Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ASO nie leje Castrola tylko Pentosin-a

chodziło mi o temat Long Life, wymiana co 30000km

co jest zwykłym zabójstwem dla silnika podczas jazdy na krótkich odcinkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

lej LM albo Motula

jest jeszcze ValVoline, millers albo Amsoil

wszystkie będa dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujawski będzie lepszy od szajstrola i lipnego motula, tak myśle.... :facepalm:

Spoko mistrzu wiem ,ze najlepiej Motul ,Millers ,pytalem co leszpe Castrol Czy Mobil jak juz musze wybrac z dwojga zlego... Czytac ze zrozumieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego już lepiej Mobil ale z Niemiec. Ten polski jest robiony na linii produkcyjnej Orlenu. Już wolałbym zalać Lotos Traffic Pro lub Statoil Lazerway z popularesow.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki troche odbiegne od tematu. Bo nie chodzi o jaki olej (to wiadomo :decayed:) tylko ile :naughty: Podpowie ktoś ile oleju wchodzi do 2.5TDI AKE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że Mobil jest zły ??

Miałem okazję przetestować Mobila w ekstremalnych warunkach, jadąc ponad 1000 km w warunkach autostradowych. Prędkości od 140 wzwyż i cały czas obserwowałem temperaturę oleju. Ani razu nie przekroczyła wartości 105 stopni. Mówimy o Mobil 1 0w40 Turbo Diesel.

Wiadomo że jeden przypadek nie może stanowić punktu odniesienia, aczkolwiek mówię jak było. Druga sprawa jest to olej zimowy i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z odpaleniem auta, hałasowaniem popychaczy czy też wyciekami.

Choć na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, wyciszenie silnika było nieco lepsze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, ze 0w40 to oleje wykonane w bdb technologii, nawet u Mobila. Więc trzymają parametry.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co dzieje się z osławionym Castrolem 10w40 po takiej jeździe. Czy jest w stanie utrzymać swoje właściwości i nie zerwie filmu olejowego ??

Jeżeli większość olei półsyntetycznych ma w sobie ok.70% bazy mineralnej to nie wyobrażam sobie jak po d*pie dostaje turbo, goniąc kilka godzin ponad 140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam trochę poza tematem...

Który olej najbardziej wyciszy mój silnik ?

Obecnie jestem na Motulu Specific 5W40

Silniczek ALH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu aspektów. Oczywiście lepkość : im bardziej lepki tym ciszej.

Od dodatków - HC wyciszają bardzo. Zalej LM 4600 5w30 i usłyszysz jak cichy może być motor.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam jeszcze raz o olej do AVF.

Kolega wspominal wczesniej o Pentosin-ie, podobno taki w ASO leją , co o nim myślicie ?

Tak jak pisalem wczesniej aktualnie mam zalany LIQUI MOLY SAE 5w30 Longlife III , ale nie widze zeby ktos za czesto pisal cos o tej marce.

Ogolnie zalezy mi na jak najlepszym oleju 5w30, żeby potrafił dobrze wyciszyć silnik,chociaz nie narzekam i tak bo jak narazie silnik chodzi elegancko, cena nie jest tak istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli producent pojazdu dopuszcza taką możliwość olej ten można wymieniać co 40.000 km."

To znaczy, że mogę go wymieniać co 40tyś km czy muszę co 15 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj co max 15 tys. producenci różne rzeczy piszą.

Wysłane z prodiża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mojego starego mechanika i zganił mnie tym że stosuje różne oleje.

Tzn. że jeździłem na Castrolu a teraz na Motolu

"Ale co to za robota olej raz taki a raz taki, jak ma zwykłe wtryski to jeszcze pół biedy"

Który olej Motul 5W40 X-Cess czy Specific ma większą lepkość ? Tzn. na którym silnik będzie pracował ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw miałem Specyfica, następnie zalałem motul 5w40 x-clean (wiem, że nie jest to x-cess)... I wydaje mi się, że na x-clean silnik pracował ciszej, łagodniej.

Ponadto "na górze" tej strony jest info, że x-clean ma lepsze właściwości w niskich temp. niż specyfic, czy x-cess.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie reakcję mojego mechanika ?

zmień mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...