Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sprężarka nie chce się załączyć


ŁYSY44

Rekomendowane odpowiedzi

Po kupnie mojej audi mechanik zmieniał panel ponieważ stary miał uszkodzony wyświetlacz

byłem nabić klimatyzację okazuje się że sprężarka się nie załącza

dzisiaj przełożyłem stary panel i sprężarka załącza się tylko na 1-4 sekund i się wyłącza

jak nabijałem klimę podłączyliśmy na chwilę sprężarkę na krótko i wszystko działało

na kompie wykazało że czujnik ciśnienia walnięty przełożyliśmy i nic nadal to samo

stary panel ma nr 8A0 820 043 B nowy który posiadam 8L0 802 043 B

Nr początkowe budy WAUZZZ8DZTA

szukałem na forum i nic podobnego nie znalazłem

ktoś ma jakiś pomysł co dalej

jutro postaram podmienić panel z innej audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. Klimatyzacja się też mi nie włącza, poprawiałem zimne luty w sterowniku klimatronika bo cyferki były nie czytelne. Po ponownym zamontowaniu klima się nie załącza.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina innego sterownika (nie wszystkie są zamienne). Jednak może wystarczy tylko zakodować klimę, miałem kiedyś identyczną sytuację podczas zabawy kodowaniem (złe kodowanie powodowało, że sprężarka włączała się na chwilę, potem już wcale - do kolejnego odpalenia silnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten nowszy panel zaczynający się nr 8L0 powinien u mnie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, sprężarka nie chce sie także załączyć . Podejrzewam, ze problem z kodowaniem. Nie bylem jeszcze w żadnym servisie, wiec ciężko stwierdzić. Po próbie odpalenia silnika, pracowal przez kilka sekund nie równo i zgasł (bledne sterowanie). Wkrótce zauważyłem, ze klimatyzacja nie chłodzi :(! Stad te przypuszczenia o jakimś bledzie w oprogramowaniu.

Gwiazdka załączona i nic - gorąco! Słyszę próby sterowania dyszami nawiewu, ale to na tym sie kończy... Może cos z kodami u Ciebie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano podmieniłem sprawny panel i też nie chce załączać klimy

teraz to już nie wiem gdzie dalej szukać

pomoże ktoś???[br]Dopisany: 10 Lipiec 2010, 11:13_________________________________________________na klimatroniku wywaliło mi trzy błędy

22.1

50.3

6.1

jeśli dobrze interpretuje to czujnik ciśnienia

jak można go sprawdzić jakie napięcie powinno z niego wychodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec masz błędy, podobnie jak u mnie masz błąd

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa.

*22.1 Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie.

Może to jest wina " wyłącznika wysokocisnieniowego urządzenia klimatyzacyjnego". Wcześniej jak było wszystko w porzadku to przy bezpiecznikach słychać było jak załączy sie przekaźnik elektromagnetyczny, a teraz nie słychać nic. Może to male ustrojstwo jest uszkodzone..? :mysli: :mysli: Jeżeli masz warunki sprawdź to może... Powodzonka[br]Dopisany: 12 Lipiec 2010, 19:07_________________________________________________Jeden kolo napisał, ze błąd 22.1 sugeruje brak czynnika chłodzącego, lub tym samym Małe ciśnienie. No i klimka nie załącza sie, a wiec sprawdź szczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest nabita

szczelność też była sprawdzana

jak będę miał chwilę czasu zobaczę ten przekaźnik

znasz może jego nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety numeru nie znam, nie do końca wiem, który to może być.

A wiec ten błąd 22.1 nie świadczy ewidentnie o braku gazu!

Te upały wygonią mnie w końcu do medyka.

Bo to przegięcie patrzec jak inni jeżdżą za zamknietymi oknami... :chytry:. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem przekaźnik

na 100% jest OK

a o czym może jeszcze świadczyć ten błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie sprężarka się mi nie włącza i na klimatroniku mam błąd 22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa. czy ktoś wie gdzie ten wyłącznik wysokiego ciśnienia się znajduję bo na rurkach od klimy go nie ma jedynie na chłodnicy jakiś czujnik ale nie wiem od czego on jest :kwasny: czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pooglądałem przewody i mam dziurę w jednym z nich. Czyli czynnika chlodzącego nie ma..!

Błąd 22.1 jednak pojawia sie także, przy braku gazu w rurkach. czekam na odebranie kabla z naprawy, potem nabicie gazu i powinno wszystko być w porzadku. A jak u Ciebie, uporałeś sie z problemem??

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...