Treść opublikowana przez NYNA
-
Wymiana oleju w skrzyni efekty
Nie ma potrzeby przepłacania w ASO za olej do skrzyni, ten Motul spisuje się bardzo dobrze i skrzynia świetnie na nim chodzi.
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
A to raczej od tego że auto jeździło w trybie LL na syfiastym castrolu po kórym zostaje masa syfu. Ja w obydwóch odrazu po sprowadzeniu pierwsze co zrobiłem to zmieniłem ten syf plus płukanka do silnika i wlałem pożądny olej i do dziś jest dobrze wymiana max. co 15 tys km.
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
W manualu torsen kąpie się w tym samym oleju co skrzynia i tam wchodzi około 3 litry a do mostu masz osobny korek i tam wchodzi około 1,7 litra tylko w ASO cena tego oleju powala. Ja mam zalanego i tu i tu Motula 75W90 GL-5 i wszystko pięknie śmiga.
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
Pompa wody ma plastikowy wirnik w środku i niestety wietrzna nie jest koło 350 tys km powinna wytzrymać ale jak zacznie płynu ubywać i nie będzie to nic innego to przód trza zrzucać, pasek pompy wtryskowej padł nie dawno starły się wszystkie żęby na nim także 450 tys. km powinien wytrzymać ---------- Post dopisany at 14:14 ---------- Poprzedni post napisany at 14:10 ---------- Jak bym jeszcze wymienił olej torsenie, w moście i skrzyni no i wszystkie płyny standardowo.
-
[B7 BKN] S-LINE 3.0 tdi quattro, 6 manual, bose, RNS-E
a co chesz powiedzieć że to co zalałeś jest lepszym olejem ---------- Post dopisany at 13:57 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ---------- tak
-
zgloszenie szkody z AC
Ja też ostatnio zgłaszałem szkodę z AC z dwóch stron, prawy przód z maską i zderzakiem i lewe tylne nadkole, próg, zderzak i bez problemów przeszło. Było ślisko auto na takiej i takiej ulicy wpadło w poślizg, obróciło je na zakręcie odbiło się od znaku i uderzyło przodem w barierkę czy słupek czy co tam chcesz, a wogóle nie wiem dokładnie bo to żona jechała i to wszystko tak szybko się stało:grin: Auto wstawiłem do zaprzyjaźnionego warsztatu i tam umówiłem ogledziny żeby mi nie wymyślał rzeczoznawca albo głupich pytań nie zadawał(przecież wszystko powiedziałem na infolini jak zgłaszałem szkodę) a Ci z warsztatów dobrze znają się z tymi rzeczoznawcami więc rzeczoznawca oczywiście nie miał zastrzeżeń i nawet całkiem fajnie to wycenił, także wszystko właściwie zależy od podejścia rzeczoznawcy i tu trza sprawy przypilnować
-
Mandat karny za prędkość - podlega przedawnieniu ?
Do mnie w piątek zadzwoniła miła Pani z mojego US że Marszałek Województwa Świętokrzyskiego się o mnie upomniał za mandacik z września zeszłego roku:decayed: Zrobiłem przelew tego samego dnia na konto które mi podała bez żadych odsetek, normalnie w szoku byłem jaka kultura:wink:
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Też mam dwa z 2007 roku i się modlę żeby dojeździły do maja bo mają już ponad 300 tys. km najechane a te silniki 2.2 tdci niestety lubią się kończyć już przy 200 tys. km. Nawet mój mechanik mówi że jest zdziwiony że wogóle nie mam problemów z silnikiem ani ułladem wtryskowym w nich bo już kilkanaście motorów w nich wymieniał bo albo korba wyszła albo tłok się stopił i to przy mniejszych przebiegach niż u mnie, ale serwis oleje filtry co 15 tys. km max wymieniam, paliwo cały czas to samo plus środek do czyszczenia wtrysków LM co jakiś czas i jeżdzą. Nic jednak nie pobije tych transitów 2000 do 2006 2.0 di poprostu nie do zabicia motory, mają około 500 tys. km i nic w silniku jeszcze nie robione typu rozrząd, wtryski, głowica itd. oleju nie biorą, są suchutkie, jedynie co to w jednym pompa wtryskowa padła, ale tyle co na czerwonce przejeździły to miała prawo, ale auta rewelacja(poza patentem z łożyskami które są nabijane na tarcze hamulcowe i przy wymnianie tarcz trzeba wymienić łozyska bo jak się stare założy to zaraz wyją niemiłosiernie) i tych się nie pozbędę będą jeżdzić do końca aż się rozpadną. To nie plotka, wszyscy mają takie działy.
-
System operacyjny Android
Ciekawe ile ich to będzie kosztowało:decayed:
-
[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji
Może zacznij teraz lać na próbę ten diesel glod ze statoil, przejeździj ze dwa baki i znowu sprawdz wtryski, jak się poprawią wartości to może i z mocą wróci do normy, spróbować można bo tankować gdzieś przecież musisz:wink:
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
No i to by wyjaśniało dlaczego nagle zalecają znowu ten płyn:grin:
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Apropo Craftera to przez 3 lata użytkowania Craftera faktury z serwisu opiewają na kwotę bagatela 92 000 zł przy normalnym użytkowaniu i dbaniu o auto bo akurat na tym się nie oszczędza to w porównaniu do transitów kórych mamy kilka to one razem przez 3 lata tyle nie kosztowały:grin:
-
[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji
Korekcje wtrysków możesz sam vagiem sprawdzić i będziesz mniej wiecej widział po watościach które ewentualnie kuleją i czy faktycznie są do wymiany.
-
[B6 AGB] Pierwsze w Polsce B6 2.7L V6 biturbo S-line 486PS 590NM [str. 232]
Ciekawe czy znajdzie się chętny, patrząc po dziale zakup kontrolowany to teraz wszyscy szukają B8 za 50 tys zł, B7 za 30 tys, więc ciekawe jakie będzie w tym przypadku, bo auto super tylko czy ktoś to doceni w tych czasach.
-
[ALL B8] A4 B8 Avant 3.0 TDI, ~320PS ~640NM - pierwsza strona po aktualizacji
Gdzieś tam czytałem ostatnio że w "diesel gold" na statoilu nie ma wogóle bio ale czy to prawda
-
Kolejny SWAP silnika 2.0 tdi. motor poprzeczny zamiast rzędowego - opis akcji i ceny!
No to teraz tylko bezawaryjności życzyć Dobrze że się udało bez problemów i nowy motor okazał się ok, a koszty, no cóż wiadomo było że tanio nie bedzie przy takiej awarii, ale przynajmiej poszedłeś dobrą drogą i zrobiłeś raz a dobrze:wink: (a nie wstawianie 1.9 z B6)
-
System operacyjny Android
Tylko mamy już S II jedną i chciałem coś nowego, a jak ta większych wad nie ma to myślę że można spróbować. W zeszłym roku też się wachałem czy brać drugą S II czy xperie S, wziąłem S-kę i nie żałuję, poza tym że po dwóch dniach się zepsuła:grin: ale to chyba była wada fabryczna jakaś więc dali mi nową i jak narazie jestem z niej bardzo zadowolony.
-
System operacyjny Android
Wszystko zalezy od tego, czego wymagasz od tefelonu / smartfona. Mimo, że SIII to prawdopodobnie najlepszy telefon na świecie, to jednak jego wielkość nie każdemu przypadnie do gustu. To będzie S III MINI więc co do wielkości jest w sam raz. Poczytałem trochę o nim i o żadnych wadach fabrycznych:grin: nie piszą więc może go wezmę i zobaczymy co to będzie, najwyżej się sprzeda jak będzie ciulowy.
-
System operacyjny Android
Cena nie robi różnicy bo tel. będzie za 1 zł tylko chodzi o podstawowe dane, funkcjonalność, materiał z jakiego jest wykonany i ogólnie wygodę w codziennym użytkowaniu, czy nie ma czegoś denerwującego w sobie przez co lepiej wziąć inny model np. ten S Advance czy może lepiej galaxy S II lub jeszcze coś innego.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A czytałeś co dalej napisał
-
System operacyjny Android
Czy tego galaxy s III mini warto wogóle brać, bo na jedno przedłużenie mi go proponują a nie słyszałem nic o nim?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Cena piękna, prawie jak za regenerację padniętej. dwoma naraz zalewała:naughty:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak auto z Bawarii to lej specyfica:grin:
-
Wymiana oleju w skrzyni efekty
Taki sam mit jak to że silnik się rozszczelni po zmianie oleju na pełny syntetyk. Ja we wszystkich autach zmieniałem olej czy to manual czy automat i nigdy nie było gorzej po wymianie, a ten olej też po jakimś czasie traci swoje właściwości bo przecież wieczny nie jest.
-
Mandat karny za prędkość - podlega przedawnieniu ?
No to chyba pisać by trzeba do tego urzędu wojewódzkiego. Do urzędu miasta to się płaci mandaty od straży miejskiej..