Treść opublikowana przez iwadrian
-
Zapala się czujnik temperatury przy 90 stopniach
Po co go wyjmować, raczej go nie naprawisz. Odłącz wtyczkę i zmostkuj w niej styki, jak bedzie cisza to znaczy, że czujnik wariuje. Musisz jednak wykluczyć wahania stanu płynu w zbiorniczku no i temperaturę cały czas obserwuj bo to najważniejsze.
-
Miękki pedał hamulca po wymianie klocków i zacisków.
Ja zawsze odpowietrzam zaciski w jarzmach. Jedynie co robię to zakładam sobie wężyk najlepiej przezroczysty ( długi na tyle aby sięgał do podłoża) na końcówkę odpowietrznika a koniec tego wężyka wkładam do słoiczka z odrobiną płynu. Podczas odpowietrzania weżyk wypełnia się płynem i nie ma wtedy możliwości aby powietrze cofneło się do zacisku gdy pedał wraca do góry a osoba dokręcająca odpowietrznik robi to za późno tzn gdy w układzie nie ma już ciśnienia i się cofka powietrza spowrotem do układu robi. Zazwyczaj wystarczy nawet po prostu odkręcić odpowietrznik a płyn sam wyprze powietrze z układu (trochę długo trwa). Odpowietrzałem dziesiątki układów i zawsze z dobrym skutkiem. Co do odpowietrzania zacisków w rękach to może sposób dobry ale go nie znam bo nigdy tego nie robiłem i nie miałem potrzeby kombinować. A no i przy odpowietrzaniu z wężykiem zanurzonym w płynie nie trzeba co chwilę zakręcać odpowietrznika tylko pompujesz i patrzysz czy idą w wężyku pecherzyki czy czysty płyn. Jak płyn to zakręcasz odpowietrznik i po robocie. Można to robić samemu bo jak po puszczeniu pedału tłoczek lekko cofnie to poprostu zassie płyn ze słoiczka a nie powietrze ( taki układ zamknięty)
-
zarysowana nawigacja z winy aso
Porysowali, zrobili fotkę i teraz pokazują, że takie było. Sprawdź godzinę na tej fotce i porównaj z godziną oddania auta. Twoja fotka bez rysy kiedy robiona, chyba nie miesiąc przed zdarzeniem?
-
Stłuczki na parkingu
Moim zdaniem jego wina ale ekspertem nie jestem. No chyba, że gość miał drzwi już wcześniej otwarte a ty w nie wjechałeś ale chyba byś widział.
-
Dziwny odgłos z okolicy alternatora (filmik)
Jakby jakieś łożysko na sucho chodziło, Zrzuć Pasek pokręć ręką alternatorem,rolką napinacza i wentylatorem.
-
Zapala się czujnik temperatury przy 90 stopniach
czujnik stanu w zbiorniczku.
-
Stłuczki na parkingu
Kodeks drogowy Art. 45. 1. Zabrania się: 3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia
-
Zapala się czujnik temperatury przy 90 stopniach
Pierwsze co to sprawdź czy wtyczka jest sucha w środku i czy siedzi na miejscu. Może też być układ zapowietrzony i podczas jazdy poziom płynu się obniża w zbiornoczku lub czujnik walnięty.
-
audi side assist nie działa
Nie masz tego czasem w zielonym menu wyłączonego?
-
wymiana kierunkowskazu w lusterku zewnetrznym
Czy ktoś wie , jak wymienić zarówkę kierunkowskazu w zwykłym reflektorze B8 2011rok? Bo w normalnych autach nigdy nie miałem z tym problemu. I jeszcze jedno, parują mi reflektory lekko w natożnikacj przy zderzaku, wszystkie zaślepki na miejscu, zadnych peknięć czy uszkodzeń.
-
Projekt AntyTheft - blokada uruchomienia nie do zlamania
Faktycznie przydałaby się jakaś zwłokę 5-10 sekund na restart samochodu. W autach z systemem start stop problemu nie ma bo po zadławieniu odpala samo po wciśnięciu sprzęgła. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
Błąd P1296 - 17704.
No jasne, ewidentnie czujnik. Zasugerowałem się tym, że u mnie grzał do 70-75 *C przez termostat ale błędu przecież nie wywalało
-
Błąd P1296 - 17704.
Może być termostat, włączanie się wentylatorów na zimnym silniku może wskazywać na uszkodzony czujnik temperatury cieczy G62. Ja osobiście wymieniłbym przed trasą, tak dla świętego spokoju.
-
Audi A4 B6 BDV by Boski Mario ;)
Autko ładne. Jak dla mnie, kierownica z drewnem to taka dziadkowa jest ale kwestia gustu. No i w b6 koniecznie chromowane żarówki kierunkowskazów, żeby żółtek w lampach nie było.
-
[BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !
i tak jeszcze mechanik może wpaść na pomysł, że posprawdza, uruchomi silnik, a nawet może się przejedzie. a nóż kontrolka zgaśnie... Czyli w takim wypadku najbezpieczniej od razu zrzucać michę i do napędu pompy olejowej zaglądać?
-
Zwalnianie hamulca ręcznego
Pewnie musi być autohold którego nie mam. Przeżyję to jakoś
-
[BLB] Zapaliła się kontrolka oleju !
Ostrzeżenie o przekroczonej prędkośći.
-
firmware 260 dla 3G Basic
Tak zapytam przy okazji, jakie zmiany są przy kolejnych aktualizacjach? mam soft ko253 w 3g high. Warto wogóle aktualizować do ko257 ew potem wyżej do ko260?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Powitać
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj w klubie
-
Montaż uniwersalnego komputera pokładowego
No no takie coś wyrezać szacuneczek.
-
Świst przy szybszej jeździe
Miałem kiedyś tak samo, pomogła regulacja drzwi i ramek aby do uszczelek dolegały. Przednie drzwi odstawały od słupka przy zawiasach i tam pizgało. Nie twierdzę jednak, że u ciebie jest to samo. Powodzenia w poszukiwaniach.
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
Jest to "narzędzie" do podważania tylnej lampy przy błotniku, żeby ją wyjąć.
-
Dlaczego olej Castrol ma tak złą opinię wśród internautów
Pewnie jest tak jak ze wszystkim. Jakaś fama poszła i tyle. Mój kolega który ma warsztat w U.K twierdzi, że Castrol jest najlepszy i leje go do wszystkich aut ze swoimi włącznie. Ja kiedyś do wszystkiego oleje Mobil lałem. Do swojego B6 AWX lałem Castrol później Pennasol i zrobiłem prawie 400 tys km. Teraz kupiłem B8 CAGA i sam nie wiem co mu zapodam przy kolejnej wymianie. Myślę, że taka znacząca firma jak Castrol byle czego by nie wypuściła ale nigdy nie wiadomo. Może gdzieś w jakiejś piwniczce " Janusze" superol do butelek po Castrolu przelewają i biznes się kręci ale mogli by to robić z dowolną marką. Najbardziej śmieszą mnie teksty typu: "Spuściłem olej a on taki brudny, czarny, co za syf." To tak jakby mówił, że mydło ch..owe bo brudna woda podczas mycia rąk leci. albo: " Spuściłem olej a on elegancki czyściutki" Jasne bo cały syf ci w silniku został.
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
O to właśnie, pierwsze co mi na myśl przyszło to skrobaczka. Ale tak pomyślałem, po co w bagażniku taka skrobaczka? Odwazniki skrobać? Który kierowca sam odważniki skrobie? Może, żeby błoto, śnieg zeskrobać z wewnętrznej strony felgi zanim do bagażnika wrzucimy?