Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar radiowy w A4 B6


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś w sierpniu na liczniku próbowałem przestawić zegarek ręcznie i antenka zniknęła. podłączająć pod komputer wszystko było że niby jest włączone. Antenki nie było aż do dziś. Dziś sie pojawiała i pojawiło się też coś dziwnego. zegarek ustawił się idaelnie, natomiast problem dotyczy daty bo wskoczyła data 27-13-2011 ;d

powrót do przyszłości :> :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odłączyłem akumulator,rozpiąłem wtyczki w module pompki(A4 B5) na dwie godziny.Po zapięciu wtyczek i akumulatora pojawiła się antenka na wyświetlaczu,data i czas się zsynchronizowały.Czy to się sprawdzi w innych modelach auta,nie przesądzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odłączyłem akumulator,rozpiąłem wtyczki w module pompki(A4 B5) na dwie godziny.Po zapięciu wtyczek i akumulatora pojawiła się antenka na wyświetlaczu,data i czas się zsynchronizowały.Czy to się sprawdzi w innych modelach auta,nie przesądzam.

nie sprawdza się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Odłączyłem akumulator,rozpiąłem wtyczki w module pompki(A4 B5) na dwie godziny.Po zapięciu wtyczek i akumulatora pojawiła się antenka na wyświetlaczu,data i czas się zsynchronizowały.Czy to się sprawdzi w innych modelach auta,nie przesądzam.

nie sprawdza się

jak masz w wyposażeniu, a nie działa to pozostaje wymienić moduł i musi działać, chyba, że masz coś z instalacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja już w B6 mam zegarek radiowy - jak na taki gadżet to roboty jest mnóstwo i to w zasadzie od początku do końca tzn. chodzi o położenie wiązki oraz zamontowanie modułu na belce zderzaka.

Szczególnie kładzenie wiązki, bo jeśli chcemy się postarać to rozbieramy przednie schowki z obu stron, prawe progi, wyjąć trzeba siedzenie pasażera, tylne siedzisko potem zdjęcie zderzaka, czyli rozbebeszenie całego bagażnika.

Położyłem wszystko jak fabryka nakazała ale teraz tak patrząc lepiej by było chyba jednak ciągnąć wiązkę lewą stroną a już po zderzakiem przejść na drugą stronę, bo przeciągnąć wiązkę przez kokpit nie jest tak łatwo a do tego o demontaż schowka pasażera mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis wymienił mi moduł i teraz mi to działa. Ale gdy sam myślałem o podłączaniu nowego modułu to miałem plan aby zamontować to pod przednim zderzakiem lub wręcz gdzieś w kabinie. Wydaje mi się, że wówczas działałby równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć ile Cię to kosztowało? Nie mam za bardzo warunków do przeprowadzenia tej operacji samemu więc też zastanawiam się nad serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło tak:

Moduł: 50zł

Wtyczka do modułu - była razem z modułem

3 szt. przewodów różnego koloru

gniazdo do zegarów

3 piny

taśma izolacyjna tekstylna

kilka trytytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś półtora miesiąca temu bawiłem sie Vagiem, żeby właczyć ten zegar radiowy. Niestety programowanie vagiem nie dawało pozytywnych rezultatów, zostawiłem kodowanie na zegar radiowy, ale antenka sie nie pokazała. Zdziwiłem się gdy trzy dni temu wchodze do auta, odpalam, patrze a tu pojawiła się antenka, sama z siebie. Nie wiem jak to działa, ale 1,5 miecha czekac na antenkę to troche długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też lipa. Mam w wyposażeniu U2A i powinna być palemka. Ale niestety jej nie ma. Wiązka i wtyczka jest ori, sprawdziliśmy z dominem jakie napięcie podaje i jest ok. tj. ok 5,4V. Bezpiecznik ten wymontowaliśmy i ustawiliśmy godzinę na 2.59 i dalej nic.

Więc zostają dwie opcje: albo styki zaśniedziały w module albo walnięty moduł :mysli: ale pewniej druga opcja się sprawdzi :wallbash: coś strasznie słabe te moduły bo czytając ten wątek to padają jak muchy :embarrassed:

A tak swoją drogą to jest gdzieś dokładny opis jak zdemontować zderzak bo umiejscowienie modułu jest w zrzucie z ELSY parę stron wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to jest gdzieś dokładny opis jak zdemontować zderzak bo umiejscowienie modułu jest w zrzucie z ELSY parę stron wcześniej :)

No zapytaj Dominika on ostatnio zmieniał przecież :polew::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to jest gdzieś dokładny opis jak zdemontować zderzak bo umiejscowienie modułu jest w zrzucie z ELSY parę stron wcześniej :)

Proszę instruktaż :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=69572.0;highlight=demonta%BF+tylnego+zderzaka

Proste i można wypić przy tym 2 lub 3 piwka ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to jest gdzieś dokładny opis jak zdemontować zderzak bo umiejscowienie modułu jest w zrzucie z ELSY parę stron wcześniej :)

Proszę instruktaż :

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=69572.0;highlight=demonta%BF+tylnego+zderzaka

Proste i można wypić przy tym 2 lub 3 piwka ;) Pozdro

dzięki - przyda się :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialem antenki z półtora misiaca, po tym jak wyjalem bezpiecznik, vagiem najpierw wylaczylem a potem wlaczylem zegar, antenka pojawila sie po paru godzinach ... wkoncu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka miesięcy też nie miałem antenki czyli zegar radiowy nie działał, wyciągałem bezpiecznik na kilka minut i nie pomagało myślałem juz na wymianą modułu. Jednak niedawno wyciągałem licznik żeby naprawić buzzer wiec przez 1-2h był odpięty od zasilania i na drugi dzien po włożeniu antenka sie pojawiła :) Jak komuś przestał działać niech wyciągnie najpierw bezpiecznik na kilka godz zanim zacznie ściągać zderzak może pomoże :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjmowaliśmy bezpiecznik - wiem że czerwony tylko nie wiem który numer :mysli:

Spróbuję go wyjąć na trochę i może to coś pomoże - a jak i po tym nie ruszy to kupuję moduł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonić i wyrywać antenkę za 40zł lub 50 jak da wtyczkę ;)

http://allegro.pl/audi-a4-b7-04-08r-8e0-belka-zderzaka-tyl-komplet-i1992146833.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjmowaliśmy bezpiecznik - wiem że czerwony tylko nie wiem który numer :mysli:

Spróbuję go wyjąć na trochę i może to coś pomoże - a jak i po tym nie ruszy to kupuję moduł :good:

Tomek nie ruszy bo sprawdzałem napięcie , jedyne co może być zanim kupisz moduł to sprawdzić wtyczke czy nie zaśniedziała :wink4: a bezpiecznik nr.15 restart zegarów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...