Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w aucie zawieszenie 1ba a klasy wagowe to OYG OJH a chce wymienić sprężyny na niższe i zaproponowano mi na przod range 9 a tyl 12 mozna tak zrobić czy bedzie kolidowac a amorki chce zostawic moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam w aucie zawieszenie 1ba a klasy wagowe to OYG OJH a chce wymienić sprężyny na niższe i zaproponowano mi na przod range 9 a tyl 12 mozna tak zrobić czy bedzie kolidowac a amorki chce zostawic moje

kolego OYG to klwagowa 7 tyl, a OJH to klasa wagowa 8 przod, wiec ten tyl chyba zle odczytales pozatym jak chcesz w dol zawieszenie to klasy zamieniasz na nizsze a nie wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi ze mogą być? Mam szukac 7 i 8 czy jeszcze mniej bo za malo to tez zle chyba dla org amortyzatora 1BA czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi ze mogą być? Mam szukac 7 i 8 czy jeszcze mniej bo za malo to tez zle chyba dla org amortyzatora 1BA czy sie myle?

ja mam tez 1ba tylko klasy 8 i 12 w tym tygodniu zakladam springi od 1be razem z amorkami klasy 6 i 10 czyli dwie nizej (eksperymentuje :grin: ) jak poczekasz kilka dni to ci podesle zdjecie i zmierze jak u mnie siadlo. W kazdym razie przy zmianie na 1be zawsze musisz dac 1 klase nizej zeby zachowac kategorie jak sie przyjzysz tej rozpisce to zobaczysz ze w tej samej klasie 1be ma wieksza ladownosc czyli trzeba o jedna zejsc w dol

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo pewnie ze poczekam bardzo ci dziękuję za takie wytłumaczenie prosto i logicznie a masz sedana czy kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo pewnie ze poczekam bardzo ci dziękuję za takie wytłumaczenie prosto i logicznie a masz sedana czy kombi?

ja mam kombi i jeszcze w dodatku lpg w bagazniku wiec z tylu jeszcze ciezej ale jak nie bedzie rowno stalo to do tylu sa takie podkladki do sprezyn one maja okolo 1,5 cm w aso 38zl za dwie takze bede walczyl :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam B6 variant, silnik 1.8T.

Oznaczenia z naklejki to 1BA OYL/OJJ czyli kategoria wagowa 8/9 więc standardowe zawieszenie.

Chciałbym założyć 1BE czyli standardowe -20 mm.

Moje pytania jakie mają mieć oznaczenia sprężyny i jaką kategorie wagową?

Czy moje amorki będą mogły zostać?

Najważniejsze chciałbym, żeby tył auta był wyżej niż przód!!!

A czy można założyć na przód sprężyny 1BE i na tył 1BA??? jaka wtedy kategoria wagowa tych sprężyn na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie o zawieszenie 1BD ono jest tak samo jak 1BE czy 1BV obniżone i twardsze czy to zwykle ???

I jeszcze jedno o ile są obniżone 1BE , 1BV i 1BD (jeśli to jest obniżone w ogóle) bo chce coś wrzucić do Swojego A4 B7 Sedan 2.0TFSi z QUATTRO , coś konkretnego polecacie?? ( myślałem o Eibachu -30mm ale chyba ori będzie lepszym rozwiązaniem)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Szlak trafił sprężynę - prawe tylne koło, posiadam audi a4 b6 2.0 ALT 2002 rok, oznaczenie zawieszenia według nalepki to 1BV przód: OJE natomiast tył: OYH, w dniu dzisiejszym zajrzałem na allegro gdzie znalazłem:

http://allegro.pl/sprezyny-tylne-tyl-audi-a4-b6-b7-avant-1be-s-line-i5178268533.html

po przeczytaniu tematu mam trochę mętlik w glowie

MOJE PYTANIE:

Jakie konsekwencje da zmiana kategorii wagowej ?

Czy mogę w ogóle założyć tego rodzaju sprezyny do mojego zawieszenia ?

Czy ktoś z forum posiada spręzyny OYH (różowy, niebieski) jeśli tak proszę o kontakt !

Pozdrawiam wszytkich to mój drugi post!

MIRON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny z aukcji, do której link wkleiłeś, mają kategorię wagową 0YM (taką kategorię mam w swoim avancie w quattro), czyli cztery kategorie wyżej od Twoich. Tył będzie raczej sporo za wysoko.

Raczej szukaj takich jak miałeś, ewentualnie 1xniebieski 2xróżowy kategoria 0YJ, bądź 1xniebieski 3xróżowy 0YK

Jeśli masz ochotę na eksperymenty ;) to mam na zbyciu (za grosze) sprężyny pod kategorię 0YL 1xszary 2xbrązowy na których mój avant miał 64,5cm od podłoża do nadkola. Możliwe, że w ośce siadło by to "normalnie" około 66cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty na eksperymenty tylko sytuacja wymusza na mnie takie a nie inne zapytania, najchętniej założył bym takie jak w chwili obecnej, jeszce chętniej coś miększego może i 1BA, jednak trafiła mi się calkiem fajna audi w pełnym pakiecie s-line, więc na chwile obecną korzystam!

Zastanawia mnie tylko jedno czy spręzyna z wyższej aktegorii wagowej (to o czym pisze to 8-12) obciązy bardziej amortyzator czy to że jest toretyczie twardsza (powyżej 655 kg) obciązy samą spreżynę (pisze o sytuacji w ktorej nie wymieniam amortyzatora?

Pozdrawiam!!

Dzięki za odpowiedź !!


Znalazłaem jeszcze cos takiego:

http://olx.pl/oferta/sprezyny-tylne-audi-kombi-avant-a4-b6-b7-od-s-line-CID5-ID9kod1.html#267288e691

mój niepokój budzą te kropki, orginalnie na sprężynach audi kolory mają chyba inny kształt, moge się mylić, stwierdzenie opieram przede wszystkim na obejrzanych aukacjach (jeśli z tymi kolorami to autentik, odpowiadaja idealnie do mojego -różowy-niebieski- czyli OYH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zakładam eibachy na swoje bilsteiny b6 i boje sie ze tył bd około 1 cm nizszy od przodu.Piszecie tutaj o jakis podkładkach pod springi na tył z aso? poda ktos jakies nr na to badz ciekawe zamienniki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO 8E0 512 145, było już nie raz. Szukaj;-)

Xperia

dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty na eksperymenty tylko sytuacja wymusza na mnie takie a nie inne zapytania, najchętniej założył bym takie jak w chwili obecnej, jeszce chętniej coś miększego może i 1BA, jednak trafiła mi się calkiem fajna audi w pełnym pakiecie s-line, więc na chwile obecną korzystam!

Zastanawia mnie tylko jedno czy spręzyna z wyższej aktegorii wagowej (to o czym pisze to 8-12) obciązy bardziej amortyzator czy to że jest toretyczie twardsza (powyżej 655 kg) obciązy samą spreżynę (pisze o sytuacji w ktorej nie wymieniam amortyzatora?

Pozdrawiam!!

Dzięki za odpowiedź !!

Znalazłaem jeszcze cos takiego:

http://olx.pl/oferta/sprezyny-tylne-audi-kombi-avant-a4-b6-b7-od-s-line-CID5-ID9kod1.html#267288e691

mój niepokój budzą te kropki, orginalnie na sprężynach audi kolory mają chyba inny kształt, moge się mylić, stwierdzenie opieram przede wszystkim na obejrzanych aukacjach (jeśli z tymi kolorami to autentik, odpowiadaja idealnie do mojego -różowy-niebieski- czyli OYH

Kategoria wagowa zależy od wersji silnikowej, napędu, wyposażenia i chodzi zasadniczo w tym o to by w każdym przypadku auto miało identyczną wysokośc (jakieś 66cm do rantu błotnika przód i tył).

Ze sprężynami z wyższych kategorii można kombinowac jeżeli np. tył auta siedzi.

Te sprężyny z olx są oryginalne według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do sprzednia tylnie sprezyny i amprtyatory s-line ...tylko nie pamietam jakie maja oznaczenie , juro moge zobaczyc jesli ktos chetny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie załozyłem te z Tablicy, oznaczenia się zgadzały, ich stan był dobry, dzisiaj wymieniłem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy te sprężyny będą pasowały do A4 B7 2.0 TFSI SEDAN QUATTRO

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ef0de857ca60b048

??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy te sprężyny będą pasowały do A4 B7 2.0 TFSI SEDAN QUATTRO

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ef0de857ca60b048

??

Pozdrawiam

pasowac beda ale jak auto bedzie stalo to nikt nie wie musisz odczytac swoje klasy wagowe z wlepki wtedy ci podpowiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...