Treść opublikowana przez iwadrian
-
Strefa Śmiechu
Docieplanie zakrętów w Audi. Zna ktoś kodowanie? https://youtu.be/K__kWPIachM Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
Wielkie białe...na korku oleju
Wyżej napisałeś, że 70*C Tak czy inaczej zrób tak jak mówisz. Nie zaszkodzi. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
Wielkie białe...na korku oleju
Tak jak koledzy powwyżej napisali takie coś robi się również przy pokonywaniu krótkich dystansów. Na odcinku 25 km silnik jednak powinien już raczej osiągnąć temperaturę roboczą. Może termostat i niedogrzany silnik są przyczyną. Olej i tak wymień i wyczyść ile dasz radę ten majonez.
-
B8 TrOOOOp
No to jest logiczne Muszę drive select uruchomić i pobawić się ustawieniami a jak będę miał okazję to przejadę się innym b8 z servotronic dla porównania.
-
Wielkie białe...na korku oleju
Kupiłem kiedyś Passata AWX który był po wymianie chłodniczki oleju. Poprzedni właściciel zmienił olej ale biała maź wciąż była widoczna. Po jakimś czasie i kolejnej wymianie oleju problem stopniowo ustąpił. Wyczysć korek a najlepiej zdejmij dekiel i też go wyczyść, potem zmień olej i obserwuj co się będzie działo.
-
B8 TrOOOOp
Dynamic Steering to co innego Rzuć okiem na temat o instalowaniu Drive Select, tam jest sporo info o 1N3. Przeczytałem już chyba wszystko na ten temat , filmik też już widziałem. Wydaje mi się ,że moje wspomaganie działa jak zwykłe wspomaganie tylko trochę ciężej podczas jazdy już od niskich prędkości (porównując do mojej byłej b6) Na postoju i przy manewrowaniu jest lekko ale już przy np zawracaniu czy skręcie na skrzyżowaniu czuć już opór.Nie jest to jakiś wielki opór ale wyraźnie odczuwalny. w VCDS 09 byte7 podpowiedź, kwadracik jest pusty ale bit jest zaznaczony [01] gdy zaznaczyłem kwadracik w bicie wskoczyło [11] żadnej zmiany w prowadzeniu ale wyskoczył błąd: 03110 - Active Steering Control Module (J792) no response from controller. więc powróciłem do pierwotnego ustawienia. Ogólnie układ kierowniczy jest o.k zero luzów, czy jakichś dźwięków ani mrowienia na kierownicy. Sam już nie wiem, może to tak ma być i się czepiam ale na mój gust powinno być lżej przy niższych prędkościach. będę miał chwilę to zakoduje sobie DRIVE SELECT i wtedy pobawię się ustawieniami. Dynamic Steering to co innego Rzuć okiem na temat o instalowaniu Drive Select, tam jest sporo info o 1N3. Poza tym, jeśli masz nie grzebane auto, to raczej nic wielkiego nie znienisz kodowaniem. Jak audi zamontowało servotronic, to na pewno go włączyło, itp. Też tak mi się wydaje, ale z Audi to już nie wiadomo na pewno. Wcale bym się nie ździwił jakby magiel i sterownik był a nie było to włączone.
-
B8 TrOOOOp
Kolejne pytanie ( wiem, wiem, marudzę ostatnio strasznie) czy jak mam servotronic 1N3 to w 09 CENTR ELECTRIC BYTE 7 BIT 4 DYNAMIC/ACTIVE STEERING INSTALLED powiniennem mieć zaznaczone czy nie? Mam nie zaznaczone i przy małych prędkościach kierownica mi ciężkawo chodzi. Nie mam drive select.
-
B8 TrOOOOp
Rozdajesz? Jak zaznaczysz inactive to bedzie inactive. Auto nie musi byc w ruchu. Dodatkowe przetarcie jest po paru sekundach. To już nie wiem. mam pusty kwadracik, pryskam spryskami szybę, robi 3 czy 4 machnięcia, wycieraczki zostają na dole kilka sekund a potem zjeżdżają i kilka cm jeszcze niżej. I tyle. Aż poszedłem sprawdzić. Auto musi być w ruchu (przynajmniej moje) co do kwadracika to tak jak hohe napisałeś ma być pusty aby działało. Można dodatkowy ruch wyłączyć poprzez kolejne pociągnięcie manetki w czasie gdy wycieraczki jeszcze sa w ruchu po pierwszym naciśnięciu
-
B8 TrOOOOp
Rozdajesz? Jak zaznaczysz inactive to bedzie inactive. Auto nie musi byc w ruchu. Dodatkowe przetarcie jest po paru sekundach. To już nie wiem. mam pusty kwadracik, pryskam spryskami szybę, robi 3 czy 4 machnięcia, wycieraczki zostają na dole kilka sekund a potem zjeżdżają i kilka cm jeszcze niżej. I tyle.
-
B8 TrOOOOp
Dodatkowy ruch wycieraczek po uzyciu sprysków. 09 CENT ELECT w podpowiedzi jest "INACTIVE" czyli jak zaznaczę kwadracik to będzie aktywować czy dezaktywować bo u mnie tak czy tak nie działa. Czy auto musi być w ruchu?
-
B8 TrOOOOp
Fajnie wygląda i pewnie lepiej się wsiada.Jak się kręci taką kierą, nie miałem okazji jeszcze, Nie łapiesz powietrza ręką gdy trzeba chwycić w ściętym miejscu przy ciaśniejszych nawrotach?
-
Złe wskazanie poziomu paliwa na FIS względem licznika wskazówkowego
Prawdopodobnie coś nie gra z pływakiem w zbiorniku, sprawdź też wtyczkę do niego.
-
Zmiana b6 awx na b8 caha
Ksenony? To nawet światełka w schowku nie ma Pewnie kiedyś się skuszę Od czasu zakupu kilka pierdółek zrobiłem przy aucie. - odblokowane zielone menu - odblokowane wskazanie stanu akumulatora w menu CAR - ustawiony test wskazówek przy odpalaniu -Wymieniona lampka tylna w podsufitce, pojedyńcza na podwójną -zamontowane podświetlenie schowka -zamontowane lampki ostrzegawcze i "kałużowe" w drzwiach podczas wysiadania. -pomalowane zaciski hamulcowe na srebrno bo kolor rdzy miały.( mogłem w sumie na czarno je zrobić ale nic straconego, następnym razem.)
-
B8 TrOOOOp
Rozebrałem tapicerkę tylnych drzwi. Według schematu nie mogę się połapać pod który pin podłączyć lampki ostrzegawczą i dolną. Czy chodzi o tą mniejszą kostkę 16 pinów która wychodzi z dwoma kablami do przycisku opuszczania szyby? sterownik to 8T0959795N
-
B8 TrOOOOp
To znaczy, że kabelek jest nie teges i coś miesza?
-
B8 TrOOOOp
też tak mam, i to co odznczone działa(jest to zapisane chyba gdzieś inndziej).Ba, jak zaznaczyłem płyn spryskiwaczy to zmieniły się kolory na fis... posted from my mobile No ciekawe, Już miałem chęć ten płyn zaznaczyć, to bym się zdziwił z tymi kolorami fis. Trochę to mylące jest, Może ktoś to łopatologicznie wytłumaczy kiedyś. Muszę sobie screeny robić przed każdą zmianą od oryginalnych kodowań na wszelki wypadek. W takim razie nic nie ruszam dzięki
-
B8 TrOOOOp
Aha, dzięki. Pozostaje mi chyba dealera odwiedzić, tylko pewnie cena będzie Kup sobie na aledrogo najtansza wiazke drzwi i przekladaj piny Jadę zaraz na szrot i wyrwę jakąś wiązkę drzwi z passka i golfa i będę dłubał. Rozumiem, że wszystkie sterowniki drzwi mają takie same kostki (piny) i niezależnie od wersji MCE 09 (u mnie jest 8k0907063M) obsłużą mi światełka ostrzegawcze i kałużowe? Wystarczy tylko zakodować każdy sterownik drzwi z osobna bez ingerencji w MCE 09?
-
B8 TrOOOOp
jeszcze jedna zagwozdka jaką mam: to jest kodowanie mojego licznika: i pewne rzeczy mi się nie zgadzają albo czegoś nie rozumiem. zakodowałem sobie test zegarów- odznaczone i działa o.k dis active - było odznaczone działa o.k lap timer nie odznaczony- nie dzała - czyli o.k ale poniżej: engine start note- nie odznaczone a komunikat przypominający o sprzęgle działa shift sugestion- nie odznaczone a działa MMI- nie odznaczone a jest i działa Washer fluid - czy to od płynu spryskiwaczy? przy teście ( wciskam set na zegarach) na fisie ikonka się pokazuje ( nie wiem czy działa bo jeszcze nigdy płynu nie wypsikałem do końca) o co w tym chodzi?
-
B8 TrOOOOp
Cieżko wiec wydumać z których kostek by wydłubał te właściwe piny z wyżej wymienionych aut.
-
B8 TrOOOOp
Aha, dzięki. Pozostaje mi chyba dealera odwiedzić, tylko pewnie cena będzie
-
B8 TrOOOOp
pytanie w temacie pinów do modułów mce i drzwi. Zamierzam się do montowania podświetlenia drzwi przy wysiadaniu i lampek ostrzegawczych. lampki z wtyczkami do nich już mam ale nie mam pinów które idą do sterowników w drzwiach. Czy wiecie może, czy da się takie piny wydłubać z ktorychś kostek z audi b5 lub jakiegoś pasata albo golfa? (mam szrot niedaleko domu i parę passatów b5 i a4 b5 tam stoi .
-
B8 TrOOOOp
Jasne, wolałem zapytać przed niż po zanim coś spierdzielę Dzięki Panowie.
-
B8 TrOOOOp
To to ja wiem tylko nie wiedziałem czy wybrać yes czy no i świadomie wybrałem cancel aby czegoś nie popieprzyć. przyszedłem tutaj aby się upewnić. Czyli wybrać Yes czy No, bo dalej nie wiem? Edit: juz wiem, nie zauważyłem odpowiedzi Grzegorza powyżej. Dzięki
-
B8 TrOOOOp
Chciałem dziś zakodować VCDS-em sobie test wskazówek przy odpalaniu i po wciśnięciu "DO IT! " wyskoczyło takie cuś: Nie byłem pewny którą opcję wybrać i wycofałem się z kodowania. którą opcję wybrać gdy ten komunikat się pojawia?
-
B8 TrOOOOp
Wiemy, pokazałem to kiedyś o tym kumplowi a ten na to " i co ku%$#a śrubokrętem koła przykręcasz i to wystarczy?!!