Treść opublikowana przez iwadrian
-
Czemu BMW robi mocniejsze diesle niz Audi?
tak tylko że ma dwie turbiny, ciekawe jak z żywotnością. Kolega podpalił się kiedyś na 320ke w e46 i po obejrzeniu kilku sztuk z kulejącymi silnikami przy 200kkm odpuścił sobie i kupił b7 2.0 tdi z 250kkm i sobie bardzo chwali. moim zdaniem 205koni z 2.0 diesla nic dobrego nie wróży na dłuższą metę :gwizdanie:
-
[ALL B5] Short shifter
nie mam w swojej ale kiedyś kolega mi się tym chwalił.
-
[ALL B5] Short shifter
poszukaj sobie zestawu firmy NEUSPEED, tylko za taki to trzeba zapłacić :gwizdanie:
-
[B5 ANA] Dymienie na rozgrzanym silniku
Nie napisałeś czy np: ubywa oleju, płynu chłodniczego. Splanowałeś głowicę i zapewne wymieniłeś uszczelką pod głowicą, czy wymieniłeś uszczelniacze? sprawdziłeś szczelność głowicy,szczelność zaworów, szczelność pierścieni tłokowych w cylindrach? Możliwości jest wiele i ktoś kto ci to naprawiał chyba wiedział po co planuje głowicę i jak zdiagnozował usterkę? Może głowica jest po prostu pęknięta, albo olej po rozgrzaniu się i rozrzedzeniu przez uszczelniacze do cylindrów się ciurkiem leje.
-
[ALL B6] Wyciek oleju w okolicy sprzęgła
w takim wypadku trzeba zdemontować skrzynię,sprzęgło i koło zamachowe.
-
[B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142869.0;highlight=g2+g62 poczytaj sobie
-
[B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
ja to bym przede wszystkim porównał wskazania temperatury z deski rozdzielczej z tym co vag pokaże,w przypadku gdy wskazania by się pokrywały wymienił czujnik temperatury. Uszkodzony czujnik temperatury nie wywołuje żadnych błędów w sterowniku.
-
Strefa Śmiechu
- [ALL] Zdrożeje przegląd!?!?
Co się dziwić, budżet państwa leży w gruzach PO ratuje się jak może :gwizdanie:- [B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
dlatego nie wygląda mi to na panewki- [B6 AVF] Przekłamania prędkościomierza
to właśnie mam na myśli,trzeba przekodować sterownik po zmianie licznika na europejski.- [B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
chodzi mi właśnie o czujnik ciśnienia oleju. Sprawdziłbym również przewód i wtyczkę od tego czujnika tak na wszelki wypadek czy uszkodzone gdzieś nie są.- [B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
No dziwne, czasem ludzie uszkadzają miskę, wyginają smok, wymieniają miskę a smok wygięty zostaje. Zakładając, że z miską i smokiem jest wszystko o.k to sprawdziłbym rzeczywiste ciśnienie oleju za pomocą zegara wkręconego w miejsce czujnika ciśnienia albo podmienił czujnik oleju na spróbowanie. Gdy panewki mówią dobranoc ciśnienie oleju zanika na rozgrzanym silniku najpierw na wolnych obrotach.- [B5 AHL] Drobiazgi elektryczne
ad 1. podegnij blaszki wewnątrz gniazda w stronę środka delikatnie ( tylko czymś plastikowym żeby zwarcia nie zrobić) ad 2. możliwe, że twoja wersja nie ma termometra ( sprawdź czy jest czujnik pod zderzakiem) ad 3. to raczej tylko latarka.(rozbierz a się dowiesz, przy okazji baterie sobie wymienisz)- [B5 ADP] Zapalająca się czerwona konewka.
Zauważ,że kontrolka zapala się zawsze w przypadku gdy auto się przechyla (na rondzie na nierównościach ), najpierw sprawdż poziom oleju w silniku bo jak będzie za mało to gdy olej przeleje się w misce olejowej na jedną stronę to smok olejowy zassie powietrze zamiast oleju i stąd te zaniki ciśnienia. Jezeli stan oleju jest ok tzn. nie niżej niż 1/3 wysokości skali na bagnecie a najlepiej w okolicach 1/2 to pokusiłbym sie o odkręcenie miski olejowej i przyglądnąłbym się smokowi olejowemu czy nie jest poluzowany lub nie ma jakichś uszkodzeń typu pęknięcie lub wykrzywienie w wyniku uderzenia o coś miską olejową w przeszłości.- [B6 AVF] Przekłamania prędkościomierza
Wydaje mi się, że to sprawa odpowiedniego kodowania i nasi forumowi spece od vag-a zaraz to rozgryzą.- [B6 AVF] Przekłamania prędkościomierza
Jeżeli vag pokazuje zgodnie z nawigacją to znaczy,że impulsy z układu napędowego docierają do ecu prawidłowe więc pozostaje chyba sam prędkościomierz- [B6 AVF] Przekłamania prędkościomierza
przestaw wskazówkę na ośce i po robocie Ja bym sprawdził prędkość vagiem, co pokaże.- [ALL B5] Przyklejanie znaczka na klape
Podgrzej opalarką albo suszarką po przyklejeniu i będzie trzymać.- [B5 AFN] Padło sprzęgło jednokierunkowe czy coś innego w alternatorze?
Nic nie powinno drżeć, najprościej sprawdzić śrubokrętem czy wiatrak w alternatorze się w jedną stronę swobodnie obraca.- Profesjonalna konwersja B6 na RS4 B7
Fajna sprawa, ostatnio zrobiłem konwersję zwykłego focusa na wersję RS (tylko nadwozie) Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Auto oddałem w takim stanie jak na ostatnich zdjęciach właścicielowi który sam dokończył resztę składania plus wymiana zwieszenia itp. za parę dni zaczynam identyczną przeróbkę tym razem w kolor biały. Myślałem o przeróbce b7 na rs4 ale przypuszczam, że koszta byłyby ogromne (nie licząc swojej robocizny)- Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.
jak uda Ci się je zdobyć(te dwie na boki) to daj znać, może też się skuszę :gwizdanie:- Obudowa na podszybie i jeszcze 2 osłony w komorze silnikowej.
osłony na u.k powinny być takie same, przecież nie ma żadnej różnicy( oprócz tej na podszybie oczywiście)- [ALL B5] Proszę o porady , zmatownienia na dachu A4 B5 95 rok
jak się da to jasne. Nie ma potrzeby robienia przejść w tym wypadku. Nie zapomnij o zapodkładowaniu CAŁEGO dachu.- [ALL B5] Proszę o porady , zmatownienia na dachu A4 B5 95 rok
no ja tak napisałem :gwizdanie: - [ALL] Zdrożeje przegląd!?!?