Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam oryginalną zawieche 1be i kurcze tył mi siedzi jakies 1,5 cm nizej niz przód. Chciałem zastosowac podkłsadki z ASO przeznaczone do zawieszenia na złe drogi ale jak podniosłem auto sie okazało ze poprzedni właściciel w sprezyny wstawił gumy. Tak wiec podjąłem decyzje ze nawet mimo faktu iz na przegladzie zawieszenie mam prawie 80% to skoro ktos w sprezyne wstawił gume to musi juz byc za miekka lub wylezana wiec kupuje nowe sprezyny tylne i tu moje pytanie, czy po wymianie tylnych sprezyn auto sie podniesie w góre? Chciałbym zeby sie zrownało z przodem. Co myślicie?

Tak na marginesie 2szt sprezyn czyli komplet tył w ASO ponad 800zł :facepalm:

najpierw to proponuje wyciagnac te gumy ( rozumiem ze tylko z tylu sa) pojezdzic chwile, pomierzyc jak stoi, oryginalnie powinno byc chyba 66,5 cm do rantu przy kazdym kole, noi sprawdzic oznaczenia sprezyn czy masz napewno od swojego auta skoro cos tam kombinowal to diabli wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny sa ok patrzalem po kolorach kropek i sie zgadza ze katgoria 9 tak jak w kodach, tak tylko tył mam wsadzone gumy fakt ze sa takie cieniutkie i luzno miedzy zwojami lataja. Auto mierzyłem jakis czas temu to przód jest 67,2 a tył mam 65,8 lewa strona i 65,6 prawa auto stoi na 18 felgach i oponach 235/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy dobrze to opisałem na podstawie danych z vin i rozpisku z forum dla mojego B6 1.8TQ AVANT:

Zawieszenie 1BA

Shock absorption/suspension, chassis 1BA Standard suspension/shock absorption

Weight category front axle 0JK Weight category front axle weight range 10
Weight category rear axle 0YN Weight range 13


Prawdo podobnie sprężyny z przodu są: 8E0 411 105 BH a powinno być dla 1BE

8E0 411 105 CH niebieski biały zielony zielony

lub 8E0 411 105 CJ zielony zielony fioletowy

Prawdopodobnie sprężyny z tyłu są sprężyny 8E0 511 115 DB a powinny być dla 1BE

8E0 511 115 DN(FN) niebieski zielony zielony

Albo 8E0 511 115 DP(FP) niebieski zielony zielony zielony

Prawdo podobnie amortyzatory z przodu są:

8E0 413 031 CC ( SACHS 558 301) a powinny być dla 1BE 8E0 413 031 CL

Prawdo podobnie amortyzatory z tyłu są:

8E0 513 036 AE a powinny być dla 1BE 8E0 513 036 AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny sa ok patrzalem po kolorach kropek i sie zgadza ze katgoria 9 tak jak w kodach, tak tylko tył mam wsadzone gumy fakt ze sa takie cieniutkie i luzno miedzy zwojami lataja. Auto mierzyłem jakis czas temu to przód jest 67,2 a tył mam 65,8 lewa strona i 65,6 prawa auto stoi na 18 felgach i oponach 235/40

no to jak luzno te gumy leza (choc juz dawno pooowinny wypascskoro sa luzne) to podklaki powinny zalatwic sprawe, ale to moze przod stoi za wysoko jak ma nie ori amorki to z przodu czesto sa talerzyki wyzej o jakis centymetr a prawy tyl moze byc nizej bo łoze sprezyny od baku bardziej sie wygniata. osiem stow za nowki -kupa kasy :facepalm: a i tak nikt ci nie da gwarancji ze sie podniesie, sprawdz ten przod jakie sa amory

Panowie czy dobrze to opisałem na podstawie danych z vin i rozpisku z forum dla mojego B6 1.8TQ AVANT:

Zawieszenie 1BA

Shock absorption/suspension, chassis 1BA Standard suspension/shock absorption

Weight category front axle 0JK Weight category front axle weight range 10

Weight category rear axle 0YN Weight range 13

Prawdo podobnie sprężyny z przodu są: 8E0 411 105 BH a powinno być dla 1BE

8E0 411 105 CH niebieski biały zielony zielony

lub 8E0 411 105 CJ zielony zielony fioletowy

Prawdopodobnie sprężyny z tyłu są sprężyny 8E0 511 115 DB a powinny być dla 1BE

8E0 511 115 DN(FN) niebieski zielony zielony

Albo 8E0 511 115 DP(FP) niebieski zielony zielony zielony

Prawdo podobnie amortyzatory z przodu są:

8E0 413 031 CC ( SACHS 558 301) a powinny być dla 1BE 8E0 413 031 CL

Prawdo podobnie amortyzatory z tyłu są:

8E0 513 036 AE a powinny być dla 1BE 8E0 513 036 AF

dobrze opisales tylko bierz te pierwsze sprezyny co podawales zawsze jedna kategorie nizej dla1be, ja mam ten sam zestaw co ty i zalozylem 6 na przod a 8 na tyl i moglo by byc jeszcze nizej :decayed: na 17 kolkach stoi po 66cm do rantu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyles kilka kategorii nizej. Czy nie jest za nisko i przez to amortyzator cierpi?

Czy same sprężyny nie sa bardziej obciążone teraz?

Jezdziles już autem załadowanym w 5 osob i bagaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyles kilka kategorii nizej. Czy nie jest za nisko i przez to amortyzator cierpi?

Czy same sprężyny nie sa bardziej obciążone teraz?

Jezdziles już autem załadowanym w 5 osob i bagaże?

autko stoi tylko pol cm nizej niz seryjne 1be wiec nie sadze zeby sie cos zlego dzialo, w komplecie bez bagazy nie mialem problemow zadnych, wiecej nie mialem okazji zapakowac. ztym ze ja mialem wyjsciowa 1ba przod 8 a tyl 12. byl watek gdzie sa opisane fury klubowiczow i tam te same zestawy mialy przerozne kategorie wagowe wiec przod i tyl zszedlem o dwie w dol :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem dlaczego u mnie jest wyzsza kategorii wagowa. W dowodzie mam wbite 1684kg, a Ty ile masz u siebie w dowodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy też od wyposażenia auta. Ja mam 1.9tdi quattro przód 10 tyl 12 na 1ba. Zmieniając na 1be trzeba zjeść nizej o 1 klasę wag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy byles wazyc auto na wadze i z jakim stanem baku. Ja jak swoim pojechałem to z 1/4 baku, bez zapasowki i z lekkimi mniejszymi kolami zimowymi wazylem 1615kg wiec w lecie zatankowany pewnie mam tyle co w dowodzie albo i więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy byles wazyc auto na wadze i z jakim stanem baku. Ja jak swoim pojechałem to z 1/4 baku, bez zapasowki i z lekkimi mniejszymi kolami zimowymi wazylem 1615kg wiec w lecie zatankowany pewnie mam tyle co w dowodzie albo i więcej...

nie wazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który element jest mniej trwały w przypadku 1be ? Szybciej padaja sprężyny czy amory i które? Przod czy tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie przejde nizej w kategorii to auto się nie obniży?

Ja jak zmieniałem z 1 ba na 1be to nie obniżyłem. Na orzod tak samo dałem 10 a na tył nawet o 1 wieksza czyli 13. Przod siadl 10mm tył 15mm. Raczej radził bym Ci obniżyć. Ja na przód założę 2 w dół a na tył 1 lub tak samo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie przejde nizej w kategorii to auto się nie obniży?

Ja jak zmieniałem z 1 ba na 1be to nie obniżyłem. Na orzod tak samo dałem 10 a na tył nawet o 1 wieksza czyli 13. Przod siadl 10mm tył 15mm. Raczej radził bym Ci obniżyć. Ja na przód założę 2 w dół a na tył 1 lub tak samo 2.

dwie w dol popieram :thumbup1::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód na pewno 2 w dół, ale zastanawiam sie nad tyłem. Dałem o 1 większą a siadł 15mm. Amorki sa ok. Nie wiem o ile mniejsza dać żeby mi d*pa nie siadła znowu niżej niż przód.

Edytowane przez Fugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


gabalo, dnia 29 Kwie 2015 - 17:29, napisał:

sprezyny sa ok patrzalem po kolorach kropek i sie zgadza ze katgoria 9 tak jak w kodach, tak tylko tył mam wsadzone gumy fakt ze sa takie cieniutkie i luzno miedzy zwojami lataja. Auto mierzyłem jakis czas temu to przód jest 67,2 a tył mam 65,8 lewa strona i 65,6 prawa auto stoi na 18 felgach i oponach 235/40

no to jak luzno te gumy leza (choc juz dawno pooowinny wypascskoro sa luzne) to podklaki powinny zalatwic sprawe, ale to moze przod stoi za wysoko jak ma nie ori amorki to z przodu czesto sa talerzyki wyzej o jakis centymetr a prawy tyl moze byc nizej bo łoze sprezyny od baku bardziej sie wygniata. osiem stow za nowki -kupa kasy :facepalm: a i tak nikt ci nie da gwarancji ze sie podniesie, sprawdz ten przod jakie sa amory

Sprawdzałem i przód jest ori kategoria taka jak we wlepie wszystko sie zgadza. W sumie za 2 tygodnie wracam do PL na urlop to moze faktycznie wywale te gumy i samą podkładke włoze i sprawdze jak to stoi wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprezyna tylna o oznaczeniu niebieski zielony zielony z B6 i B7 ma takie same parametry? Bo wg forumowego pdf z opisem sprężyn leza w kategorii 11 dla B7 i dla 12 w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...