Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co wymienić przy okazji


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany jakieś łożysko, bo coś popiskuje z okolicy pasków. Samo rozebranie przodu jest kosztowne, więc chciałbym wymienić przy okazji co trzeba. Wisko było już robione. Które łożyska, czy rolki wymagają rozbierania przodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymienię, ale żeby za pół roku jakaś rolka albo łożysko nie poleciało. Auto ma już nalatane 300 .... a rozebranie przodu 400 stoi. łożysko zaś 160.

---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

To nie jest pasek, coś rzęzi z okolicy rolek. Alternator ok. Rozbierane będzie tak czy siak. Tylko co wymieniać z jedną robotą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki przebieg to rób kompletny rozrząd wraz z pompą wody, wszystkie napinacze, paski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno kpl rozrzad ewentualnie wisko ale mowisz ze wymienione to nie ruszaj jeszcze ewentualnie napinacz paska alternatora pozatym wszystko reszte mozna wymienic bez rozbierania przodu pasek alternatora napinacz klimy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz przy rozrządzie wymieniony przy ostatniej wymianie rozrządu, co ile się wymienia ? Pompa wody ma jakiś rok, ale może warto wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz od rozrządu czy od paska alternatora, wspomagania, pompy wody ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 PLN za ustawienie przodu w polozenie serwisowe??? Cena kosmos :shock3: Przeciez w B5 to czysta przyjemnosc. Kilka srubek i 10 min roboty, a dostep i komofort pracy nieporownywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie zdaje się trzeba odsunąć chłodnicę. Nie wiem ile roboty, ale sobie liczą 400. Jedyny warsztat w którym nie mam stracha zostawić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? Bo 400zł za samo zdjęcie przodu... Jak z okolic Krakowa to zostaw mi samochód, zrobię Ci jak fabryka przykazała, mam kilka dni wolnego.

Co do wymiany to napinacz paska alternatora. Ori kosztuje ok 230-240zł. Niedawno u siebie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 jest tak zbudowane, ze wystarczy zdjac zderzak, odkrecic kilka srubek i masz przod silnika przed soba. Chlodnica schodzi razem z przodem. Potem siadasz na taborecie z piwem w reku i spokojnie robisz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi 400 zl mechanik policzyl za wymiane sprzegla i zrobienie 3 w skrzyni padl synchro. za rozrzad 150 a ty za zwalenie przodu 400?szooooooooooooook nie plac tyle bo to rozboj.jak dodac czesci rozrzadu napinacze paski to ile dasz 2tys dasz? a auto 8warte.smiech ceny z przed 10lat tam maja u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zrzucenie przodu ojciec płacił 2 stówki i w cenie była wymiana tam czegoś... ale nie 400 -.- Skąd ludzie biorą te ceny..

Do tego jak Wisko było robione to nie ruszaj, w razie czego można wymienić bez zrzucania przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie 250 zl dałem za zdjecie przodu, wymiane rozrządu ( pompa, pasek, rolkix2<napinajaca i prowadzaca>, wymiane płynu chł, plus pasek wielorowkowy)

także dla mnie cena 400zł tez jest kosmiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie 250 zl dałem za zdjecie przodu, wymiane rozrządu ( pompa, pasek, rolkix2<napinajaca i prowadzaca>, wymiane płynu chł, plus pasek wielorowkowy)

także dla mnie cena 400zł tez jest kosmiczna

u mnie te 250 to sama robocizna, czesci moje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha u mnie mechanik za wymiane kpl rozrzadu w AJM wraz z napinaczami alternatora i klimy wzią 100zl zostawilem mu auto kolo 18 spalilem pare fajek z nim miedzy czasie i o 21 pojechalem do domu. 400zl shock3 chyba ze nie masz co robic z kasa ale szczerze w to wątpie ponieważ tu mamy polske :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...