Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy! Alufelga zniszczona po użyciu k2 rotton


adasijo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Proszę o ratunek, po użyciu k2 rotton felgi zostały totalnie zniszczone . :(( Czym JE uratować? Wyglądają jakby się coś na nich rozpuscilo ://2b14ed795b2953da7215c08d81fb4ac5.jpg

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałeś się do instrukcji :

SPOSÓB UŻYCIA:

  1. Przed użyciem produktu upewnić się, że felga jest chłodna w dotyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybiera się produktów po cenie. Niestety ale k2 to chiński syf, który do Polski płynie w kontenerach. Ja osobiście miałem styczność z kilkoma pierdołami od K2 i tylko można się rozczarować, nie mówiąc już o stratach jakie mogą powodować. Wiele produktów mają w takich cenach, że można się poważnie zastanawiać co tam wewnątrz jest - różnego rodzaju środki ~400-700ml w kwocie koło 6zł. To sam atomizer połowę pewnie kosztuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już hitem jest zmywacz do hamulców o zapachu cytrynowym - kij z tym że nie czyści ale na palcach zostawia tłuste śmierdzące coś, alergik na pewno się ucieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko w cieniu stoi od rana także ciepłe nie były :/ stosowałem ten środek na dwóch felgach wczoraj i efekt super. Ktoś wie dlaczego tak się stało i jak to naprawić?

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 90 % zeszło po użyciu rozpuszczalnika, pytanie co z resztą, chyba tak jak piszesz trzeba będzie JE zawieź do kogoś kto się zajmuje felgami

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pisze na etykiecie przypadkiem: "nie stosować do felg lakierowanych"? Miałem kiedyś jakiś specyfik do mycia felg i tak na nim pisało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nic takiego nie ma ale po zastosowaniu innego środka z autolandu, efekt ten sam, może nie tak jak po k2 ale też taki nalot biały się pojawił :/

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam czy to wina felg, bo ten preparat z autolandu nie jest jakiś super a też zostawił nalot. Takie pytanie, czy te felgi mogą być nielakierowane? W sensie jest to czyste aluminium i dlatego takie coś się robi hmm?

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno śmierdzi ten płyn ? Może ma za dużo kwasu w sobie :/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te felgi miały oni lakier , czy były już przez kogoś malowane ?

Może lakier lipny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem, że jacyś mistrzowie od "szpraju" dotykali kiedyś tych felg :) Takie środki, o których tu piszecie zazwyczaj nie radzą sobie z brudem a nie rozpuszczają lakier, przykładowo ja używałem nie raz K2 Felix i zero problemów, określiłbym go raczej jako mało inwazyjny niż za silny.

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj moze delikatnie pastą polerska lekkoscierną

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 śmierdzi i czuć siarkę, natomiast z autolandu normalny zapach. Co do historii felg to jej nie znam auto zostało już kupione z tymi felgami. Tak jak pisałem rozpuszczalnikiem delikatnie i trochę to poschodziło także na pewno coś nie tak jest z malowaniem tych felg. Pasta lekko ścierna bez efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Proszę o ratunek, po użyciu k2 rotton felgi zostały totalnie zniszczone . :(( Czym JE uratować? Wyglądają jakby się coś na nich rozpuscilo ://2b14ed795b2953da7215c08d81fb4ac5.jpg

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Czy przypadkiem nie masz polerowanych tych felg, tak mi się wydaje ze zdjęć. Jeśli tak i to czyste aluminium to musisz uważać bo większość środków do czyszczenia felg, wchodzi z reakcje z czystym nie lakierowanym aluminium.

Jeśli są to felgi polerowane bez lakieru to polecam pastę Autosol na pewno zejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to było aluminium bez żadnej powłoki, to niestety ale nie dziw się, że tak się stało...

Ratuj się wodnym papierem 2000 i na koniec pasta Autosol. Ewentualnie jeżeli zostały nieduże ślady, to pomiń papier ścierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem K2 Roton na wielu felgach i nigdy coś takiego się nie stało. Mógłbyś powiedzieć jaki był odstęp czasu pomiędzy pryskaniem Rotona na felgi a myciem ich szczotką/wodą?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady w weekend spróbujemy powalczyć autosolem. Felgi spsikałem i zostawiłem na 2-3 minuty później pędzelkiem i spłukałem strumieniem wody. W sobotę napiszę jak postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...