Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu padł mi sterownik w skrzyni i został naprawiony i wszystko jest ok ale posiadam skrzynie 6 lamelkową wiec postanowiłem zmodyfikować ją na 7 lamel ! Mieszkam w Hiszpanii i jadąc do polski do sserwisu spalanie na autostradzie wyszło mi według obliczeń 5,4 (5,6 fis) także wszystko spoko ! Po diagnozie w sserwis pan Sopa stwierdził ze trzeba zmienić soft ,filtr oleju i wstawić 7 lamelkę i wyfrezować gniazda wtryskiwaczy, bo reszta jest ok . Przed oddaniem auta do serwisu zmieniłem rozrząd , filtry i olej Motul spec. 5w40 ! Auto oddałem do serwisu po 1,5 dnia odebrałem auto, skrzynia chodzi dużo lepiej naprawdę warto było ale podczas drogi powrotnej spalanie na fisie pokazywało mi 7,1 a według kalkulatora 6.8 . Co może być tego przyczyna to jest prawie 1,5 litra !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiatr wiejący z zachodu ? :kox: :gwizdanie:

może wiatr... sorry ale nie moglem sie powstrzymać :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 6-płytkowego sprzęgła i starszej wersji sterownika miałeś także jedeną ze starszych wersji oprogramowania skrzyni 3220. Nie napisałeś na jaką zmienili Ci teraz (pewnie 3261 albo 3271).

Nowe oprogramowanie powoduje m.in. późniejszą zmianę niskich przełożeń - tak aby ominąć dokonywanie zmiany w momencie gdy na skrzynię przekazywany jest maksymalny moment obrotowy. I tak zamiast przy 1800rpm zmianę na pseudo bieg 2 (lub 3, nie pamiętam już) masz przy 2000/2100rpm... W trasie nie ma to znaczenia, jednak w mieście dość mocno podnosi spalanie...

Moje własne odczucie po modyfikacji sprzęgła i softu jest takie, że w trasie spalanie spadło a w mieście wzrosło. FIS-em do końca się nie sugeruj bo przekłamuje.

Podaj jeszcze rozmiar aktualnych kół oraz prędkości na jakich śmigasz i jak wyglądała trasa. Będę miał pełny obraz i powiem więcej...

Generalnie na 17" 235/45 przy 110km/h spalał mi 5.5L wg. FIS (na 16" 205/55 jeśli dobrze pamiętam było 4.5L). Teraz przy 19" jest 6.5L - przy 130km/h jest 7.2L. Średnie spalanie mam 8L - na baku wyjeżdżam od 700 do 1000km (zależnie od przewagi miasto/trasa). Sam widzisz - wahania spore i zależne od tego gdzie i jak jeżdżę. Soft wrzucony do skrzyni jest nie bez znaczenia - jednak lepiej niech pali troszkę więcej a przekładnia pozostanie zdrowa ;)

Jeśli chodzi o wtryski to się nie wypowiadam bo się nie znam – ale możliwe, że czyszcząc je coś skopali. Jak to zdiagnozować – pojęcia nie mam.

BTW – pewnie w drodze powrotnej jechałeś na polskim paliwie – to też może mieć znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego ze jak jechałem do polski to miałem z przodu opony przód 215/55/16 , tył 205/55/16 w Polsce zmieniłem wszystkie na 215/55/16 ! Jechałem cały czas po autostradach Niemcy ,Holandia,Belgia ,Francja i Hiszpania ze średnia prędkością 140 ! Wyjechałem na polskim paliwie ale później miałem tankowania w Niemczech i Francji i troszkę spadło spalanie ok 0,2 (fis) ! A softa jakiego mam podam Ci jutro ,ale mam chyba najnowszego bo robiłem modyfikacje 1.5 tyg temu ale jutro jeszcze sprawdzę i napisze ! Najbardziej martwi mnie dlaczego i w jaki sposób p.Sopa stwierdził ze trzeba te gniazda wyfrezować skoro podpinał się chyba tylko pod skrzynie a stwierdził jakieś nieszczelności w silniku i z tego co się dowiedziałem to frezowanie gniazd robi się jak auto ma ok 300 tys gdzie mój ma dopiero 170 ! A i co mnie jeszcze zdziwiło ze nawet jak wyłączyłem klimę całkiem to spalanie nie spadło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze zatankowales polskie paliwo , a poco frezowales gniazda ? dzialo sie cos? tu masz przyczyne [br]Dopisany: 20 Sierpień 2010, 12:39_________________________________________________jak mi wyczyscili przepustnice to po2 tygodniach zaczeła lapać bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie działo. Silnik chodził bez zarzutów i do dzisiaj chodzi dobrze tylko to spalanie ! A frezowałem bo zaufałem panu Sopie bo twierdził ze jakaś nieszczelność jest i to odbija się na skrzyni.

Ps. Tą przepustnice czyścili ci w Sserwis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu padł mi sterownik w skrzyni i został naprawiony i wszystko jest ok ale posiadam skrzynie 6 lamelkową wiec postanowiłem zmodyfikować ją na 7 lamel ! Mieszkam w Hiszpanii i jadąc do polski do sserwisu spalanie na autostradzie wyszło mi według obliczeń 5,4 (5,6 fis) także wszystko spoko ! Po diagnozie w sserwis pan Sopa stwierdził ze trzeba zmienić soft ,filtr oleju i wstawić 7 lamelkę i wyfrezować gniazda wtryskiwaczy, bo reszta jest ok . Przed oddaniem auta do serwisu zmieniłem rozrząd , filtry i olej Motul spec. 5w40 ! Auto oddałem do serwisu po 1,5 dnia odebrałem auto, skrzynia chodzi dużo lepiej naprawdę warto było ale podczas drogi powrotnej spalanie na fisie pokazywało mi 7,1 a według kalkulatora 6.8 . Co może być tego przyczyna to jest prawie 1,5 litra !!

A to ciekawostka krajoznawcza, jak ja dzwoniłam koło kwietnia to nie robili przeróbek na 7 lamel..... Czyżby ktoś mnie okłamał? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zmienili bez problemu chociaż tez o tym słyszałem wcześniej że niby już się tym nie zajmują !

Do Bart-s : wersje softu mam 3271

I jeszcze jedno pytanko a mianowicie od dzisiaj nie mam adaptacji ! Czym to może być spowodowane ?

Zaznaczę że nic przy aucie nie robiłem i czemu by miała sama wypaść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wypadła? Przód, tył czy obie? Przy jakiej temperaturze sprawdzałeś?

Soft masz najnowszy jaki znam dla 1.9TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi zmienili bez problemu chociaż tez o tym słyszałem wcześniej że niby już się tym nie zajmują !

To nic z tego nie rozumiem.....może ta Pani pań nie lubi i panów tylko umawia :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wypadły przód i tył ! Sprawdzałem przy 75 stopniach na skrzyni

To nic z tego nie rozumiem.....może ta Pani pań nie lubi i panów tylko umawia :wallbash:

To może mąż powinien zadzwonić ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wypadły przód i tył ! Sprawdzałem przy 75 stopniach na skrzyni

To nic z tego nie rozumiem.....może ta Pani pań nie lubi i panów tylko umawia :wallbash:

To może mąż powinien zadzwonić ! :)

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak niebylo bledów nigdy, nagle 1tydzien po czyszczeniu blad za bledem, jeszcze mi proponowano wymiane wtryskow k... handluje juz dlugo ale on potrafi sprzedac dobrze kit:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj że po podłączeniu pod Vaga adaptacja jest na OK a auto i tak ucieka do tyłu na podjeździe ! Co może być przyczyna bo ja już zgłupiałem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem (mam) ten sam problem większego zużycia paliwa.

Zaraz po wymianie rozrządu, oleju i filtrów auto zaczeło więcej palić około 1.5 litra.

Większe spalanie jest tylko w mieście (przy ruszaniu )w trasie jest takie samo.

Teraz jestem po regeneracji sterownika i spalanie się nie zmienilo.

A4 2004 (sierpień)Multitronic AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdża dużo, po prostu do puki nie dodam gazu auto jedzie sobie w tył czyli adaptacji niema ! Sprawdzałem MVB10 i MVB11 i oba były OK ! Dodam że wczoraj ustawiłem adaptacje i przez chwile było ok do puki nie zgasiłem silnika na ok 5 min. później adaptacja wypadła a na Vagu pokazuje OK !

Gdzie regenerowałeś sterownik ? Widzę że silnik masz taki jak ja tylko ja mam z grudnia ! Napisz jak możesz czy zmieniałeś skrzynie na 7 lamelek . Bo mi to spalanie skoczyło właśnie po zmianie z 6 na 7 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...