Treść opublikowana przez marasekm
-
Problem z wyświetlaczem kilometrów
Kolego tylko dam Ci cenną radę. Jak będziesz wymieniał te żarówki to zanim zamontujesz licznik to upewnij się, że wszystko świeci jak powinno. Z tymi żarówkami jest często tak, że jedną wkręcisz to druga obok przestaje świecić xD
-
Dopłata z OC
nie masz jakiejś multiagencji niedaleko?? Wybiorą Ci najtańszą opcję spośród kilku ubezpieczycieli.
-
Dopłata z OC
150 za miesiąc to trochę sporo. Wykup sobie nową polisę najlepiej, a z tej zrezygnuj.
-
Problem z wyświetlaczem kilometrów
Do wymiany potrzebny zwykły śrubokręt krzyżakowy. Kup żarówkę i sam wymień
-
Pomocy! Alufelga zniszczona po użyciu k2 rotton
A nie pisze na etykiecie przypadkiem: "nie stosować do felg lakierowanych"? Miałem kiedyś jakiś specyfik do mycia felg i tak na nim pisało
-
Którą stroną powinno siedzieć koło wałka rozrządu?
Nie ma problemu
-
Którą stroną powinno siedzieć koło wałka rozrządu?
Tylko jak się przyjrzysz temu kołu to widać, ze wąski rant jest z przodu, a ten szerszy idzie w stronę silnika. Widać mechanicy się mylili jak zakładali koła i w nowszych wersjach napisy są w końcu z przodu, a nie z tyłu
-
Którą stroną powinno siedzieć koło wałka rozrządu?
Literatura (czyli Sam naprawiam) podaje, że w silnikach 1.8 koło pasowe wałka rozrządu ma być wąskim odsadzeniem w stronę przodu samochodu (czyli napisy w stronę silnika). W moim ADR mechanik poprzedniego właściciela założył koło odwrotnie, czyli napisami do przodu i pasek rozrządu zwisał mi jakieś 3mm z koła. Obróciłem koło tak jak masz na foto i jest ok. Czyli moim zdaniem masz koło założone poprawnie. BTW, jak założysz koło odwrotnie to nie ustawisz rozrządu (piszę znowu z własnego doświadczenia).
-
Którą stroną powinno siedzieć koło wałka rozrządu?
W silnikach ADR szło napisami do silnika Tak podam w formie ciekawostki
-
Opony bieżnikowane, co sądzicie.
Mnie się bieżnikowane kojarzą z czymś takim https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12294679_582955368544970_940397969051288701_n.jpg?oh=853486f54fe6346e1e40304b442812ee&oe=578842FFxD
-
Podsufitka - pomoc w demontażu do ponownego obszycia.
Stoję przed podobnymi problemami Uszczelki myślałem żeby potraktować lakierem do zamszu
-
Dołożenie drugiego światła w podsufitce
A skąd brałeś zasilanie do podświetlenia?? Myślałem o tym, żeby pod podświetlenie zapalniczki się podpiąć.
-
Nawiercane tarcze do b5
Nie chce Cie obrazac Kolego ale widze ze na ten temat to pojecie masz marne.Ani Zimmermann ani Mikoda nie robia nawiercanych tarcz, zwykle robi to EBC. Kolega sobie katalogi mikody przejrzy lepiej zanim coś napisze.
-
Montaż słupków z polift do przedlift sedan
Nie trzeba od razu pisać drukowanymi. A kto mówi, że ma być oryginalnie? Ja się pytam, tylko które mocowania trzeba wyciąć. A bez odstawania się da, bo miałem słupek jeden ćwiczebny i wyszło mi, że trzeba wszystkie 4 mocowania w tej większej części wyłamać. Wtedy nie odstaje. Tylko jestem ciekaw czy nie zaszalałem za bardzo i któreś mocowanie nie powinno zostać.
-
Montaż słupków z polift do przedlift sedan
No właśnie to nie jest takie proste jak się wydaje :/ Mocowania są w tych samych miejscach, ale za to mają różne długości.
-
Montaż słupków z polift do przedlift sedan
Panowie zabieram się do wymiany podsufitki na poliftową. Mam problem z montażem słupków tylnych. Wiem, że trzeba wyciąć dwa mocowania aby słupki nie odstawały. Pytanie tylko które to te dwa mocowania dwa?
-
A4 B5 podłączenie lampek podsufitki od polifta do przedlifta
Tak, ale tam był opis jak podpinać instalację do pinów, a ja potrzebowałem opis przewodów w polifcie, bo mam lampki z całą instalacją. Ale już sobie poradziłem sam, więc temat do zamknięcia
-
A4 B5 podłączenie lampek podsufitki od polifta do przedlifta
Witam Panowie, Zmieniam w swojej B5 podsufitkę. Udało mi się zakupić podsufitkę z lampkami i instalacją. Jedyny problem jaki mam to przewody. Do lampki w starej podsufitce idą 3. Natomiast w nowej potrzebnych jest aż 6. Czy ktoś może podrzucić jakiś opis przewodów lub ma pomysł jak to wszystko połączyć żeby działało. Nowa lampka jest z kontrolką Airbag off.
-
Rozbieranie wnętrze, demontaż wykładzin
Taka sama zasada jest w a4 b5 przedlift? Bardzo dobra porada. Bardzo możliwe, że to jest przyczyną każdy sposób jest dobry żeby zatroszczyć się o samochód xP I o własne bezpieczeństwo, bo przez zaparowane szyby za dużo nie widać ;P
-
Rozbieranie wnętrze, demontaż wykładzin
Nie wlatuje Ci woda przez filtr kabinowy???? Pod akumulatorem jest kołnierz z gumy, który odprowadza wodę z podszybia. Uwielbia się zapychać i wtedy woda dostaje się do auta. Najlepiej go wywalić. Wiem, że poza tematem, no ale trudno
-
Nawiercane tarcze do b5
Kolega chyba katalogu mikody nie przeglądał w życiu i się wywyższa. Sam masz marne pojęcie :/
-
Nawiercane tarcze do b5
Te akurat są z RS4. A czy były jakieś inne to nie wiem niestety
-
Nawiercane tarcze do b5
No nie czaje właśnie o co chodzi Coś takiego? http://images50.fotosik.pl/1333/70646a005ab8b785med.jpg
-
Nawiercane tarcze do b5
Nie ma za co Ogólnie z tego co mi się obiło o oczy jak na forum czytałem, to ludziska polecają do tarcz z mikody klocki textara
-
Nawiercane tarcze do b5
Polska firma z Częstochowy Zakładałem bratu do Octavii II tarcze na przód i do dwóch renówek na tył i nikt nie narzeka tyle, że to były tarcze gładkie. Wejdź sobie na stronkę mikody i mają swój sklep online, to możesz od razu zobaczyć jak cenowo wyglądają nacinane. Każda tarcza u nich jest w kilku wersjach (nacinana, malowana, itp) http://www.mikoda.pl/sklep/ Od razu zaznaczam, że nie mam na celu nikogo reklamować