Treść opublikowana przez gieras1988
-
[B5 1.9 AHU] ziemniak na codzień
nie za dużo za te wtryski dałeś ? ta cena to chyba nowe, jaka firma ?
-
[B5 1.9 AHU] ziemniak na codzień
do tych 0,216 dajesz chipa ? na ile KM liczysz ? nie myślałeś daćodrazu 0,230 ? swojądrogą ile dałeś za te ? pytam bo niedługo u siebie będę robił chipa na wstępie tylko z większymi wtryskami i sięzastanawiam nad 0,216 i 0,230
- B5 Avant AFN
-
Podszarpywanie i lekkie wahania sie obrotów
u mnie w starym 2.8 podniosłem obroty ile się dało i lepiej to wyglądało także spróbujcie tego vagiem
-
Wymiana chłodnicy klimatyzacji
wczoraj kupiłem i wymieniłem chłodnicę z dwoma wężami odchodzącymi od niej dodam, że miałem tylko jeden wąż urwany a chłodnica była cała, aluminium się utlenia i nie idzie odkręcić tych nakrętek Wymiana nad kanałem około godziny czasu powoli ze zdjęciem zderzaka cena 550zł z pierwszego posta to jakiś kosmos, na jednym szrocie powiedzieli mi za chłodnice z 2 wężami nieruszanymi 250, ale pojechałem gdzie indziej i kupiłem za 50zł, dorzucił gość nawet skraplacz także można tą cenę brać za punkt odniesienia za chwilę jadę ją nabić i zobaczyć czy szczelna
-
Cykająca szklanka a utrata kompresji
Dzięki, w takim razie powodzenia w naprawie, u siebie już się przyzwyczaiłem do tego bujania chociaż czasami jak przegonie porządnie na jakiejś trasie czy coś to się poprawia na jaakis czas, aha i czuć u mnie dużą różnice w mocy jak się np gaz skończy i wejdzie na benzynę czyli chyba warto pojechaćw moim prYpadku do gazownika jeszcze jedno dziś podłączyłem podciśnienie do gruszki regulatora ciśnienia paliwa na listwie, w to miejsce gazownik wpiął swoje podciśnienie do gazu a to zostawił niepodłączone, odpiąłem gazowe i podłączyłem gruszkę przy czym skasowałem błędy odłączając akumulatow odpaliłem, pochodził na benzynie, pojeździłem na benzynie i bez porównania silnik, nie był zamulony ani nic jak dotychczas, po prostu czuć moc przełączyłem na gaz, pojeździłem i to samo, czuć moc ewegancko co ciekawe silnik nie falował ani nic pojeździłem więc jeszcze ze 30km ciesząc się wreszcie moją mocą i d*pa... wywaliło checka :/ aha i czasami miga i chodzi przy tym jeszcze gorzej ogólnie od kiedy wywaliło checka auto znowu faluje i przerywa na niskich obrotach jak się naciśnie na gaz, wcześniej szedł od 800 obrotów na 5 biegu i bez zająknięcia a teraz znowu lipa jutro postaram się podłączyć kompa i zobaczyć co wyszło ale tak czy inaczej jest dobrze bo przynajmniej wiem, że nie jest to usterka mechaniczna silnika czyli brak ciśnienia czy coś, ani nic z zapłonem ktoś ma jakiś pomysł ? na tą chwilę chyba wg mnie sonda któraś, tylko mam nadzieję, że wyjdzie na kompie która to
-
Cykająca szklanka a utrata kompresji
Nie było kompresji i winna byla szklnkA ? olej podszedł czy co z nią ? Jak to naprawiles ?
-
Zimny silnik, pierwsza sekunda po odpaleniu - dzwięki.
Potwierdzam teorię poprzedników, u mnie jest to samo nawet się tym przejmowalem kiedyś ale teraz nie zeracam już na to uwagi
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
wpadłbym ale mam zjazd w krk na studia :/
-
Spoty Ostrowieckie - Poniedziałek 19:00
to może dziś pod wieczór jak procenty świąteczne ulecą ?
-
s4 bez rodowodu - świeże foto
można powiedzieć że moja i ta to rodzina fajna sztuka
-
Spoty w Skarżysku
a to jeśli tak to lepiej nie ruszać gazu
-
Spoty w Skarżysku
Noo właśnie ? Może by się spocił albo coś Kolego widzę, że masz 2.4 czyli ta samą cewkę co u mnie. U mnie obroty falują a po zmroku widać jak cewka świeci, chodzi mi żebym sobie od kogoś kto ma dobrą przełożył na chwilę i zobaczył czy obroty się uspokoją i wiadome będzie, że cewka moja do kosza, czas przekładki myślę, ze około 10 minut, no i jakiś tam czteropak by wpadł za operację A taki spocik byłby sądzę idealnym momentem Pozdrawiam
-
Tryb awaryjny silnika a Sensor Oil
Witam, Takie pytanie Czy brak czujnika w misce od niskiego poziomu oleju i temperatury może powodować tryb awaryjny silnika jakiś? przy włączaniu zapłonu zawsze słychać chyba 4 piknięcia no i na FISie Sensor Oil Motor wg mnie nie ma tyle mocy co mieć powinien i nie chodzi równo. 2.8 ACK na chwilę pomińmy wszystkie inne powody dla których może nie chodzić równo bo to temat rzeka pozdrawiam
-
BOSE pierdzi
nic z tego, nie ma miejsca na podłączenie anteny, na obudowie zmieniarki są takie przyłacza do których idą kable różnej grubości, ale nie ma wyjścia na antenę z okolic tylnej lampy wychodzi kabel taki koncentryczny zarobiony ładnie, idealnie jakby szedł prosto z radia, ale nie ma gdzie go wtyknąć dodaję zdjęcia jak to wygląda, co z tą wtyczką mam zrobić ??? rozkręciłem wczoraj cały boczek i NIE MA gdzie jej wtyknąć czasami w niektórych miejscach miasta jak ręcznie ustawię jakąś falę to odbiera radio, ale jak się przemieszczę to już lipa to że to wersja US cos zmienia ? wiem że nie jest co jedną dziesiątkę tylko nieparzyste tylko ustawianie fal, ale to nie przez to radio nie odbiera nikt z kolegów nie podpowie ? powrócę do tematu, może ktoś wreszcie pomocny się znajdzie jeśli chodzi o moje obiawy to mam nowe spostrzeżenia , przy włączonym radiu w mieście jako tako słychać, ale raczaj słabo, do tego pierdzą głośniki(cd też pierdzą) przy podłączeniu transmitera FM głośniki nie pierdzą, i jest nawet dobry odbiór i jakość dla mnie czarna magia...
-
2.8 ocena działania sondy
no dobra, to dzięki po pracy go odepnę i zobaczę co i jak chociaż na wolnych przepływomierz pokazuje 3-4 co nie jest chyba złą wartością, jeśli chodzi o w jeździe to nie miałem jak sprawdzić jeszcze po odpięciu i przejechaniu około 20km tragedia.
-
2.8 ocena działania sondy
Kolego a powinien po tym bardziej/mniej przerywać jak przepływkę odepnę bo o nią chodzi ? mam w planach jeszcze ponowne uszczelnianie pomiędzy kolektorem dolotowym a głowicami przed zakupem sondy jakiejkolwiek bo z tego co widzę czasami ludzie je wymieniają na ori i nic to nie daje, nawet jak na VAGu widać że "stoją"
-
Delikatne falowanie obrotów, wypadanie zapłonu?
trzeba tu dodać również Magneti Marelli, kupiłem i na drugi dzień zwrot do IC, tragedia w porównaniu do ori używek nawet Skoro tak to chyba można faktycznie te sondy pominąć. W takim razie wg mnie szukamy w szczelności dolotu, głównie pod kolektorem i łączenie przepustnicy z rurą do filtra, kiedyś jak to rozkręcałem do czyszczenia przepustnicy to miałem podwinięta tą uszczelkę i ogólnie wsadziłem rozdartą trochę, chociaż ładnie naszła, można to gdzieś dostać plus uszczelki pod kolektor ??
-
2.8 ocena działania sondy
dzięki Łukasz, właśnie czekam na kabel, jak tylko przyjdzie to zrobie takie logi dodam tylko, ze wczoraj czyściłem odmy, przepustnicę, podciśnienia. łapał lewe powietrze bo ten plastik zakładany na przepustnicę był krzywo założony i podwinęła się uszczelka, teraz chodzi trochę lepiej jakby, ale nie robiłem adaptacji przepustnicy a był akumulator odpięty ale i tak zrobię te logi bo check się zapalił http://vaglog.pl/log_205519.html mam pytanie odnośnie tego loga wyżej z PB widać w 31 grupie w drugim okienku że sonda stoi pytanie jest takie, czy to jest sonda na katem na banku 1 ? czy sonda za katem byłaby w stanie wpłynąć na falowanie obrotów na jałowym ? postaram się zrobić porządne logi, ale cały czas mam z tym problem, mam tylko to co wrzuciłem na tą chwilę dzięki za pomoc
-
Delikatne falowanie obrotów, wypadanie zapłonu?
mam to samo, u mnie winię raczej sondy, mam ich 4 i jestem na etapie namierzania która to konkretnie jak podłączałem vaga ostatnio to jedna sonda stala na okolo 0,450V
-
Takie tam B5 quattro... :)
Kolego wszyscy tu czekamy na normalny filmik z jazdy, na zdjęcia komory. Podrzuc coś
-
Wymiana napinacza łańcucha rozrządu
filmik z dzisiaj z mojego wstawiam do oceny , u mnie tak to wygląda, wydaje mi się że tragedii jeszcze nie ma, pod koniec filmiku schodzi z ssania i się uspokaja jeszcze ps. także jak u mnie wyjdzie że jest ok to mam 2 napinacze sprawne ze starych głowic
-
Wymiana napinacza łańcucha rozrządu
strasznie to wygląda a jaki był powód wymiany bądź objawy ?
-
Bose numery głośników do b5
poradziłeś sobie z tym ?
-
drgania, falujace obroty na jalowym
ezekator wymieniłem, no sondy tak, ale walcze z systemem na komputerze żeby kabel odpalić bo chcę zrobić logi sond może to jakiś stary Zenit bo nei jest podłączony do sond co jest dziwne wg mnie przy tak skomplikowanym motorze, no i fakt może ten gazownik... nie wiem jaki reduktor :/