Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

bo ja mam przejechane 92 tyś. km i szkoda byłoby go skrzywdzić

Tomku, Ty to mnie zaskakujesz od samego poczatku...

A skad Ci sie wzieło... te 92 tys...?

Ale napisz Tobie jeszcze cos... Raz w miesiacu jezdze za granice. Okolo 500 kilometrow w jedna strone.

Tak sie sklada, ze ponad 300 kilometrow to autostrada. Wiec naciskam gaz do 160 i włączam tempomat.

I nastepne 3 - 3.5 godziny auto jedzie caly czas z ta predkoscia. Nie 15 czy 30 minut ale blisko 4 godziny.

I odpukac jeszcze jakos zyje (auto) i ma sie swietnie.

A tak na oko liczac ma troszke wiecej od Twojego, bo napewno 400 tys.

A Ty boisz sie ze cos sie uszkodzi przy 90 km/h....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W piątek wymieniłem olej na Motul x-cess 8100 5w40. I teraz się zastanawiam czy dobry? Silnik 1.9 AVF. Niby bardziej polecany x-clean.

Masz PD więc powinieneś zalać olej z normą 505.01. Niestety X-Cess jej nie spełnia;/ Trudno doradzić co teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic panowie zatem kupie tego motula. Mam nadzieje że nie będę żałował :wink:

Zrób mu wczesniej płukanie srodka. Po Castrolu moze sie przydac.

Kolego zrobią mi to w warsztacie, gdzie oleje wymieniają? I orientujesz się ile takie coś trwa i ile $ wyniesie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje, potraktuje to jako komplement. Wiesz ja i mój brat uwielbiamy samochody starsze, ale za to w dobrym stanie i z małymi przebiegami. Oczywiście wiele osób puknęło by się w głowę jak można zapłacić tyle kasy za np. 190d z 1991r z 160 tys.km.

Uważam, że samochody z lat 90 są o niebo lepsze niż obecnie zanim księgowi zaczęli maczać swoje łapska w produkcje samochodów.

Niestety 190 musiała być sprzedana bo po urodzeniu syna żona powiedziała mojej 190 kategorycznie NIE:) ( taki szczegół brak klimatyzacji:) Została sprzedana po dwóch dniach od wystawienia. Pisze o tym po to , gdy chyba zdziwił Cie przebieg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wymieniłem olej na Motul x-cess 8100 5w40. I teraz się zastanawiam czy dobry? Silnik 1.9 AVF. Niby bardziej polecany x-clean.

Masz PD więc powinieneś zalać olej z normą 505.01. Niestety X-Cess jej nie spełnia;/ Trudno doradzić co teraz zrobić.

No to... bedzie problem.

A po to mamy forum zeby wczesniej pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wymieniłem olej na Motul x-cess 8100 5w40. I teraz się zastanawiam czy dobry? Silnik 1.9 AVF. Niby bardziej polecany x-clean.

Masz PD więc powinieneś zalać olej z normą 505.01. Niestety X-Cess jej nie spełnia;/ Trudno doradzić co teraz zrobić.

No właśnie mam spory dylemat co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tym po to, gdyz chyba zdziwił Cie przebieg..

Mnie nie, gdyz jako kobieta przestalam sie juz czemukolwiek na forum dziwic.

Ale reszta kolegow bedzie napewno mocno zdziwiona.

A tak powaznie to jesli mozna spytac, skad masz to autko...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wymieniłem olej na Motul x-cess 8100 5w40. I teraz się zastanawiam czy dobry? Silnik 1.9 AVF. Niby bardziej polecany x-clean.

Masz PD więc powinieneś zalać olej z normą 505.01. Niestety X-Cess jej nie spełnia;/ Trudno doradzić co teraz zrobić.

No właśnie mam spory dylemat co teraz zrobić?

Przejedz z 10 tys. km i go zmień na taki z normą dla PD

Są ludzie którzy cały czas jeżdzą na oleju który nie spełnia normy dla PD ba nawet nie wiedzą co to są te normy do tego leją 10W40 itd. i przejeżdzają długie kilometry więc Tobie przez 10 tys. km też się nic nie stanie nie popadajmy w paranoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam spory dylemat co teraz zrobić?

Czasami niewiedza boli... i to w kieszeni.

Wiec mysle ze moze lepiej zmienic olej powtornie na odpowiedni.

Niz miec potem problemy z silnikiem.

Albo zrobisz tak jak kolega NYNA doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrobią mi to w warsztacie, gdzie oleje wymieniają? I orientujesz się ile takie coś trwa i ile $ wyniesie :decayed:

Danu44 to koleżanka i to bardzo obeznana w temacie:) A płukankę Ci zrobią bez problemu wszędzie:)

A w sumie to sam najlepiej ją zrób albo chociaż przypilnuj. Potrzebujesz do tego np. Liqui Moly Engine Flush (lub coś podobnego)

Jedziesz do warsztatu, wlewasz to do starego oleju (na zgaszonym silniku), dajesz silnikowi popracować z 15 min na wolnych obrotach, gasisz silnik i spuszczasz olej.

Piszę żebyś przypilnował bo pewnie mechanikom nie będzie się chciało czekać;/

A i płukanka LM to tylko przykład. Ostatnio podawali koledzy jakieś różne marki i opinie o nich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, nie zauważyłem :decayed::wink: Nic trzeba będzie jechać i to zrobić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrobią mi to w warsztacie, gdzie oleje wymieniają? I orientujesz się ile takie coś trwa i ile $ wyniesie :decayed:

Nie wiem czy zrobia Tobie to w warsztacie, ale moze.

Nalezy kupic np. ten srodek, tani i dobry. Kosztuje okolo 20 zl.

ENGINE FLUSH | Millers Oils Oleje silnikowe i samochodowe

Zalac do silnika 15 minut przed wymiana i zostawic na wolnych obrotach, a nastepnie spuscic olej. I nalac nowy.

Acha... bo bym zapomniała... bedzie super, jesli w silniku nie bedzie oleju na MAX... Tylko np. w połowie miarki.

A dlaczego to juz zapewne kazdy wie.

PS. Dziekuje Macku.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Danu się nie obrazi:) Wyrozumiała jest:) To powodzenia przy wymianie:)

---------- Post dopisany at 15:02 ---------- Poprzedni post napisany at 15:01 ----------

Przejedz z 10 tys. km i go zmień na taki z normą dla PD

Są ludzie którzy cały czas jeżdzą na oleju który nie spełnia normy dla PD ba nawet nie wiedzą co to są te normy do tego leją 10W40 itd. i przejeżdzają długie kilometry

To fakt że większość nawet nie wie o istnieniu norm dla PD i że 10W40 to słabe dla tych silników. Co gorsza większość mechaników o tym nie wie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danu...wyjdź za mnie:)

Sorry, ale mam juz meza ....:wink:

Macie szczescie ze moderator Musashi... testuje nowy olej Amsoil ... i ma problemy z dojechaniem do forum.

Bo by nas tu szybko przegonił...

Bez odpowiedzi.

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 15:25 ----------

Jesli ktos bedzie miał chwilke czasu... to moze sobie to poczytac.

Jest to taki sam wątek jak ten tu o olejach tylko do silnikow benzynowych.

I co jest tam ciekawe... jak watek zaczyna sie w roku 2007... to wszyscy (prawie) wrecz nakazuja jazde na oleju półsyntetycznym. A sa i tacy co uwazaja ze jednak lepiej na mineralnym.

Natomiast minelo pare lat i mamy rok 2012 w watku o olejach do benzyny równiez.

I co ciekawe na ostatnich strona jest tylko mowa o syntetyku i to 5W40, a firmy to Motul, Valvoline, Millers, LM itp.

A w roku 2007 zastanawiano sie czy lepszy bedzie Mobil 15W40 czy Castrol 10W40

No i prosze jak bardzo wzrosła swiadomosc spoleczenstwa.... :oklasky:

http://a4-klub.pl/silniki-benzynowe-30/all-olej-silnikowy-4260/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czym się różni Amsoil 5w40 AFL od API. Dziękuję za szybka odpowiedź

Kazdy produkt Amsoila ma trzyliterowe oznaczenie (lub 4ro) - API to oznaczenie plukanki do benzyny :

http://pro-choice.pl/pi-performance-improver-gasoline-api-p-433.html

Danu...wyjdź za mnie:)

zapomnij - bedzie Ci kotlety na silnikowym smazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...