Treść opublikowana przez iwadrian
-
BLB - mrozy, zaczął szarpać powyżej 2000 obr.
Ja bym zaczął od filtra, może woda zamarzła lub diesel marny.
-
osłona przeciwsłoneczna
Raczej całość. Bo żeby wymienić sprężynę, trzeba daszek rozerwać. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
osłona przeciwsłoneczna
Miałem to samo. Pękła sprężyna Doraźnie owinąłem trzpień na którym chodzi osłona taśmą izolacyjną i wcisnalem na siłę żeby nie opadała. Żeby działało normalnie trzeba wymienić. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Napisałem Ci gdzie szukać, bok silnika od strony pasażera.
-
Przekaznik od servotronic Audi B8
Coś ci się dzieje z servotronikiem?
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Ja zanim zabrał bym się do wymiany, naprawy czy robienia czegokolwiek z rozrusznikiem upewnił bym się, że akumulator jest napewno dobry. objawy wskazują na akumulator. 1) auto nie pali po dłuższym postoju gdy zimno 2) jak podładujesz-zapala 3) jak podłączysz na kable zapala. czyli jak ma odpowiedni prąd jest o.k Sprawdź świece żarowe bo może któraś nie grzeje a wtedy nawet dobry akku bedzie miał problem. Jeżeli akku jest o.k, wszystkie świece o.k dopiero wtedy rozrusznikiem się zajmij.
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
O ile pamiętam to pod egr-em za turbiną.
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Jak mi padł akku to odpaliłem swojego AWX-a na popych może ze dwa razy ale tak jak kolega powyżej napisał Zimny silnik, gęsty olej i niska temperatura mogą narobić bałaganu. lepiej podładować, odpalić na kable a najlepiej nowy akku i śpisz spokojnie.
-
Bardzo ciężki rozruch na zimnym silniku, gaśnie
Sprawdź przede wszystkim ładowanie i Pobór prądu na wyłączonym zapłonie. Mi kiedyś skleił się przekaźnik od tylnej szyby i grzała non stop rozładowując baterię. Jeżeli ładowanie jest o.k i nic nie pobiera prądu na postoju to zostaje Ci tylko wymiana baterii. Zakładam, że wszystkie połączenia typu klemy i masa masz solidnie skręcone i czyste.
-
Spalona tarcza
Nie wiem, czy to ci pomoże ale miałem identycznie gdy klocki się tak jakby zeszkliły, zrobił się na nich taki spiek i się błyszczały. Zdemontowałem klocki i przetarłem je delikatnie papierem ściernym 120-tką aż ta świecąca powłoka zeszła ( nie trzeba dużo). Najlepiej jest położyć papier na równej powierzchni i na tym szlifować. Po czasie tarcza doszła do siebie i przestało piszczeć.
-
Potrzebna pomoc w podjeciu decyzji
Moim zdaniem to co masz na aucie jest ładniejsze i lepsze jakościowo. Te drugie to jakiś uniwersalny badziew do wszystkiego.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj na forum
-
Sylwestrowa awaria
Może to dioda od jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, immobiliser czy coś w tym stylu i to poprostu padło i odłaczylo zasilanie. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
- Brak reakcji na pedał gazu
-
Świst przy szybszej jeździe
Na szybko to możesz opuścić szybę i ramkę rękami z czuciem przełamać. Ewentualnie we wnękach drzwi powinny być śruby do regulacji. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
Brak reakcji na pedał gazu
Prawdopodobnie wspomniany czujnik stopu ma gdzieś zwarcie. Te auta tak mają, że gdy trzymasz nogę na hamulcu to nie można zwiększyć obrotów silnika. Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-
[B6 AWX] Moje pierwsze cztery kółka ... na masce :) 170KM 350Nm - będzie więcej ?!
Super, że jesteś z autka zadowolony. Awx to chyba jeden z najlepszych silników w Audi. Jak go nie katujesz i serwisujesz rzetelnie to potrafi się odwdzięczyć. Też miałem b6 z tym silnikiem przez osiem lat i nigdy mnie zawiódł a sprzedałem go z przebiegiem ponad 380000km. życzę dalszej bezawaryjnej jazdy.
-
Audi A4 B9 2.0TDI Sport 150hk manual
Gratuluję zakupu i życzę bezawaryjnej jazdy
-
Szyba czołowa po wymianie przecieka
Najlepiej jak auto postoi nie ruszane przez kilka-kilkanaście godzin no i dobrze mieć szyby w drzwiach lekko uchylone, zeby przy zamykaniu ciśnienie nie odpychało wklejonej szyby.
-
1.9 TDI - Biały dym , brak mocy i klekot przy wyższych obrotach
Jeżeli założysz taką samą turbawkę to nic się nie powinno zmienić a olej to pewnie przez uszkodzoną tyrbinę wywaliło, stąd ten dym podczas awarii. Przy wymianie obejrzyj i wyczyść wszystkie węże dolotowe bo pewnie zarzygane olejem będą i pewnie jakieś wióry ze starego wirnika też się znajdą.
-
Audi A6 C5 by Kuli$, customowy wydech :)
Fajne autko a felgi są przekozackie. Z tego co zauważyłem to opony masz nankang as1? miałem te opony w b6 i powiem szczerze, ze zjadło mi je po około 20kkm przy normalnej jeździe. Potem kupiłem nankang ns2 i po mniej więcej takim samym przebiegu miały jeszcze sporo bieżnika. Ciekawe jak u Ciebie będą się te as1 sprawować. Co do tłumika to mega różnica . powodzenia w modach i bezawaryjności oczywiście.
-
Szyba czołowa po wymianie przecieka
Co prawda to prawda, wymieniałem szyby kilka razy i wydawało mi się, że robię to sprawnie. Jednak jak zobaczyłem fachowców w akcji to stwierdziłem, ze po co się męczyć i lepiej im to powierzyć.
-
Szyba czołowa po wymianie przecieka
Akurat klej do szyb ma taką konsystencję, że woda go raczej nie wypłucze ani ściezki nie przerwie ale dla pewności lepiej kilka godzin odczekać. Gość musiał żałować kleju albo nie używał aplikatora przeznaczonego do nakładania go na rant w aucie ( układa klej w szpic) Bardzo ważne jest porządne odtłuszczenie powierzchni i użycie primera bo w innym wypadku szyba lubi się odkleić. http://pub.kleimy.pl/aukcje/sika/siakflex-265-600ml_k495y/sikaflex265_2.jpg
-
1.9 TDI - Biały dym , brak mocy i klekot przy wyższych obrotach
Jak masz narzędzia i trochę umiejętności to sam wymienisz. Potem błędy pokasować i w drogę.
-
Stłuczki na parkingu
Aby uchronić się przed takimi niejednoznacznymi sytuacjami mam w aucie kamerkę. Nagranie na stół i wszystko jasne. Wkrywa ruch, gdy ktoś koło auta się kręci a do tego zaczyna nagrywać podczas wstrząsu jak ktoś puknie na parkingu. sorry za mały off top ale w tym przypadku jak znalazł.