Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Shell i Mobil odpuść.

Ja aktualnie na Valvoline SynPower 5w40 Audi i Dura Blend w Octavii II i zostanie w obu autach docelowo Valvoline S.P.

Sony Xperia ™ Tapatalk Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy moze ktoś podpowie jaki olej moge zalac do toyoty celica 2002r 1.8 vvt-i.Napewno 5w30 bo taki zaleca producent.

W serwisie toyoty zalewają TGMO 5w-30. Moze motula tylko jakiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lampkę i to co dostałem mnie przeraziło. Nie wygląda to jak na zdjęciu przedstawiającym modyfikację. Nie wiem co mam nawet na ten temat powiedzieć...

Może poczekamy jak autor tego ,,dzieła'' się wypowie... :kwasny:

cbfruajg.jpg

zvwx7d7y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem lampkę i to co dostałem mnie przeraziło. Nie wygląda to jak na zdjęciu przedstawiającym modyfikację. Nie wiem co mam nawet na ten temat powiedzieć...

Może poczekamy jak autor tego ,,dzieła'' się wypowie... :kwasny:

cbfruajg.jpg

zvwx7d7y.jpg

lol, seriously? Taka amatorka? boshe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kolega Marynarz pokaze nam swoja ale z tego co sie dowiedzialem, odpowiada tej ze zdjecia.

Tu juz nawet nie chodzi o kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie małe pytanko

Kupiłem niedawno a4 b7 1,9 BRB i jak to po zakupie chciałem zrobić wymianę oleju i filtrów.

Pojechałem do warsztatu i tam powiedzieli mi, że do mojego auta (ze względu na DPF) polecają CASTROL – EDGE 5W30 (bo DPF, bo w ASO taki leją, itp.).

Olej zalany, filtry wymienione i byłoby OK, gdyby nie to, że po kilkunastu kilometrach zapaliła mi się słynna kontrolka OIL MIN. Stan oleju jest OK. Przed wymianą był spokój

Przeczytałem gdzieś, że czujnik poziomu oleju oprócz samego poziomu mierzy też jego lepkość. Czy jest możliwe, że olej który wlałem może powodować zapalenie się tej kontrolki ?

Z tego co przeglądałem ten wątek to wszyscy polecają tutaj oleje MOTULA, a Castrol odradzają, bo podobno dziadostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw ile za to zapłaciliście?bo ja mam tez tak zrobione i w sumie chyba byłem pierwszy który to zrobił ale mniejsza o to..cały koszt to było tylko kupić w aso diody ambiente 50 zł.. które normalnie sa montowane z przodu w lampce.wywiertac 2 dziurki w tej tylnej podłaczyc i gitara.zadnych cyrków i badziewia by nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tylko ciekaw ile za to zapłaciliście?bo ja mam tez tak zrobione i w sumie chyba byłem pierwszy który to zrobił ale mniejsza o to..cały koszt to było tylko kupić w aso diody ambiente 50 zł.. które normalnie sa montowane z przodu w lampce.wywiertac 2 dziurki w tej tylnej podłaczyc i gitara.zadnych cyrków i badziewia by nie było

Tak tylko ambiente ori świecą strasznie słabo, na tyle w sumie prawie nic to nie daje. Wczoraj zamontowałem lampkę zobaczyć jak to wygląda i opcja 50% kolegi StachuCBR naprawdę daje fajna czerwona poświatę na całą kanapę. Przy 80% to pewnie można gazetę czytać :grin:

Tylko to wykonanie :facepalm: ...

Mam nadzieję że kolega jeszcze się pojawi, jak nie pozostaje mi szukać nowej lampki i rezać samemu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej a4 b5 1999 1.9 TDI 110 KM jest w tej chwili olej 10W40

planuję zmianę na motul 5W40 - użyć jakiegoś cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A źle zrobie jak zaleje 5w30??Myslalem o liqui moly top tec 4200 5w30

 

 

A np jakiego dokładnie motula zalac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo84

Możesz pod DPF każdy 5w30 na którym z tyłu pisze VW 507.

Polecam Valvoline SynPower MST 5w30.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja szukam oleju to toyoty celica 1.8 vvti benz


Chyba ze to była odp do mateo84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Toyoty wszystko co ma VW 504 bo normy Toyoty nie pamiętam. W każdym razie to temat o TDI o benzynie jest drugi.

Ale wszystkie oleje 507 dla TDI mają też 504 dla twojej Toyoty w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo84

Możesz pod DPF każdy 5w30 na którym z tyłu pisze VW 507.

Polecam Valvoline SynPower MST 5w30.

Dzięki za odpowiedź

A czy zapalenie się kontrolki OIL MIN może być spowodowane słabą jakością (lepkością) tego Castrola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...