Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

klysek89 rzuciłeś okiem na pierwszy post :whistling:

rzucilem tylko zastanawiam sie czemu nie mobil lub castrol chcialem miec rozeznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klysek89 rzuciłeś okiem na pierwszy post :whistling:

rzucilem tylko zastanawiam sie czemu nie mobil lub castrol chcialem miec rozeznanie

Nie zastanawiaj sie... mozesz uzyc rowniez Mobil lub Castrol.

Na tych 200 stronach, jest chyba z 1000 razy napisane, dlaczego forum A4 nie poleca tych oleji.

Ale jak chcesz to mozesz na nich jezdzic. Kazdy ma prawo wybory.

Zastosuj tylko olej o odpowiedzniej normie i lepkosci. I po problemie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klysek89 rzuciłeś okiem na pierwszy post :whistling:

rzucilem tylko zastanawiam sie czemu nie mobil lub castrol chcialem miec rozeznanie

Nie zastanawiaj sie... mozesz uzyc rowniez Mobil lub Castrol.

Na tych 200 stronach, jest chyba z 1000 razy napisane, dlaczego forum A4 nie poleca tych oleji.

Ale jak chcesz to mozesz na nich jezdzic. Kazdy ma prawo wybory.

Zastosuje tylko olej o odpowiedzniej normie i lepkosci. I po problemie.

Pozdrawiam

:thumbup1: spoko tylko wez tu badz madry pisz wiersze i wertuj 200 stron dlatego czekam na jakies opinie co warto zalac na pewniaka wtedy kupuje leje i z banki problem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klysek89 rzuciłeś okiem na pierwszy post :whistling:

rzucilem tylko zastanawiam sie czemu nie mobil lub castrol chcialem miec rozeznanie

Nie zastanawiaj sie... mozesz uzyc rowniez Mobil lub Castrol.

Na tych 200 stronach, jest chyba z 1000 razy napisane, dlaczego forum A4 nie poleca tych oleji.

Ale jak chcesz to mozesz na nich jezdzic. Kazdy ma prawo wybory.

Zastosuje tylko olej o odpowiedzniej normie i lepkosci. I po problemie.

Pozdrawiam

:thumbup1: spoko tylko wez tu badz madry pisz wiersze i wertuj 200 stron dlatego czekam na jakies opinie co warto zalac na pewniaka wtedy kupuje leje i z banki problem :decayed:

Miałem Castrol, ale musiałem 2x dolewać od wymiany do wymiany, teraz mam Mobil Super 3000 XE 5W-30 i niby ma nie brać oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klysek89 rzuciłeś okiem na pierwszy post :whistling:

rzucilem tylko zastanawiam sie czemu nie mobil lub castrol chcialem miec rozeznanie

Nie zastanawiaj sie... mozesz uzyc rowniez Mobil lub Castrol.

Na tych 200 stronach, jest chyba z 1000 razy napisane, dlaczego forum A4 nie poleca tych oleji.

Ale jak chcesz to mozesz na nich jezdzic. Kazdy ma prawo wybory.

Zastosuje tylko olej o odpowiedzniej normie i lepkosci. I po problemie.

Pozdrawiam

:thumbup1: spoko tylko wez tu badz madry pisz wiersze i wertuj 200 stron dlatego czekam na jakies opinie co warto zalac na pewniaka wtedy kupuje leje i z banki problem :decayed:

Miałem Castrol, ale musiałem 2x dolewać od wymiany do wymiany, teraz mam Mobil Super 3000 XE 5W-30 i niby ma nie brać oleju

u mnie jest jeszcze problem tego typu ze ja go stargalem z niemiec i nie zielonego pojecia co tam jest za oliwa i troche tego syntetyka sie boja zalac :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

tak.

oleje 5W30 maja nizsza wartosc HTHS.

są takie co mają niższą i są takie co mają taką samą wartość HTHS ,lub nawet większą :cool1:

Pisalem o HTHS Motul i Mobil z normami 505.00 lub 505.01.

Od razu trzeba było wrzucic przyklady.

---------- Post dopisany at 09:48 ---------- Poprzedni post napisany at 09:21 ----------

pany ktorym olejem najlpeiej zalac AJM-a

MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40

MOBIL 3000 XE 5W30 5L 505.01

CASTROL EDGE TD 505.01 olej 5W40

:whistling:

castrol nie lezal nawet kolo syntetyka.

a mobila nie znam ani nikogo kto używał, stąd cieżko go rekomendować poza tym oleju o mniejszej lepkosci silnik bedzie zuzywac wiecej, i pewnie jest drozszy niz motul (sprzedawany jest w opakowaniach 4L a Motul 5L)

---------- Post dopisany at 09:52 ---------- Poprzedni post napisany at 09:48 ----------

u mnie jest jeszcze problem tego typu ze ja go stargalem z niemiec i nie zielonego pojecia co tam jest za oliwa i troche tego syntetyka sie boja zalac :facepalm:

a co za różnica jaki olej był wlany do silnika :cool1:

jeżeli wlejesz inny olej to go silnik zwymiotuje? czy inny olej wyżre mu dziury tłokach? :facepalm:

---------- Post dopisany at 10:17 ---------- Poprzedni post napisany at 09:52 ----------

Miałem Castrol, ale musiałem 2x dolewać od wymiany do wymiany, teraz mam Mobil Super 3000 XE 5W-30 i niby ma nie brać oleju

jaki castrol miałeś? jeżeli 5w30, zużycie oleju będzie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, zauwazylem ze oleje Motula np x-sess 5w40 sa w dwoch roznych szatach graficznych, jak to wlasciwie jest?

Kupilem na allegro u goscia filtry_gdansk 5 motula i wydaje sei ze to orginal patrzac na temat o motulu, nawet kolor zgadza sie z ori

---------- Post dopisany at 11:13 ---------- Poprzedni post napisany at 11:04 ----------

Na stronie http://www.motul.auto.pl/index.php?p=169 jest taka szata graficzna a na http://www.motul.com/pl/pl/products/52?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=34 inna ( mam taka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie kupujcie z Allegro olejów. Tam nie ma żadnej gwarancji oryginalności środków smarnych.

Najlepiej kup Liqui Moly od naszych zaufanych sprzedawców forumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa tez tacy co sprzedaja ori towar, zaryzykowalem i trafil mi sie ori. Kupilem u gosci ktorzy mieszkaja w miare blisko gdyby mi fake sprzedali, pojechalbym tam i wsadzil im ta butle w d***...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sa tez tacy co sprzedaja ori towar, zaryzykowalem i trafil mi sie ori. Kupilem u gosci ktorzy mieszkaja w miare blisko gdyby mi fake sprzedali, pojechalbym tam i wsadzil im ta butle w d***...

No ale skoro pytasz to wątpliwości jakieś masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem tylko a szate graficzna, bo widzialem dwie rozne, ale skoro na motul.com jest taka jak moja, a produkcja mojego oleju jest z 06.03.2012, wiec musi to byc nowa szata

---------- Post dopisany at 12:12 ---------- Poprzedni post napisany at 12:06 ----------

Zreszta juz nie raz ktos polecal tutaj gosci z Filtry_Gdansk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem tylko a szate graficzna, bo widzialem dwie rozne, ale skoro na motul.com jest taka jak moja, a produkcja mojego oleju jest z 06.03.2012, wiec musi to byc nowa szata

---------- Post dopisany at 12:12 ---------- Poprzedni post napisany at 12:06 ----------

Zreszta juz nie raz ktos polecal tutaj gosci z Filtry_Gdansk

No jasne, firma juz jest sprawdzona przez kolegow, ktorzy tam kupuja.

A ta nowa kartka na Motulu, to od paru miesiecy, bodajże od jesieni ubieglergo roku. Motul wprowadzil nowa szate graficzna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niezbyt szczęśliwy wybór. 5w40 będzie lepszy?

tak.

oleje 5W30 maja nizsza wartosc HTHS.

są takie co mają niższą i są takie co mają taką samą wartość HTHS ,lub nawet większą :cool1:

Pisalem o HTHS Motul i Mobil z normami 505.00 lub 505.01.

Od razu trzeba było wrzucic przyklady.

Czy to np. miałeś na myśli :

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/53/8100%20X-clean%205W-40%20%28GB%29.pdf?1323964063

http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/54/8100%20X-clean%205W-30%20%28GB%29.pdf?1323961076

aż taka straszna różnica duża HTHS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Carlos to napisz co najlepiej zalać do 3.0 TDI ASB z DPF Twoim zdaniem albo co Ty lejesz do swojego. Może być na pw bo naprawdę jestem ciekaw i może też bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego motula mam właśnie zalanego ale Carlos kiedyś pisał że zalewa silnik olejem który nie spełnia normy dla DPF-a ale za to lepiej chroni silnik, a z DPF-em nic mu się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal DPF-a i bedziesz mógł lac co chcesz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...