Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję porady. :kwasny: Ostatnio wymieniłem zawias z 1BA na 1BE. Dobrałem takie same kategorie wagowe sprężyn co było błędem bo nie wziąłem poprawki na obciążenie osi. Wychodzi na to, że powinienem zejść z klasą o jedną w dół. Stwierdziłem też, że wiele złego nie powinno się stać i amortyzatory z przodu wymieniłem (wylane) na nowe do zawieszenia standardowego. Wszystko poskładane, dokręcone pod obciążeniem i okazuje się, że przód jak stał tak stoi ;). Tył siadł na wysokości 660 mm więc poprawnie dla 1BE ale przód powinien zejść przynajmniej 1cm w dół. Teraz ważne pytanie dla posiadających doświadczenie w temacie. Czy auto zejdzie o te 1 może 2 cm w dół jak założę na przód sprężyny kat. niższej? Dodam, że póki co auto jest sporo twardsze i standardowe amory sprawują się bardzo dobrze na 1BE.

raczej nic to nie da bo amorki ze standardowego zawieszenia maja wyzej ten talerzyk na ktorym sie opiera sprezyna ale oczywiscie mozesz probowac i zejsc jakies 2 kategorie w dol ale jak siadzie to nikt ci nie powie, teraz to mysle ze jedynie jakies eibachy jak bys dorwal na przod bo znowu wymieniac amory to sie mija z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje dorzucić na przód z 50 kg co w efekcie powinno zasymulować sprężyny niższej kat wagowej i zobaczę czy pójdzie w dól :mellow: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do wymiany zawieszenia z 1BV na 1BE. Moje auto A4 B6 1.8T 163KM avant, zawieszenie 1BV przedni napęd klasy wagowe OYJ i OJF. Z tego co wyczytałem to wystarczy wymienić tylko amortyzatory na 1BE bez sprężyn. Niestety ceny w ASO to tragedia, używanych nie chcę więc znalazłem coś takiego:

PRZÓD http://google.plczesc/amortyzator,audi,a4-avant-8e5-b6-2001-04-2004-12,1-8-t-163km,5-4797-16883-100121-0-32-558297.html

TYŁ http://google.plczesc/amortyzator,audi,a4-avant-8e5-b6-2001-04-2004-12,1-8-t-163km,5-4797-16883-100121-0-32-312784.html

Czy te amortyzatory będą pasować do mego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmieniasz? Sprawne masz te tylne amory? Nie chcesz ich sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie twardo jest, codzienne przejazdy przez tory to koszmar zero amortyzacji, auto skacze na torach więc chcem zmiękczyć troche, żeby można było wygodnie jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakiego modelu jest sprężyna 293669-1va(f) kolegi auto siedzi 63cm do błotniaka a u mnie 65cm chciał bym takie same kupić ale nie wiem jak je namierzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to seryjna sprezyna? Ma jakies kolorowe kropki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Posiadam zawieszenie 1BV ... AUDI A4 B6 BEX 190KM AVANT (bez Q) na którym nie da się wcale jeździć po mojej okolicy. Szukam rozwiązania by polepszyć komfort chociaż tak jak to jest na 1BE ew. komfort przybliżony do 1BA ... Z tym że nie chce żeby samochód poszedł więcej niż 1cm w górę... Wystarczy podmienić same amortyzatory z 1BE czy może też sprężyny ? Czy same sprężyny bo już się pogubiłem.

kategorie wagowe przedniej osi : 0JF - klasa wagowa 6

kategorie wagowe tylnej osi : 0YJ - klasa wagowa 9

JAKIE BĘDZIE NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam male pytanko, bo kupilem zwieszenie od s-line 1be i praktycznie mi wogoe auto nie siadlo, i teraz mam pytanko czy do tych amorkow z zawiechy 1be moge zalozyc jakies sprezyny firmy weitec??? ktores z tych aukcji sie nadaja?? czy raczej nie robic takich eksperymentow?/? bo to niebezpeczne??

http://allegro.pl/kw-sprezyny-sportowe-audi-a4-b6-b7-malysz-i5354231669.html

http://allegro.pl/weitec-sprezyny-sportowe-audi-a4-b6-b7-malysz-i5358787582.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.sline

Masz niskie kategorie wagowe wg rozpiski powinieneś zmienić tylko amory na:

przednie o numerach zamiennych:

8E0413031CK ; 8E0413031AM; 8E0413031BG; 8E0413031BN; 8E0413031CD

tylne o numerach zamiennych:

8E0513036AF ; 8E0513033G; 8E0513033H

Murdzu12

Kupiłes zawieche, czyli co konkretnie? Powinienes sprawdzic w kodach np na wlepce jakie masz kategorie wagowe i kupic sprezyny o 1 kategoria wagowa nizsze i do tego odpowiednie amortyzatory. Teraz widze, ze chcesz w ciemno kupować coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie kolego jeszcze nie bylem wlasnie w to obeznany i kupilem w ciemna i mi auiczka nic nie siadla. a na wlepce mam takie oznaczenie tylna os:OYH i przodnia os: OJJ.

To jakie bym musial kupic sprezyny do tego zawieszenia co mam?? chyba ze od esy szukac jakiegos ale jakie?? zebym sie znowu nie rozczarowal?? pomoze ktorys z kolegow w doborze??

kolego wampir pomozesz mi w tym doborze?? co ci jeszcze musze zczytac(jakies numery) zeby wszystko bylo ok??

Edytowane przez Murdzu12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murdzu

Masz 1BA

Tylnia OYH i przodnia os: OJJ

Przód:

Dla 1BA masz 9 wiec dla 1BE powinienes wziąć 8 kategorie:

Sprężyny 8E0 411 105CG czyli niebieski biały zielony

Amortyzatory 8E0 413 031CL lub nastepniki 8E0413031AN; 8E0413031BH; 8E0413031BP; 8E0413031CE

TYŁ:

Dla 1BA masz OYH 8 wiec dla 1BE powinienes wziąć 7 kategorie:

8E0 511 115DH kolory niebieski niebieski niebieski niebieski

Amortyzatory 8E0513036AF lub nastepniki 8E0513033G; 8E0513033H

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli zostalo mi szukanie takich sprezyn :) a kolego co bys powiedzial na zalozenie springow weitec do amortyzatorow 1BV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiem bo nie miałem z nimi do czynienia. Sam dopiero co zrobiłem rozeznanie i kupiłem dla siebie zawieszenie. Będę zmienial z 1BA na 1BV. Mam nadzieje, ze będzie to dobrze wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no ja wlasnie tak kupilem tylko ze w ciemno i mi nic nie siadlo asz z ciekawosci jutro szczytam numery amorkow i sprezyn jakie kupilem :D ciekawe jakie klasy wagowe.

ehhh zeby teraz znalesc takie sprezyny ehh....jak mi trzeba ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u siebie bardzo popularna konfiguracje, której jeździ miliony czyli przednionapędowy 1.9tdi. Kategorie wagowe tez niskie.

Ja do siebie kompletowałem 2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego wlasnie na tyl juz znalazlem na allegro, ale na przod nie moge znalesc:D moze mi sie szubko uda :) a kolego a co powiesz sie zeby zejsc z klasa wagowa o dwa nizej?? robil juz tak ktos moze?? slyszales cos o tym??


ehhh znalazlem tez i na przod :):) :) jutro dzwonie i dowiem sie czy dostepne :):) mam nadzieje ze mi moja lalunia siadnie jak nalezy :):)


kolego bylem wlasnie odczytac kolor kropek sprezyn ktore mam teraz zamontowane

przod: zielony-bialy-bialy czyli kategoria wagowa 8 (sprezyny od b7)

amory przod: 8EO 413 031 DJ(od b7)

tył: szary-niebieski-niebieski-niebieski klasa wagowa 8 (sprezyny od b7)

amory tyl:8EO 513 036 AC(od b7)

i dlaczego mi kolego wogole przod mi nie siadl tak jak powinien skoro mam klase wagowa nizej??

nie czaje tej zawiechy.

tyl oczywiscie ta sama klasa co przy 1BA to nic nie powinien siadnoc.

Edytowane przez Murdzu12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie jakie sa przedziały wagowe dla B7? Czy takie same jak dla B6? Jeżeli nie to nie masz co porównywać. Może się okazać, że sprężyny, które kupiłeś są do cięższego auta i Twoje nie będzie przez to niżej.

Druga sprawa musi być do tego tez odpowiedni amortyzator 1BE bo na przod przy przekroczeniu pewnej kategorii zmienia się numer amora.

Trzecia sprawa to czy dobrze zamontowany i ile km już zrobiles.

Najlepiej to pytaj jakiegoś praktyka w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie przedzialy wagowe sie roznia wlasnie sie doczytalem, km juz duzo zrobilem bo montowalem to zawieszenie przed zima, nic znalazlem oznaczenie sprezyn takie jakie mi podales :) zamontoje je do tych amorkow i bede widzial czy cos siadnie, bo amorkow tych co mi podales to nie moge znalesc na allegro ;/;/

a jak nie siadnie to kupie pozniej springi weitec -35 :) to moze wtedy juz siadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...