Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Czym się różni Amsoil 5w40 AFL od API. Dziękuję za szybka odpowiedź

Jeszcze dobrze nie znam całej gamy produktowej Amoila ale takiego jak API to nie ma chyba.

Do europejskich silników Vaga mamy:

Amsoil AEL 5W30 - norma VW 504/507

Amsoil AFL 5W40 - norma 502.00, 505.00, 505.01

API to jest amerykańska klasyfikacja olejów. Dla nas mniej ważna. Bardziej powinno się patrzeć na ACEA i aprobaty producenta.

Amsoil nie ma oficjalnych aprobat VW, Amsoil rekomenduje oba oleje dla w/w aprobat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem inne audi i nie było tego roku co potrzebowałem :) A nawet nie widziałem że się nie zmieniło.

Rozumiem... :wink:

No to na jaki olej sie zdecydowałes...?

Przeglądnełes ankiete o olejach...?

A na jakich olejach jezdza koledzy...?

Co to ma byc za olej... drogi czy tani, dobry czy taki sobie...?

Tylko nie pisz ze tani i bardzo dobry...

Szczerze sądziłem że Castrol to dobry olej, bynajmniej tak jest reklamowany. Cena raczej nie gra roli, bo różnica między Castrolem a Motulem wynosi parenaście złotych. Bardziej mi chodzi o to żeby się spisywał. Bardziej mnie zastanawia dostępność tego oleju, wiem wiem w internecie jest wszystko. Ale nie daj bóg jak będę go potrzebował a nie będzie po stacjach/sklepach motoryzacyjnych :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolewkę można stosować inną markę byle o tych samych normach API,ACEA i aprobatach.

Do Twojego autka jeśli mnie pamięć nie myli wchodzi około 4,5L więc z 0,5L na dolewki masz jak coś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego autka jeśli mnie pamięć nie myli wchodzi około 4,5L więc z 0,5L na dolewki masz jak coś:)

Chyba nawet 4L...

http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-oleju-mojego-silnika-83133/

Wiec 5 L banka oleju wystarcza w powodzeniem od zmiany do zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i tak:) W katalogu Motula jeszcze spojrzałem i tam było od 4-4,5L ( oczywiście motor 1,9 TDI od roki 2001-).

Tak czy tak 5L styka i na pewno zostaje na dolewki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do ahh 90 km z niskim przebiegiem Amsoil 5w40 AFL będzie dobrym wyborem?

Jak najbardziej odpowiedni:) I dla turbinki też dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i tak:) W katalogu Motula jeszcze spojrzałem i tam było od 4-4,5L ( oczywiście motor 1,9 TDI od roki 2001-).

Tak czy tak 5L styka i na pewno zostaje na dolewki:)

Witaj Macku

Jak zapewne wiesz, dane pojemnosci ukladu smarowani podawane na stronach internetowych firm olejowych bardzo sie od siebie roznia. I nie za bardzo mozna sie na tym opierac.

Dlatego standardowo przy wymianie, zalewamy 3.5 litra... a potem robimy delikatna dolewke.

Tak czy tak, jesli silnik nie bierze w nadmiarze oleju... banka 5 litrowa wystarcza spokojnie.

Katalog wymiany oleju

LM... dla przykladu podaje 3.7 + 0.5 filtr

A prosze nie zapomniec o tym (to do kolegow ktorzy nie bardzo znaja sie na tym)... ze caly olej z układu nie spływa...

Zostaje tam zawsze okolo 300 g.

Pozdrawiam i zycze miłego dnia...

Czyli do ahh 90 km z niskim przebiegiem Amsoil 5w40 AFL będzie dobrym wyborem?

Tomek... jak zalejesz do swojego silnicza taki super olej... to trzeba bedzie nastepnie zrobic mu jakiegos dobrego chipa na 130-150.... :wink:

Szczerze sądziłem że Castrol to dobry olej, bynajmniej tak jest reklamowany. :decayed:

Dawid... Castrol to dobry, moze i nawet bardzo dobry olej... ale niestety nie u nas.

Przeprowadz sie do Stanow i tam mozesz jezdzic na Castrolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to ja wiem że katalog sobie a życie sobie. Z katalogu można wyczytać ile około należy wlać ale wiadomo że przy nalewaniu to trzeba na spokojnie:)

A w katalogu LM rzeczywiście dla AWX jest 3,7L ale dla AVB 4,5L:P

Może mi gdzieś umknęła informacja jaki silnik dokładnie ma kolega:) To nie zmienia faktu że coś oleju zostanie na bank:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo instrukcja podaje 4.5 litra ale to jak by w silniku nie było ani grama oleju, a zawsze zostaje w chłodniczce oleju, no chyba że ktoś ściąga z niej strzykawką ten olej ale wiekszość standardowo wymienia i dlatego poźniej wchodzi około 3.8 do 4 litrów oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha dobre:)ponoć ahh ma pompe 11 bardzo poszukiwaną pod zwiększenie mocy, ale ja wolę zostać chyba przy orginale bo mam w świetnym stanie. Choc z drugiej strony gdyby za dużo nie trzeba byłoby grzebać w silniku i nie dymiłby( tak jak do tej pory) do rozważyłbym zrobienie chociaż 110 km z 90:) NIe woem czy trzeba byłoby wymieniać wtryski na 216 czy, żeby uzyskać 110 km to wystarczyłoby wgranie softa.

---------- Post dopisany at 12:57 ---------- Poprzedni post napisany at 12:56 ----------

Rozumiem Danu 44, że na pweno nie zaszkodzi taki olej.(Że niby za dobry do tej konstrukcji silnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Danu 44, że na pweno nie zaszkodzi taki olej.

(Że niby za dobry do tej konstrukcji silnika)

Jest rekomendowany przez amerykanow do normy 505.00, wiec napewno nie zaszkodzi.

Poza tym moderator dzialu silniki diesla na nim jezdzi... i jak narazie nie narzeka.

Choc, cos ostatnio długo Go nie ma na forum... Czyzby miał problemy z dojechaniem.. :whistling:

To zart oczywiscie.

PS. Jesli tylko stac Ciebie na 50zl wiecej niz na np. Castrol... to mozesz smiało kupowac.

Oczywiscie u sprawdzonego i zaufanego sprzedawcy. Tak jak tu kolega Duras powyzej.

Bo kto wie czy nasz rodzimy przemysl garazowy nie zaczął juz produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic panowie zatem kupie tego motula. Mam nadzieje że nie będę żałował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha dobre:)ponoć ahh ma pompe 11 bardzo poszukiwaną pod zwiększenie mocy, ale ja wolę zostać chyba przy orginale bo mam w świetnym stanie. Choc z drugiej strony gdyby za dużo nie trzeba byłoby grzebać w silniku i nie dymiłby( tak jak do tej pory) do rozważyłbym zrobienie chociaż 110 km z 90:) NIe woem czy trzeba byłoby wymieniać wtryski na 216 czy, żeby uzyskać 110 km to wystarczyłoby wgranie softa.

A szkoda bo nie wiesz co tracisz, AHH jest właśnie ograniczony słabymi wtryskami wystarczy je wymienić, zrobić program i cieszyć się normalną mocą na którą on jest akurat przygotowany.

Taki przykład jak było u mnie:

http://a4-klub.pl/wykresy-modyfikacjach-projekty-modyfikowanych-aut-119/b5-ahh-ahh-216-chip-rogalotti-109818/

Auto do tej pory jeździ i ma się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic panowie zatem kupie tego motula. Mam nadzieje że nie będę żałował :wink:

Zrób mu wczesniej płukanie srodka. Po Castrolu moze sie przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt nowych 216, ile zrobiłeś km, jak z dymieniem i np. sprzęgłem....tego bym się obawiał:) No i najważniejsze jaka różnica przy przyspieszaniu czy wyprzedzaniu np. przy 90 km/h i czy nie szkodzi silnikowi, bo ja mam przejechane 92 tyś. km i szkoda byłoby go skrzywdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt nowych 216, ile zrobiłeś km, jak z dymieniem i np. sprzęgłem....tego bym się obawiał:) No i najważniejsze jaka różnica przy przyspieszaniu czy wyprzedzaniu np. przy 90 km/h i czy nie szkodzi silnikowi, bo ja mam przejechane 92 tyś. km i szkoda byłoby go skrzywdzić

Coś Ci się "pokićkało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...