Treść opublikowana przez Traviz
-
[ALL B5] Rozmiar dojazdówki
Radek321, no i wszystko jasne
-
A4 Assistance
Widziałem podobne Assistance na innych forach, sam również uczestniczyłem w KTK-Assistance tak więc sądzę, że pomysł jest na tyle popularny, że niewiele zostało do wymyślenia
-
A4 Assistance
Czekam na aktualizację Oczywiście na liście będę i ja Ataman70, chyba żartujesz ?
-
1.8turbo + LPG + zmiana programu - możliwe ?
miron78, wiesz... nie namawiam Cię ale... w sumie to możesz zrobić rozeznanie w firmie, w której montowałeś gaz Jeśli uważasz, że nie są zbyt kumaci, możesz spróbować zawirusować auto. Przecież większych różnic nie będzie :twisted: Później pojedziesz do nich na "regulację gwarancyjną" i jak gdyby nigdy nic powiesz, że "po prostu robiło się gorzej i nie chciałeś od razu z duperelami jeździć do nich, ale teraz to się już prawie nie da jeździć " Tylko się przypadkiem nie wygadaj, że coś było robione bo wszystkie koszty z wymianami będziesz musiał wykonać prawdopodobnie na własną kieszeń! Ogólnie powinni być lekko w kole i nie będą wiedzieć co się stało. Wynikiem będzie darmowa (oczywiście) regulacja auta. Niestety jest też czarniejszy scenariusz. Zależy jacy to są ludzie. Może być, że wymienią Ci wszystko na wydajniejsze w ramach gwarancji/reklamacji albo jeśli będą mieć problem to po prostu wyjmą instalkę i oddadzą kasę Z drugiej strony należy ich rozumieć. Jeśli się uda wyregulować z wymianą części lub nie, nie nękaj ich za długo z regulacjami bo też mogą chcieć wyjmować instalkę lub po prostu będą Cię zbywać (niestety znam takie przypadki z obserwacji konkurencji). Chipowane auto na gazie to już nie jest to i należy pamiętać, że jazda nim ma być ekologiczna bo może być jak u mnie - większy but = szarpnięcie. Da się z tym dobrze żyć tylko trzeba pamiętać, że od szaleństw jest tylko benzyna. W naszej firmie robiony był VW Passat 1.8T 2002 i w tym przypadku koleś przyznał się, że modyfikował kompa. Tylko, że mój ojciec bardzo ugodowy jest - wymienili mu pół elektroniki na drugą, wtryski, listwę itp. na wydajniesze i koleś śmiga Dopłacił tylko różnicę w cenie instalacji, a reszta roboty za friko Choć trochę nerwów zjedli podobnie jak na moim 1.8T
-
naprawa klamki wewnetrznej
szogun0, nie widziałem jeszcze A4 na szrocie - polecam Allegro. Tam jest pełno aut czekających na rozbiórkę
-
ostry zakret w lewo - kontrolka cieczy chlodzacej ??
Napewno za mało Miałem kiedyś cos podobnego...
-
1.8turbo + LPG + zmiana programu - możliwe ?
Ja mam modyfikowane 1.8TQ, ale nie byłem na hamowni Auto robione w Austrii. Na gazie chodzi nieźle, choć nie na wyścigi. Zresztą nie taki mam cel bo wtedy nie zakładałbym LPG... Jak chcę poszaleć przełączam na benzynkę. Na gazie potrafi przełączyć przy dużym obciążeniu (doładowanie rzędu 0.8 bara) na benzynę, a wtedy czuć nieprzyjemne szarpnięcie i turbina wytraca swą prędkość. Kwestia przyzwyczajenia. Ja już znam możliwości swojego auta na LPG i wiem kiedy przełączyć na Pb a kiedy można śmigać bez obaw Większy (wydajniejszy) parownik tu niewiele pomoże. Do pełni szczęścia należy zastosować rurkę miedzianą o większej średnicy począwszy już od samego zbiornika, wykonać z niej tzw. zasobnik gazu, założyć wydajniejszą listwę wtrysków, zastosować większe wtryski gazu a gdy nie ma takiej możliwości (zależy od modelu instalacji) należy rozwiercić delikatnie króćce. Będzie trzeba też wyregulować ciśnienie na reduktorze. Później tylko wszystko ponownie wystroić. Pamiętaj jednak, że instalatorzy nie będą zadowoleni z Twoich modyfikacji, bo jest ono nieco bardziej czasochłonne Najlepiej najpierw robić mody dopiero LPG, bo później się okaże, że będziesz musiał pół instalacji wymienić albo z niej całkiem zrezygnować. Ja się ustawiłem z kumplem A4 1.8T seria i ośka. Oboje na tej samej instalacji LPG (zakładana u mnie ). U niego instalacja LPG "w serii" u mnie jak pisałem "po modach" :mrgreen: Powiem tak: 150KM się nie boję :twisted: Jeszcze tylko nie wiem jakie są spadki mocy na LPG, ale się dowiem :mrgreen:
-
[ALL B5] Rozmiar dojazdówki
Jeżeli na oponie nie ma oznaczonego profilu to znaczy że opona ma standardowy profil czyli 82% Ale skąd ta pewność czy koło wogóle jest do A4 ? Jeszcze nigdy nie widziałem profilu 82... Możesz to jakoś udowodnić ?
-
seryjne felgi
różnica w spalaniu jest niewielka - bynajmniej tak miałem w 80. Wcześniej jeździłem na 195, później na 215. Spalał może 0.5/100 więcej Jedyne co się zmieniło to prędkość maksymalna :twisted:
-
Spotkania na drodze
Wczoraj znowu widziałem tę A4 z brewkami
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Mógł G***o Robić I Nieźle Żyć
-
sprezyny sportowe
Normą jest różnica 20mm ale to w sumie zależy od rozstawu osi...
-
[ALL B5] Rozmiar dojazdówki
dziarule, zakładając, że fabryczne kółka to 195/65R15 to średnica koła wynosi: 15" x 25.4mm + 2 x (195mm x 65%) = 634.5mm Na tej dojazdówce co pokazałeś nie widzę nigdzie profilu opony Bo 90Q to chyba index prędkości. Ale: 15" x 25.mm + 2 x (155mm x XX%) = 634.5mm z tego wynika: [ (634.5mm - 15" x 25.4mm) : (2 x 155mm) ] x 100 ~= 82% Czyli wychodzi, że aby zachować oryginalną średnicę koła profil musi wynosić 82% (przy danej szerokości opony). Wiadomo, że profile są znormalizowane, więc jedyny jaki wchodzi w grę to 155/80 :mrgreen: To odnośnie średnicy samej dojazdówki. Jeśli chodzi o rozstaw to też napisano tylko 5 śrub, a o ile dobrze pamiętam zbliżone rozstawy na 5 śrub prócz 5x112 to również 5x100 i 5x120, więc też warto by się upewnić
-
[ALL B5] Rozmiar dojazdówki
dziarule, ta powinna pasować
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Gratuluje :mrgreen: E, ja za 3 lata dopiero mgr inż
-
seryjne felgi
I tak jeździłem jakiś czas na 17" więc ten cal to chyba nie powinno robić wielkiej różnicy Tyle to się gumką wytrze PS. jaki rozmiar opon miałeś ? Dzięki za szybką odp :mrgreen:
-
seryjne felgi
Nie będę robił OT i masz PW
-
seryjne felgi
W ciężarówkach są 22.5 :mrgreen: Ja myślałem nad oponami 225/40R18, ale sam nie wiem ile na tym wytrzyma zawieszenie... W sumie to tylko na wakacje (sezon)...
-
Uszkodziłem oponę
Ja od początku wiedziałem hehehe NIE! to były 16x9 cali ET15 :twisted: Dokładnie te z fotek: Naprawdę z łezką w oku wspominam tamtą B3 ... zwłaszcza kolor... PS. Sorry za OT...
-
sprezyny sportowe
Zdecydowanie ładniej wyglądałoby jakbyś przód obniżył 3-4 max, a tył 2 tylko nie odwrotnie :mrgreen: Bo tak to będziesz cały cuk powietrza brał pod auto i jeszcze gdzie odlecisz
-
wyswietlacz na desce
to chyba nie jest do A6 tylko A4 diesel po lifcie ? Czy się mylę ? Ładna cena
-
Jak uniknąć oszustwa ubezpieczycieli
Przechodziłem coś podobnego kilka miechów temu w MTU... prawie pół roku wypłacali mi kasę z tytulu sprzedanego auta i rozwiązania umowy... W dodatku kwota była zaniżona...
-
klima, a obroty na 1 biegu.
U mnie też czuć, że przyspiesza słabiej i trzeba dać więcej gazu żeby płynnie ruszyć jak bez klimy To normalne... W 300KM też napewno czuć spadek, ale na wyścigi to ludzie nawet wspomaganie wyjmują
-
metaliczny terkot w silniku
arahil, musisz dokładnie osłuchać silnik żeby zlokalizować skąd dochodzi dźwięk - później można gdybać Proponuję otworzyć maskę i trzymać auto w tym zakresie obrotów i słuchać. Jak już będziesz wiedział mniej więcej skąd to słychać - napisz.
-
Jaka żarówka w bocznym kierunku
piotr1602, Tak się właśnie znajduje okazje na Allegro Hehe Powiedziałem sobie, że więcej jak 35 nie dam i gdyby mnie przelicytowali odpuściłbym, a to :shock: WYGRAŁEM http://allegro.pl/item111358728_kierunki_boczne_audi_a3_a4_clear_.html