Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

Będę wdzięczny za poradę jaki do silnika najlepszy do silnika

w świetnym stanie z małym przebiegiem 90 km ahh

Pierwsze żeby normę spełniał dla Twojego silnika czyli 505.00

Marka i lepkość to już co kto lubi bo wybór duży, ale fakt faktem 5W30 to bardziej do silników z DPF-em się stosuje czyli z normą 507.00 a Ty takiej nie potrzebujesz do swojego silnika.

Poczytaj na 112 stronie jest trochę o olejach markach i lepkościach do Twojego silnika.

---------- Post dopisany at 15:44 ---------- Poprzedni post napisany at 15:41 ----------

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI/page112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do teamtu oleju prztargalem sobie 1.9TDI AJM-a 2001r nalot 269kkm jaki tam olej jest bladego pojecia nie mam :kwasny: i nie wiem czy zalac go syntetykiem czy pol syntetykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

tak.

oleje 5W30 maja nizsza wartosc HTHS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do teamtu oleju prztargalem sobie 1.9TDI AJM-a 2001r nalot 269kkm jaki tam olej jest bladego pojecia nie mam :kwasny: i nie wiem czy zalac go syntetykiem czy pol syntetykiem
Zalewaj go syntetykiem :thumbup1: wszystko masz wyjaśnione w pierwszym poście :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 X-Cess 5W40 -czy ten olej będzie dobry do mojego audi a4 [b6] 1,9 tdi 130 km 2001r (pompowtryski)? czy polecacie coś innego?

Lepszy bylby Millers, albo LM... ale Motul tez moze byc

Zobacz jakie normy i kupuj...

A ja mam pytanie takiej kwestii. Nie wiem jaki olej był zalany wcześniej do mojego auta a zaświeciła mi się kontrolka oleju. Czy jak doleje inny olej oczywiście spełniający normy do mojego 1.9 awx stanie się coś?

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI w pierwszym poście zamieściłem jakie oleje można stosować. Do twojego silnika syntetyk 5w40 z norma 505.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podłącze do teamtu oleju prztargalem sobie 1.9TDI AJM-a 2001r nalot 269kkm jaki tam olej jest bladego pojecia nie mam :kwasny: i nie wiem czy zalac go syntetykiem czy pol syntetykiem

Byłe olej miał normę 505.01!!! I nie przejmuj się jak znajdziesz olej 5W40 z normą 505.01 a półsyntetyk - to tylko kwestia interpretacji prawa.

Np.:

Motul Specific 505.01 5W40 - syntetyk

Millers XFE-PD 5W40 - półsyntetyk

Oba dobre i pasują:)

---------- Post dopisany at 22:28 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

Motul 8100 X-Cess 5W40 -czy ten olej będzie dobry do mojego audi a4 [b6] 1,9 tdi 130 km 2001r (pompowtryski)? czy polecacie coś innego?

X-Cess odpada bo do pompowtrysków musi być norma 505.01!!!Specific 505.01 lub X-Clean C3 5W40 jeśli chodzi o Motula

---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:28 ----------

Dziękuje za porady, nie rozumiem tylko jak 5w40 ma być lepszy od 5w30? nawet do ahh

Po 2 uważacie, że LM jest lepszy od motula?

LM, Motul, Millers,Valvoline to podobnej klasy oleju i tu trudno powiedzieć już który lepszy od którego.

Trzeba by konkretne produkty porównać i uwzględnić indywidualne korzystanie z auta.

Ale myślę że do codziennej jazdy każdy z nich będzie oki a odczucia będą u każdego inne ( subiektywne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady, nie rozumiem tylko jak 5w40 ma być lepszy od 5w30? nawet do ahh

Po 2 uważacie, że LM jest lepszy od motula?

Macku, odpowiedz koledze, wkoncu to Ty jestes fachowiec... :hi:

Ooo... jednak sie spóznilam... odpowiedz juz jest

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady, nie rozumiem tylko jak 5w40 ma być lepszy od 5w30? nawet do ahh

Po 2 uważacie, że LM jest lepszy od motula?

Macku, odpowiedz koledze, wkoncu to Ty jestes fachowiec... :hi:

Ooo... jednak sie spóznilam... odpowiedz juz jest

Pozdrawiam

Dziękuje Danu :hi: Ale kolega Musashi też ma szeroką wiedzę.

Lepkość 5W30 z niższym HTHS to fakt przeznaczone jest dla nowszych silników.

Do silników starszej generacji lepiej stosować oleje o wyższym HTHS tak jak było jak silnik wyszedł na świat:)

Podejrzewam, że nic silnikowi nie będzie ale 5W40 to optymalny olej ( moim zdaniem) dla naszego klimatu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej mam zalac do swojego avf-a?? 200tysiecy nalatane, obecnie castrol edge 5w40 jest zalany. mysle na jakims motulem tylko nie wiem ktory wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki olej mam zalac do swojego avf-a?? 200tysiecy nalatane, obecnie castrol edge 5w40 jest zalany. mysle na jakims motulem tylko nie wiem ktory wybrac

Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE

opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy:

505.01 lub 506.01 lub 507.00

Sprawdzone, godne polecenia oleje to np:

MOTUL SPECIFIC VW 505.01

MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40

Albo, Millers XFE-PD 5W40, LM, Valvoline... itp.

Najwazniejsza jest norma dla Twojego silnika... czyli 505.01

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?9726-ALL-TDI-Jaki-olej-do-TDI

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 X-Cess 5W40 -czy ten olej będzie dobry do mojego audi a4 [b6] 1,9 tdi 130 km 2001r (pompowtryski)? czy polecacie coś innego?

nie nadaje sie. potrzebujesz oleju z norma 505.01. przeczytaj pierwszy post tego watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

tak.

oleje 5W30 maja nizsza wartosc HTHS.

są takie co mają niższą i są takie co mają taką samą wartość HTHS ,lub nawet większą :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, czyli LM 5w40 to będzie pełen syntetyk czy tylko w nazwie.

Ale jaki LM? Są LM 5W40 w technologi syntetycznej np. Top Tec 4100 i jest LM Synthoil High Tech 5W40, który wg zapewnień producenta jest pełnym syntetykiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam się do zmiany oleju dodatkowo stosując płukankę.

Czy po odkręceniu filtra oleju powinienem odciągnąć olej z chłodniczki oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany ktorym olejem najlpeiej zalac AJM-a

[h=1]MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40[/h][h=1]MOBIL 3000 XE 5W30 5L 505.01[/h][h=1]CASTROL EDGE TD 505.01 olej 5W40[/h]:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...