Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płacenie mandatu


BARTOL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak na razie to tylko jeden mandat zapłaciłem w terminie na jakieś 5 ogółem :decayed:

i zawsze ten sam schemat czyli po ok pól roku zjawia się komornik z US, należność ściągają bez odsetek- jedynie należy zapłacić kwotę mandatu + koszty (ściągnięcia)przyjazdu komornika czyli ok 16-25zl niezależnie od sumy mandatu (do mnie komornik przyjeżdżał 23km)

Na żadną listę dłużników nie trafiłem raty w banku dostaje obrazu. :tongue4: Jak mają nr konta to mogą jeszcze tą sumę zablokować na nim i tyle. A odwlekanie to tylko działa na naszą korzyść bo mandat po jakimś czasie się przedawnia, a czy zapłacimy go po 3 miesiącach czy po 2och latach i tak nie ma znaczenia bo koszty ściągania w urzędzie skarbowym są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys jak dostalem to sam policjant mowil ze nic sie nie stanie jak zaplace za np. 3 miesiace jesli teraz nie mam. Po tym czasie dopiero sie za to biorą widocznie.

Jesli wpłacisz 10 zl to nie wiem czy sie nie zorientują bo takiego mandatu nie ma ;) nie wiem czy 50zl za cos daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja dostałem 50 z przechodznie przez jezdnie w niedozwolonym miejscu, bez punktów :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym ten temat w piz*u zamknął bo nic ciekawego oprocz kłótni nie wynika :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zanim zamkną:

marekg :oklaski:

Oby więcej takich ludzi o takiej postawie, może wtedy Polska nie będzie krajem pełnym cwaniaków i złodziei. I nie będziemy musieli się wstydzić za rodaków.

Btw, po czym poznać polaczka za granicą (pomijam k**wa jako przecinek, skarpetki do sandałów)?

Po tym, że cwaniaczki wynoszą (kradną) jedzenie z hotelu przy opcji szwedzki stół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 90 km na 50 + brak pasów + brak przeglądu = 300 zl 6 p mandat nie zapłacony juz z 8 miesiecy :dance2::brawo:

Jak będziesz miał zwrot podatku to swoje odbiorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy pietolicie (tylko niektórzy :wink4:), jak wpłacisz im 100 zł to po resztę odezwą się i to po ok. 2-3 miesiącach. Sprawa i tak pójdzie do US i tam przemiły Pan komornik się już Tobą zajmie.

Proszę niektórych, którzy się tu wypowiadali, żeby nie wprowadzali w błąd jak nic nie wiedzą na temat i piszą tylko po to, żeby nabić posty :wallbash:

Ja miałem podobną sytuację, dostałem mandat 500 zł, tylko że nie miałem od razu całej kasy to wpłaciłem 100 zł, ale nie z zamiarem oszukania systemu, tylko z wiedzą, że resztę zapłacę jak tylko kasa będzie. No i tak to się przeciągało chyba w sumie rok, bo zawsze było coś ważniejszego. Ale już po paru miesiącach dostałem zawiadomienie na początek tylko z US (bez komornika) o nieuregulowaniu mandatu o kwocie ok 420 zł (20 zł to jakieś tam odsetki itp). to samo pisemko przyszło po 2-3 tyg.

Po kolejnym miesiącu przyszedł już LIST od komornika, że nie zapłaciłem mandatu, że kwota jest taka i taka, i że jak nie zapłacę to wjadą mi na pensję itp.

W sumie mandat opłaciłem w całości, czyli wtedy już jakieś 436 zł, jakoś po niecałym roku.

Nie wiem być może komornik by mnie nie znalazł, bo nie mieszkałem akurat w domu a z domu mojej mamy nie mógłby nic wziąć, bo nic nie było moje. Ale bałem się, że mogliby zająć auto, bo jest na mnie (nie wiem jak Ci komornicy działają ale w TV słyszy się różne niewyobrażalne historie, więc wolałem nie ryzykować) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie płace w terminie ale zawsze sie US upomni o załegłe mandaty i jak po pierwszym piśmie nie ma odzewu z mojej strony to u mnie akurat wygalda to tak że komornik mnie nie ściga tylko blokuje mi konto firmowe ktore jest podane w US, bank robi przelew do US i manadaty są zapłacone...

Było o tym kiedyś głośno bo banki blokowały całą gotówke na koncie np 5 tys a mandat był na 300zł dopoki nie zrobił przelewu do komornika, teraz cos sie zmieniło i blokuja tylko saldo na określoną kwote mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez nigdy w terminie nie placilem. po paru miesiacach przychodzil ten sam pan, w tym samym garniturze i kazal placic kwote mandatu +jakies smieszne zlotowki za dojazd. najwyzszy jaki dostalem to 200zl+6pkt :gwizdanie: tylko predkosc o pasach nic nie mowil :naughty: mialem chyba 87 na 50 duzym dostawczakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poszedłem z własnej woli zapłacić mandatu choć kilka ich było.

Spora część się przeterminowała a może po dwa zgłosił się komornik i doliczył tyle, że inflacja to nadrobiła i w sumie na pewno się opłacało.

Przeczytałem posty od początku dyskusji i widzę ,że jedni mają się za mega cwaniaków ( w tym Ja :) ) a inni robią z siebie świętych i walą takie farmazony ,że płakać się chce.

Trzeba to wypośrodkować.

Mentalności społeczeństwa kilkoma postami nie zmienimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie poszedłem z własnej woli zapłacić mandatu choć kilka ich było.

Spora część się przeterminowała a może po dwa zgłosił się komornik i doliczył tyle, że inflacja to nadrobiła i w sumie na pewno się opłacało.

Przeczytałem posty od początku dyskusji i widzę ,że jedni mają się za mega cwaniaków ( w tym Ja :) ) a inni robią z siebie świętych i walą takie farmazony ,że płakać się chce.

Trzeba to wypośrodkować.

Mentalności społeczeństwa kilkoma postami nie zmienimy...

ale to nie cwaniactwo-państwo dyma każdego z nas na czym się da :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dostałem 100zł mandatu zapałce jak sie odłoży, no chyba że przyjdzie wczesniej komornik :gwizdanie: w co wątpie bo zreguły przychodziło po ok roku, a wczęsniej niedostawałem żadnych pism :gwizdanie: a odsetki od takiej kwoty to 2-3zł po roku(pare razy juz tak miałem) wiec teoretycznie tyle samo wychodzi co pójść zapłacić w ciagu 7 dni na poczcie gdzie doliczą 2,Xzł za przelew :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewinność nie dostaliście mandatów. Płacić a nie kombinować. Powinno się takich karać podwójnie za odwlekanie płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewinność nie dostaliście mandatów. Płacić a nie kombinować. Powinno się takich karać podwójnie za odwlekanie płacenia.

żartujesz oczywiście :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niewinność nie dostaliście mandatów. Płacić a nie kombinować. Powinno się takich karać podwójnie za odwlekanie płacenia.

żartujesz oczywiście :decayed:

NIE :decayed:

Jak nie stać Cię na mandaty to jeździj tak, żeby ich nie zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mandaty jeszcze mnie stać :wink4:

ale....

jeżeli się uda(nawet na najniższą kwotę)wydymać "dymających" legalnie

to satysfakcja bezcenna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...