Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

zarówno MOTUL SPECIFIC VW 505.01 jak i MOTUL SPECIFIC VW 506.01 będzie właściwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to super, dzięki

jeżeli chodzi o wymianę to wystarczy usunąć stary i wlać nowy motul ? osobiście tego robić nie będę ale jak coś to powiem mechanikowi

jest ktoś (a jest na pewno ;) ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ? bo czytałem że są też podróbki a takiego nie chciałbym kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super, dzięki

jeżeli chodzi o wymianę to wystarczy usunąć stary i wlać nowy motul ? osobiście tego robić nie będę ale jak coś to powiem mechanikowi

jest ktoś (a jest na pewno ;) ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ? bo czytałem że są też podróbki a takiego nie chciałbym kupić

poproś mechaniora przy wymianie ażeby odessał ci olej z chłodniczki oleju lub go spuścił,siedzi tam jakieś 0,4L starego oleju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie spuszczania oleju, bo przy kupnie oleju w sklepie gratisowo mi go wymienili, ale stary olej wypompowywali górą, czy jest to prawidłowe :eusathink:niedługo następna wymiana i jeżeli jest to nieprawidłowe spuszczanie oleju, to im wspomnę żeby zrobili to na kanale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś (a jest na pewno ;) ) na forum kto sprzedaje oryginalne oleje motula ?

Oczywiscie ze tak...

Np. kolega Dzik lub Duras.

Poczytaj sobie watek " Prawda i fałsz - olej MOTUL "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III?

Jeśli masz DPF to musi być 507.00!!! Wymianę radzę co maks 15 tys nie żadne 30 tys. A jak co 30 tys chcesz robić to też 507 musi być. A olej ( marka) wg uznania ale na pewno syntetyk!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, to jest moj pierwszy post... Tydzien temu zmienilem swoje be-em-wu na Audi A4 B8 2008r 2.0TDI. Wlasnie chce zamienic olej. Czy dobrze rozumiem, ze dla mego auta pasuje olej "bezwzględnie wymagane są oleje spełniające normę:507.00" ???? w ASO powiedzieli mi, ze wymieniaja olejem Castrol, ale nie powiedzieli jaki model oleju... auto ma przejechane ponad 170tys i czy ma sens wymiany na Longlife III?

olej serii Long life mozesz wlać ale wymiane polecam wykonywac co 10.000-15.000 km. wymiany przy przebiegach 30.000 km sa niekorzystne ze wzgledu na kondycje silnika. Przyspieszonemu zuzyciu ulegaja, walki rozrzadu, turbina.

Nie musisz lać castrola, osobiscie stosuje mobil one formula esp 5w30 507.00 lub motul specific 5w30 507.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie?

Ja... Liqui Moly... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z tych 3 to LM wypada na pewno najlepiej. Nie wiem tylko jak to u Ciebie cenowo wychodzi;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Polsce podobnie:) A mi chodziło że nie wiem jak LM do Castrola czy Mobila cenowo u Was:) Myślę, że warto w LM zainwestować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie?

a paczka z olejem nie dojdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., niestety Motul'a na Litwie kupic nie mozliwie, bo go nikt nie sprzedaje, jest Castrol, Mobil 1 i Liqui Moly, ktora z tych firm poradzicie?

a paczka z olejem nie dojdzie?

No cos Ty moderatorze... :facepalm:

Chcesz Mu (koledze marycz) narobic klopotow...? :whistling:

Pozdrawiam Dana :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał ktoś stycznośc z olejami RESPOL? Zastanawiam sie nad zmianą na taki olej do moje a4 b5 afn http://www.repsolpolska.com/oleje_i_smary/oleje_do_motoryzacji/oleje_silnikowe_do_samochodow_osobowych_i_lekkich_?more=1148091556

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał ktoś stycznośc z olejami RESPOL? Zastanawiam sie nad zmianą na taki olej do moje a4 b5 afn http://www.repsolpolska.com/oleje_i_smary/oleje_do_motoryzacji/oleje_silnikowe_do_samochodow_osobowych_i_lekkich_?more=1148091556

Podobno dobry olej. ASO Hondy leje go jako olej serwisowy.

Ale forum Audi, jezdzi raczej na Motulu. Oba oleje raczej sa porownywalne.

Mozesz sprobowac, i zdasz nam relacje za jakis czas jak sie sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzień dobry.

Jeżdżę A4 od trzech lat i od początku tylko na Motulu ;-)

Teraz jednak mam innego rodzaju rozterkę. Otóż zagościł w domu Scenic z silnikiem 1.9 dCi. Oczywiście nie wiadomo ile już pojeździł ani tym bardziej na czym (pewnie jakiś półsyntetyk, ale nic ponadto).

No i oczywiście pytanie - co by tu zalać?

Od razu powiem że 'francuskie' fora czytałem, ale tam większość wyznaje zasadę 10W40 do nienowego silnika.

Liczę więc na sugestie wszelkie.

I mam nadzieję że nie zostanę pogoniony za pytanie niezwiązane z czterema kółkami :-]

Pozdrawiam /M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...