30

i trochę bierze :mysli:

co to znaczy troche? :cool1:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 12:25_________________________________________________

Ja to będe musiał dokładnie poszukać czy nie ma kajś wycieków chociaż pod autem plam nigdy nie było. Pewnie turbo zżera albo pierścienie do wymiany mam.

Ale co do oleju to myśle że bede brał tego Motula :thumbup:

jezeli spaliny nie sa niebieskie, przestan sie stresowac, poszukaj dobrze wyciekow i ciesz sie autem. :cool1:

a i zalej syntetyka, zima bedzie jak znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli spaliny nie sa niebieskie, przestan sie stresowac, poszukaj dobrze wyciekow i ciesz sie autem. :cool1:

a i zalej syntetyka, zima bedzie jak znalazl.

Spaliny niebieskie nie są. Jak miałem dziure w dolocie to na czarno dymił na wysokich obrotach ale przestał po wymianie łącznika.

Co do oleju to nawet na prostym konfiguratorze na strone Castrol zalecają full syntetic. Zalałem swojego pół syntetykiem bo myślałem że skoro już stary jest to po co mu lać fulla ale widze że tak naprawde jest inaczej :> :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul, motul, motul.... :gwizdanie: ok jest dobry

a czy ktos z was testował oleje Panolin?

rozumiem ze na widok lub dzwiek slowa "szwajcarski" nalezy wyobraznia zobaczyc mechaniczny zegarek marki Omega czy Longines z olejem firmy PANOLIN w misce olejowej? :cool1:

producent na stronie nie raczyl zamiescic zadnego katalogu produktow, o kartach produktow nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi czyli lepiej będzie jak kupie MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 ? :naughty:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 12:42_________________________________________________Bo juz wiem żeby więcej nie lać 10W40 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli spaliny nie sa niebieskie, przestan sie stresowac, poszukaj dobrze wyciekow i ciesz sie autem. :cool1:

a i zalej syntetyka, zima bedzie jak znalazl.

Spaliny niebieskie nie są. Jak miałem dziure w dolocie to na czarno dymił na wysokich obrotach ale przestał po wymianie łącznika.

Co do oleju to nawet na prostym konfiguratorze na strone Castrol zalecają full syntetic. Zalałem swojego pół syntetykiem bo myślałem że skoro już stary jest to po co mu lać fulla ale widze że tak naprawde jest inaczej :> :good:

jest inaczej, gdybys sobie poczytal lekture w tym wątku lub chociaz podwieszony post, miałbyś odpowiedź na wszystkie swoje wątpliwości.

sadzisz ze twoje auto stare jest? spojrz w takim wypadku na swoj wiek, chyba czas na emeryture :decayed::polew:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 12:49_________________________________________________

Musashi czyli lepiej będzie jak kupie MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 ?

bdb olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzisz ze twoje auto stare jest? spojrz w takim wypadku na swoj wiek, chyba czas na emeryture :decayed::polew:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 12:49_________________________________________________

Musashi czyli lepiej będzie jak kupie MOTUL 8100 x-cess 5w40 505.00 ?

bdb olej.

No wiesz :> dla człowieka 15 lat to pryszcz a dla auta to juz inaczej chociaz moje auto jeszcze żwawe jest :wink4:

A tego Motula będe brał tylko musze sie przejechać do hurtowni olejów w Gliwicach i w cenie się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was testował oleje Panolin?

pół CH na tym jezdzi, moja padaka miała wlepkę tego oleju INDY 5W-40

widze ze juz policzyles, chyba ze na podstawie owej wlepki sądzisz :cool1:

a drugie pół? :decayed:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 13:01_________________________________________________

Podstawą jest zachować parametry jakie zaleca fabryka i wymieniać dużo częściej niż ASO zaleca,10-12tys km.

Ostatnio byłem w sklepie ASO Audi i podsłuchałem jak klient przyjechał A4 2.0 tdi 140km 2007 rok na 3 przegląd od nowości,jeździ na long life i przy 89tys to była trzecia wymiana oleju w silniku,a śmiga głównie miasto i dziwił się że bierze mu olej i silnik bardzo głośn o pracuje.

silniki 2.0 tdi zuzywaja z zalozenie wiecej oleju niz jednostki 1,9 tdi. zuzycie 1 L/10000 km nie jest niczym szczegolnym i nie swiadczy o niesprawnosci silnika.

a glosna praca? zapewne jezdzil w fazie regeneracji DPF-a i nawet o tym nie wiedzial :cool1:[br]Dopisany: 28 Styczeń 2011, 13:27_________________________________________________

No wiesz :> dla człowieka 15 lat to pryszcz a dla auta to juz inaczej

znam auta (np. 60 letnie) ktore sie trzymaja o wiele lepiej niz ich wlasciciele. :cool1:

to kwestia dbania o auto.

parę słów, na podsumowanie goracej dyskusji nt stopnia "syntetycznosci" olejow roznych producentow i sensu ich stosowania.

bardzo duzo piszecie, bardzo kwieciscie, bardzo obrazowo, powolujecie sie na rozne rozmowy telefoniczne, niektorzy nawet na prace u zrodla, ale....

w slad za tym nie ida zadne konkrety: dokumenty, opracowania, karty katalogowe, testy, badania. jezeli sie staracie autorytatywnie wypowiadac poprzyjcie to, w przeciwnym wypadku kazda wypowiedz ma charakter..... plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieek:

XFE-PD jest tak samo syntetyczny, jak i każdy inny 505.01 - wcześniej o tym pisałem, użyj funkcji "Szukaj". ja używam XF Longlife 5w30 FULL synthetic. Aha - ktoś tu pisał że zużycie do 1l jest ok - być może, ale w takim razie jestem jeszcze bardziej zadowolony - w 2,0 TDI (wymiana co 15 tys) od wymiany do wymiany - ZERO zużycia - i sprawdzam, czy olej nie miesza się z paliwem - bo czasami jest tak, że wydaje się że nie ubywa oleju, lub nawet poziom rośnie - oznacza to, ze w oleju pojawiło się paliwol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - ktoś tu pisał że zużycie do 1l jest ok - być może, ale w takim razie jestem jeszcze bardziej zadowolony - w 2,0 TDI (wymiana co 15 tys) od wymiany do wymiany - ZERO zużycia - i sprawdzam, czy olej nie miesza się z paliwem - bo czasami jest tak, że wydaje się że nie ubywa oleju, lub nawet poziom rośnie - oznacza to, ze w oleju pojawiło się paliwol

nie ktos tylko ja :evil:

przyczyny przybywania oleju sa opisane. Problem dotyczy glownie silnikow z DPF uzytkowanych glownie w warunkach miejskich. jednak jak slusznie zauwazyles nalezy badac czy oleju nie przybywa. jest to o wiele bardziej szkodliwe niz ubywanie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaki polecacie olej silnikowy do mojej Audicy??dodam ze mam silnik 1.9 TDI o oznaczeniu BRB z filtrem czastek stalych (DPF) 116 koni mechanicznych!!Wiem ze juz w pierwszym watku jest wszystko na ten temat ale chcialbym poznac wasze opinie,bo jak na razie to kazdy mi poleca CASTROL EDGE 5W-30 i niewiem czy jest OK. a obecnie mam zalany Aral SuperTronic LongLife III 5W-30 ale niejes tak latwo dostepny jak Castrol !!Z gory dziekuje za odpowiedzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaki polecacie olej silnikowy do mojej Audicy??dodam ze mam silnik 1.9 TDI o oznaczeniu BRB z filtrem czastek stalych (DPF) 116 koni mechanicznych!!Wiem ze juz w pierwszym watku jest wszystko na ten temat ale chcialbym poznac wasze opinie,bo jak na razie to kazdy mi poleca CASTROL EDGE 5W-30 i niewiem czy jest OK. a obecnie mam zalany Aral SuperTronic LongLife III 5W-30 ale niejes tak latwo dostepny jak Castrol !!Z gory dziekuje za odpowiedzi :notworthy:

kolego czy nie umiesz czytac???? czego nie wiesz co cie dreczy?? zadales sobie troche trudu przejrzales przynajmniej 1 strone w tym watku bo widze ze nie !!!! chodziles do szkoly ? umiesz czytac ze zrozumieniem? jesli tak to masz u gory watka wsztyko opisane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie jaki polecacie olej silnikowy do mojej Audicy??dodam ze mam silnik 1.9 TDI o oznaczeniu BRB z filtrem czastek stalych (DPF) 116 koni mechanicznych!!Wiem ze juz w pierwszym watku jest wszystko na ten temat ale chcialbym poznac wasze opinie,bo jak na razie to kazdy mi poleca CASTROL EDGE 5W-30 i niewiem czy jest OK. a obecnie mam zalany Aral SuperTronic LongLife III 5W-30 ale niejes tak latwo dostepny jak Castrol !!Z gory dziekuje za odpowiedzi :notworthy:

kolego czy nie umiesz czytac???? czego nie wiesz co cie dreczy?? zadales sobie troche trudu przejrzales przynajmniej 1 strone w tym watku bo widze ze nie !!!! chodziles do szkoly ? umiesz czytac ze zrozumieniem? jesli tak to masz u gory watka wsztyko opisane!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Widze ze coraz to bardziej sie tu agresja szerzy,niemozna to juz normalnie nic napisac!!! :confused4: tylko odrazu z m...a wyskakiwac, a pozatym badz tu madry jak kazdy pisze cos innego i do przejrzenia 204 strony a przeciez po to jest to forum zeby doradzic a nie odrazu zmieszac z blotem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze coraz to bardziej sie tu agresja szerzy,niemozna to juz normalnie nic napisac!!! :confused4: tylko odrazu z m...a wyskakiwac, a pozatym badz tu madry jak kazdy pisze cos innego i do przejrzenia 204 strony a przeciez po to jest to forum zeby doradzic a nie odrazu zmieszac z blotem!!

oj, kolege ponioslo widze ale co sie dziwisz, ciagle te same pytania te same odpowiedzi.

fakt ze na forum, wiekszosc castrola odradza szczegolnie z serii edge, z ktorej podrobiony olej kupic najlatwiej.

auto eksploatowane na aralu mialem dwukrotnie, nie zauwazylem nic niepokojacego, jednak po wymianie wlalem motula.

zerknij w zamieszczone charakterystyki olejow, porownaj oleje 507.00.

od castrola o wiele lepszy jest mobil 1 esp formula.

najwazniejsze aby zastosowac oryginalny olej odpowiedniej normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke ponioslo,kto by sie niezdenerwowal!?sorry i jednoczesnie dzieki za krotka ale konkretna odpowiedz :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi ja Cie czlowieku podziwiam i chyle czola za wyrozumialosc i cierpliwosc kurde w jakim sklepie lub u jakiego dilera ja kupujesz :evil:

viellecht sollte man dem ksiu85 auf deutsch schreiben? da kann er einfacher die Fakten überschauen und sich ein Bild davon machen was oben auf rot geschrieben worden ist!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, kolege ponioslo widze ale co sie dziwisz, ciagle te same pytania te same odpowiedzi.

fakt ze na forum, wiekszosc castrola odradza szczegolnie z serii edge, z ktorej podrobiony olej kupic najlatwiej.

auto eksploatowane na aralu mialem dwukrotnie, nie zauwazylem nic niepokojacego, jednak po wymianie wlalem motula.

zerknij w zamieszczone charakterystyki olejow, porownaj oleje 507.00.

od castrola o wiele lepszy jest mobil 1 esp formula.

najwazniejsze aby zastosowac oryginalny olej odpowiedniej normy.

a moze ma ktos z was ma analizy oleju po 1000,5000 itd. km ?

...i wtedy wyjdzie ile w oleju jest Fe, Cr, Ni, Al, Cu, Pb, Sn, Cd, Ag, V, Si, Na ...sól :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...