Treść opublikowana przez lewy_jelcz
-
[B5 AEB] Montaz instalacji Gazowej silniki 1.8T
Bero, mojemu kolesiowi BRC przy 2.8 pali tyle do Tobie. Proponuje wizytę u jakiegoś dobrego kolesia co się zna na regulacji. Przy dobrym ustawieniu instalacji maksymalne spalanie nie powinno byc wyższe niż 1-1,5 litra więcej niż pali Ci na benzynie. Instalacja BRC do turba to przecież sekwencja i nie może palić więcej niż 1,1x spalanie benzyny. Przy normlaniej instalacji to tak ale nie przy sekwencyjnej Zobacz na ten temat. Goście piszą ile im pali http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_silnik_18_t_i_gaz-t8109.0.html
-
[A3 1.8T AGU] 200KM+
Furka zrobiona w dobrym stylu, nic nie przesadzone. Na forum kilka osob ma S4 także myślę, że bez problemu pomogą. Dobre masz rejestracje
- b4 2.0l
-
Własnoręczna polerka
cuber wejdź na mój profil i tak widać jak wygląda mój lakier. Nie zrobiłem zdjęcia tego miejsca na zderzaku żeby szybko zapomnieć o tym głupstwie . Całe szczęście, że nie mam elementu do malowania. Ważne żeby bardzo dużo wody lać i na wolnych obrotach to robić
-
[B5 AJM] Co z tym zrobić ?
kup za 10 zł na allegro 30 ml klaru, później papierem 2000 na makro, delikatna polerka nawet scierka (oczywiście z pastą) i nie będzie widać
-
[All] Światła świecą mimo, że przełącznik jest na zero...??
Przepraszam Panowie za odgrzebanie tak starego tematu ale jestem ciewaw jak Poziek to zrobił bo mam ten sam problem. Do tego mam jeszcze xenony i wole jakby swiatla zapalaly sie dopiero po wlaczeniu. W tej chwili daje tylko na postojowe i dopiero odpalam ale to mnie troszke denerwuje
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Kucyków w/g mnie jest wystarczająco tylko szkoda ze brak quattro. Odnośnie felg to strasznie podobają mnie sie oryginalne audi (wzór nr 1) . I chyba wezme 17' 225x45
-
Własnoręczna polerka
Panowie ja dam wam radę. Wczoraj robiłem polerkę i na zderzaku lekko spaliłem lakier. Całe szczęście, że papierkiem 2000 i po ponownej polerce zeszło i nic nie widać. No wiec tak: po pierwsze nigdy nie róbcie końcówką z włókien tylko normalną grubą gąbką, musicie ją moczyć w wodzie i na intensywnie namokniętą nakładać pastę i dopiero polerowanie maszynowe na najniższych obrotach. Jak już wszystka woda wypłynie z gąbki to po raz kolejny moczycie i mało pasty dajecie. Musicie uważać też aby nie kupować jakiejś dziadowskiej pasty bo wam zmatowi lakier. I na koniec po dokładnym umyciu samochodu należy wywoskować samochód. Taką metodę podpowiedzieli mi znajomi, którzy robią odpłatnie polerkę i muszę przyznać, że sposób jest chyba najlepszy
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Trasa Wrocław- Świnoujście, Świnoujście-Wrocław. Jazda w 4 osoby + cały bagażnik toreb itd, prędkość ok 100-110 km/h, czasem agresywne wyprzedzanie. Spalanie 7.4 litra
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Panowie ja mam silnik AJL i 180 koni. Czy też mogę wymienić turbo na jakieś lepsze aby zwiększyć i kilkadzisiąt koników czy juz jest obowiązkowa ingerencja z wylot i softa?
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Lelus, każdy kupuje to na co ma ochotę bądź co w końcu trafił . Ja szukałem B6 w 130 konnym TDI, w końcu przestawiłem się na B5 w TDI a okazało się, że kupiłem B5 z 1.8T . Zawsze myślałem, że 180 koni pali kosmicznie dużo ale z tego co widzę to kolesiowi 1.6 pali podobnie także jest dobrze . Może jakieś propozycje odnośnie delikatnej zmiany design mojej audi? Nie chce z niej robić choinki i zakładać wszystko co się da. Chcę tylko delikatne modyfikację, np.: felunie 18' o s-line, może przodzić z Ski i delikatna gleba. Macie jeszcze jakieś pomysły aby było to zrobione wszystko ze smakiem?
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Franio 150 koni wpisali mi w dowodzie. Dopiero w piątek wyczaiłem ze na oryginalnych papierach mam 180 koni. Zaglądnąłem też pod maskę i silnik mam 180 konny . Było to miłe zaskoczenie
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
no tak tylko ze teraz mowisz o chipie. Jak ja do siebie dalbym to tez jeszcze troche moge zwiekszyc jego osiagi
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Adek co do miejsca wykonania zdjęć to w 100% zgadłeś . Oj Adek, wyzywasz nasze 180 koników na pojedynek ? Ostatnio walczyłem z najnowszym Passatem 2.0 TDI i wygrałem. A on miał 130 konnego, troszkę nowszego tego klekocika
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
Per3r nie mam napędu na 4 koła bo pale gumy tylko przednimi a z tylu nie ma dyfra. VIN dekodowałem przez kolesia w ASO a opcję między innymi tu: http://igorweb.org/equidec/ Odnośnie spalania to powaga! Teraz byłem nad morzem w 4 osoby + cały załadowany bagażnik i średnie na 1200 km miałem 7,4 litra. Tyle tez mi wyszło jak dolałem do pełna żeby sprawdzić ile spalił. Kiedy kręcę się u siebie po mieście to max 11-12 pali. I to dość często wciskam pedał do końca
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
Kolesia dziś załamałem bo sprawdzał mi w ASO ten silnik i zapytał ile mi pali. On ma taką samą jak ja tylko 2.8 i pali jemu ok 14-15 litrów. Mi max 11 a różnica tylko kilkunastu koników
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
Sprawdziłem oryginalną dokumentacje ze Szwecji i swój dowód. Okazuje się, że na szweckiej jest napisane 132 KW a na polskiej 110 KW. Jednak jest wszystko ok tylko zastanawiam się teraz jak to możliwe skoro 132 KW były tylko w quattro?[br]Dopisany: 29 Sierpień 2008, 17:31 _________________________________________________Sprawdziłem też oznaczenie silnika pod plastikową osłoną i tez widnieje symbol AJL świadczący o 132 KW...
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
sprawdziłem po opcji i mam zapisane i zobaczcie poniżej. Wygląda jakby był AJL. Nr VIN mam wybity taki sam z przodu no i znajomi (blacharz + lakiernik) stwierdzili, że moja Audi miała tylko delikatne otarcia. Kurde o co biega? Poniżej zdjęcie rozkodowania mojej wersji i polski opis: X1D = Wersja przeznaczona na Szwecje B0A = Części składowe ustawione bez planu do wyboru wg. specyfikacji krajowej C6P = Felg aluminiowe 7J x 16 9-spoke style, offset 45 G0C = Sprzynia 5cio biegowa H6U = Opony 205/55 R16 91W J1L = Akumulator 280 A (60 Ah) MJ8 = 4-cyl. gasoline engine 1.8 L/132 kW 20V turbo, MVEG 2 base engine is T8B/T8C Q1A = Standardowe przednie fotele 0JF = kategoria wagowa przedniej osi: 6 1AC = ABS 1G3 = Aluminiowe koło zapasowe z akcesoriami 2PV = sportowa, skórzana, trójramienna kierownica 5RQ = zewnetrzne prawe lusterko: wypukłe 5SL = zewnetrzne lewe lusterko wsteczne: sferyczne T8B = 4-cylinder gasoline engine 1.8 L unit 058.D 0YD = Klasa masy pojazdu: 4 installation control only, no requirement forecast 4UE = airbag dla kierowcy i pasazera 0G1 = dzwignia zmiany biegow 8UM = Radio "symphony" (ECE) 8GD = Alternator 90A 8RN = 8 głośników 1KD = tarcze hamulcowe z przodu, tył 1LB = tarcze hamulcowe z przodu, przód 1BA = standardowe zawieszenie [br]Dopisany: 29 Sierpień 2008, 16:24 _________________________________________________z przodu pod maską i z tyłu samochodu jest ten sam VIN. Książka serwisowa jest i sprawdzałem w ASO. Wszystko jest ok
-
[B5 AJL] 1.8T 150 czy 180 koni? Prosze o pomoc
Witam Panowie! Dziś chciałem sprawdzić po oznaczeniach co mam w samochodzie i się bardzo zdziwiłem. Otóż na dowodzie rejestracyjnym mam napisane, że mam 110 KW a na naklejce mam napisane, że mam silnik AJL, który ma 132 KW. Popatrzcie proszę na moją tabliczkę i napiszcie o co może chodzić. Samochód sprowadziłem ze Szwecji i o ile pamiętam na dokumentach też miałem 110 KW. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić. Poproszę o wasze opinie na ten temat
-
[ALL B5] Granatowa B5 (samodzielnie modyfikowana)
Zapodaj zdjęcie swojej Audi. A jakim cudem Ty masz 75 koni przy silniku 1.9? sa takie wiec nie ma sie co dziwic
-
[ALL B5] Przesiadka z 16'' na 17'' - wrażenia z jazdy
Ja mam zamiar przeskoczyć z 15' na 17' bądź 18' . A odczułem spadek mocy bądź większe odczucie nierówności na drodze?
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Daymoon oczywiście że można. Dałem 23500 + przerejestrowanie itd. Ściągnięta została ze Szwecji. W cenie miałem wymiane oleju i wahaczy :>. Szukałem półtora miesiąca i strasznie ciężko było mi dorwać TDI w miarę dobrej cenie no i skusiłem się na 1.8T choć też był problem z dostaniem bo co się pojawiły w necie to zaraz znikały
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Radzio musze przyznac ze ladne masz te fele. Jakiej one sa firmy? Może i z tymi chalapaczami to i dobry pomysl. Jak bede zakladal felunie zzimowkami to i bede chlapacze do nich zakladal
-
[B5 AJL] A4 1999' 1.8T 180KM :)- zimowe zdjęcie str 7
Pozbyłem się NaviPlus bo zatęskniłem za Symphony . Moim zdaniem nie warto jej kupować. Już lepiej odłożyć i kupić RNS-E. Macie jakieś propozycje odnośnie felg do mnie? Kupić ori z s-line czy jakieś inne? Warto te z S-line?
-
[ALL B5] Felgi 17 czy 18'?
prawdę mówiąc to ja mam 15ski i jeżdzę jak na 17stkach omijając każdą większą nierówność także myślę, że dam radę