Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy A4 2.8 193PS da radę A4 1.8T (i na odwrót)


eMeM

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze by bylo jakbys stanął na kreche z rex-em, Brynia albo pozkiem. przypuszczalnie twoja mina stopniowo wygladalaby tak : :shocked::embarrassed: ;( :wallbash:

czlowieku tutaj chodzi o 10-12 letnie B5 1.8T za 17tys., bo z tego tematu wydzielony jest ten, a ty wyskakujesz z B6 ktore raczej z 3.0 220ps powinno konkurowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o wiek, co o osprzęt, z 150 konnego 1.8T w B5 nie sposób wydusić 200 kucorków (chyba że na krótko :P ), w B6 gdzie było 163, czy 180 koni w serii można więcej wyciągnąc... Ale oczywiście przebieg też ma wpływ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 180km to seria czy 150 + ? wiadomo ze chiped idzie lepiej od serii

seria a3 1.8t 180 km : 7,6 do 100

takze co w tym nieprawdopodobnego ze go objechalem ?

takze czekam na ten twoje 1.8t 180km w a3, a widze ze masz blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważamy to co jest na papierze to trzeba brać pod uwagę:

Różnice między wagą 1.8t i 2.8

Czy obie quattro czy jedna taka jedna taka

Czy oba manuale czy też tip-tronic

Wszystko pokazuje kreska, ale wtedy oprócz auta liczy się kierowca. :cool:

Mnie ostatnio objechała bez mydła S3 :>

Co do 2.8 eMem mierzyłeś auto na hamownii?? Po tym co widziałem na forum cała kupa kucy potrafi zniknąć :foch:[br]Dopisany: 29 Sierpień 2007, 20:43 _________________________________________________

dobrze by bylo jakbys stanął na kreche z rex-em, Brynia albo pozkiem. przypuszczalnie twoja mina stopniowo wygladalaby tak : :shocked::embarrassed: ;( :wallbash:

Mina połowy kierowców w Polsce tak wygląda jak ich Brynia objeżdża :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwiebiam takie tematy :naughty :naughty: Jak do tej pory to fajnie sie to czyta ;) Pozwole Wam jeszcze troche popisać :oklaski:

Żeby pobudzić do dalszej "fachowej" dyskusji -

A3 1.8T FWD z czipem z rolowanego (pamietajmy, ze jest to bardziej miarodajny sposob sprawdzania, ktore autko jest szybsze, gdyz odchodzi problem nieumiejetnego startu tudzież palenia laczka na starcie) wciagnie cie przez szpare między lewym blotnikiem a maską i wypluje resztki rurą wydechową :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM , bez obrazy ale pierniczysz okrutne głupoty :D

Nie ważne czy B5 czy B6 po chipsie, bo z obu tych silników spokojnie da się wygenerować 190 kuców. 190 kuców, które spokojnie wystarczy na 2.8 V6 :)

Mierzyłem się niedawno moim 1.8 TQ + chips z A6 2.8Q V6 i różnica 0-100 wyniosła jakieś 2 długości, a 0-150 już jakieś 3-4. Było to co prawda A6, ale uwierz mi, z A4 byłoby bardzo podobnie :)

I jeszcze jedna rzecz - nie sureguj się danymi katalogowymi. Dla przykładu miałem 8.8, a spokojnie robiłem 8.3-8.4, a raz udało mi się na 8.2 zejść. Po chipie spadło to do ok. 6.8.

Oczywiście podaję przyspieszenie 0-100.

MAX - podsi ma chipsa, ale program jest słabszy niż na przykład u mnie.

Schiller - nie byłby, bo on ma Q :) , ale za to słaby program stosunkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A3 1.8T FWD z czipem z rolowanego (pamietajmy, ze jest to bardziej miarodajny sposob sprawdzania, ktore autko jest szybsze, gdyz odchodzi problem nieumiejetnego startu tudzież palenia laczka na starcie) wciagnie cie przez szpare między lewym blotnikiem a maską i wypluje resztki tura wydechową :gwizdanie:

Hehe ale panieeeeee jakie to kurna lekkie jest :D

2.8 jest do mruczenia a nie ścigania :P

[br]Dopisany: 29 Sierpień 2007, 20:53 _________________________________________________Ustawiając koło siebie 2.8 i 1.8t zestrojone na 180ps-190ps zawsze na końcu wygra turbo :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając koło siebie 2.8 i 1.8t zestrojone na 180ps-190ps zawsze na końcu wygra turbo

Nie zawsze, wszystko zależy od tego ile turbina ładuje na wysokich obrotach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piernicze okrutne glupoty bo nie wierze ze mnie a4 1.8T z rocznikow 95-97 po programie na ~180km objedzie ?

bo tego sie tyczyl pierwotnie temat, 1.8T za 17 tys. ktore po chipsie objedzie kazde V6 w B5

a to ze mnie objedzie b6 1.8T z ktorego da sie spokojnie osiagnac 190km bo stan silnika na to pozwala, to akurat nie watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czekaj, stawiasz warunek, że ma kosztować 17 kafli ??

To ja ci powiem tak: dobry czip w 1.8T AEB i tez cie objedzie. Nawet taki za 14 kafli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając koło siebie 2.8 i 1.8t zestrojone na 180ps-190ps zawsze na końcu wygra turbo

Nie zawsze, wszystko zależy od tego ile turbina ładuje na wysokich obrotach :)

Hehs ja mam maksa 240 nigdy nie udało mi się więcej docisnąć Brynia zapina 245 :D

V6 jest fajna pod modyfikacje jak się ma dwie reklamówki PLNów.

P.S. A jak ktoś ma katalog pod ręką to ile lżejsza jest 1.8t od 2.8 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piernicze okrutne glupoty bo nie wierze ze mnie a4 1.8T z rocznikow 95-97 po programie na ~180km objedzie ?

Żadne zdrowe B5 1.8T nie ma programu na 180 kuców, chyba że tuner programów robić nie umie :D

Zdrowe B5 po chipsie powinno mieć ok. 185-195 kuców i takie B5 Cię bankowo zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak dobrze idzie. wtedy w KCH Adiemu swoim 2.5 ciezko mu go bylo dogonic.

On ma coś 180 kuców, czy ciut ponad to, ale tam była walnięta przepływka, LPG i cuś jeszcze, stąd wynik taki a nie inny. Ale fakt, faktem, jak na to co było, to mu jego niuńka ładnie jeździła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EmEm nie stresuj się, tylko uwierz nam na słowo :afro:[br]Dopisany: 29 Sierpień 2007, 21:05 _________________________________________________jakiego Marka ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...