Treść opublikowana przez toma085
-
Dekielki do biedronek jaki mają nr.
Jak w temacie jaki mają numer dekielki do felg 16" biedronek.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Już go czytałem kilka razy , poczekam co powie dzik po vinie jak nie będzie pasował to zostaje mój wałek.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Nie głowicę miałem zostawić swoją , tamta miała być dawcą narządów , ogólnie to mój wałek ma krzywki nie wytarte chodzi równo nie telepie i nie dudni, ale na jednej z nich widzę że zaczyna prześwitywać ta powłoka utwardzana więc jak już będę miał tyle rozebrane (robię rozrząd , większe turbo ,dolot . uszczelniacze na pompkach) to chciałem już zrobić wszystko na tip top , ile może potrwać jak się wałek wytrze jeśli już zaczyna się łuszczyć warstwa utwardzana.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
No właśnie wymieniam też turbo na większe więc chyba odpada ten wałek. To znaczy że samam głowica jest taka sama tylko wałek jest inny.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Kurde szkoda bo znajomy ma kompletną głowicę za 500zł wałeczeki igła , win podeślę wieczorem jak spiszę z auta. Napewno miał dpf bo mu się fura od niego zapaliła. To jest vin auta z tego 2.0tdi wauzzz8e27a095437 sprawdzałem numer na głowicy to jest taki sam jak u mnie i w awx.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Witam panowie czy ktoś się orientuje czy wałek z 2.0 tdi 8v z dpf będzie pasował do zwykłego 1.9 avb
-
Zmiana zawiasu z 1BV na 1BE lub 1BA
No ciekawe , podeprzyj to czymś , co olej ma zmieniać parametry czy co , zobacz jak wygląda przekrój amora i wytłumacz czemu ma zmieniać zachowanie. Zachowanie się zmienia jak bardziej dociążamy auto.
-
AKE zdycha dziwne objawy.
OK zrobię logi dodam jeszczę że mam słabe podciśnienie z serw auto dobrze hamuje tylko za pierwszym naciśnięciem później bardzo pedał twardnieje , to może pompa vaco jest licha ale tę też wymieniałem pół roku temu.
-
AKE zdycha dziwne objawy.
Witam panowie mam taki kłopot ponieważ do tej pory bawiłem się zazwyczaj z 1.9 a w 2,5tdi nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia to postanowiłem się tu radzić. Mamy w pracy a6 c5 allroad z silnikiem AKE 180km ostatnim czasy auto stało się bardzo mułowate nawet skrzynia tiptronic zaczęła z dużym opóźnieniem zmieniać biegi , fakt że ma już nalatane 450tys ale jest w firmie od nowości i żal było je pogonić za parę groszy więc postanowiliśmy je uzdrowić nawet jeśli będzie to wymagało sporych kosztów. Napiszę teraz co było robione a co nie , jakieś pół roku temu zdejmowałem głowicę bo wyrzucała płyn , wymiana uszczelek pomogła , przy okazji głowice były planowane uszczelniacze i gniazda zrobione. Wałki ku mojemu zdziwieniu jak na ten przebieg były w dobrym stanie pod palcem ledwo były wyczuwalne progi wytarcia więc zostało wszystko złożone do kupy na starych wałkach. Teraz chciał bym się dopytać od czego zacząć diagnozę , turbo , sztanga , wtrysk sterujący , zrobić logi której grupy , pompę regenerowaliśmy w lato koszt około 2,5kzł. Wtryski sprawdzane rzekomo dobre. VCDS nie pokazuje żadnych błędów w silniku. Co ciekawe auto pali zaskakująco mało do granicy z litwą wyszła mi 6,8l a na wyświetlaczu pokazywało 12,4 na trasie Talin Warszawa czyli ponad 2000km wyszła 7,8 przy ciężkich śnieżnych warunkach fura doładowana na maksa dwie dorosłe osoby i 300kg bagażu. To może coś podpowie co do przyczyny że tak osłabła , mi to wygląda jak by pompa miała małą wydolność lub przez wtryski by przechodziło za mało paliwa.
-
Zmiana zawiasu z 1BV na 1BE lub 1BA
A ja jak czytam że amory od 1be szybciej się rozlecą z springami od 1be to też mnie krew zalewa popatrzcie na konstrukcje amora , przecież jest taka sama tłoczysko czy cylinder musi pracować tak samo na załadowanym aucie więc dlaczego by miał się zaraz zepsuć po opuszczeniu nawet 50mm
-
Jakie zestaw HID ksenon XENON
za 200 kupisz ok barwę 4300
-
B6 DIVISION
Ciekawe czy poducha z a8 d3 by pasiła ta okrągła , jaka cena za samą kierę?
-
Zmieniłem synchronizację i bardzo twardo pracuje
No więc tak jak do tej pory moja motorówka chodziła miękcej jak inne pd, dziś po przejechaniu prawie 30km mimo twardszej pracy zauważyłem że prawie przestała buczeć jak przyspieszam pod górkę przy 1800 obr/min wcześniej bardzo buczała przestawało dopiero tak po 2200 teraz wydaje mi się że brzmi cały czas tak samo. No i przyrost momentu następuje wcześniej niż przedtem, chyba na raze tak zostawię. Spalanie poszło w górę prawie o 1l
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Dziś znalazłem na złomie stabilizator z końcówką J zważyłem go i ma ponad 4,5kg więc go wziąłem za 30zł od czego może on pochodzić.
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Ja powiem tak pracuję w warsztacie i wszystkie zestawy yato jakie mieliśmy grzechotki się porozwalały a bity połamały tylko nasadki są do wykorzystania. Jeśli chcesz kolego kupić raz na całe życie to poświęć 500zł kup duży zestaw Wurth i masz wszystko w jednej walizce i zapomnisz o innych kluczach. Jak chcesz tanio to se kup nasadki z yato a grzechodkę wurtch , z tych nie za drogich tylko sata i bacho.
-
[ ALL B6 ] A4 AVANT by Tomi..BRD..FMIC..Eibach Pro Kit..Heble 320/288
Siemka mógł byś mi podpowiedzieć jakie numerek mają te zaślepki z pokrywy silnika i gdzie kupiłeś ten pokrowczyk na kluczyk?
-
Zmieniłem synchronizację i bardzo twardo pracuje
Witam dziś mnie coś tknęło i sprawdziłem sobię synchronizację miałem +3 więc uznałem że za duża (dodam że żadnych problemów nigdy motorówka nie sprawiała) Przestawiłem koło wałka o jakiś 1mm i synchronizacja wyszła mi -0,6 do 0 się waha , niestety silnik wyraźnie twardziej pracuje i głośniej czy to normalne i czy tak zostawić czy zrobić pośrednio tak na +1 do 1,5.
-
Żarówki H7 świecące na biało - efekt xenon
Niestety z h7 tak już jest , dawno temu jakieś 15lat jak kupiłem sobię vectrę A to postanowiłem zainwestować w porządne żarówki kupiłem dwie H4 za 120zł Hella +60% i świeciły 9lat tyle nią jeździłem aż poszła do innego właściciela.
-
Imitacja samopoziomowania xenon A4 B6 lista chetnych
ok
-
Imitacja samopoziomowania xenon A4 B6 lista chetnych
Może ja bym się złapał.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
DEV milczy ,,,,, jak nigdy,,,,, chyba coś smaruje
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No jak by się podsumowało te podstawowe chociaż informacje o hamplach 280 . 288, 312 , 320 , 345 i tył adekwatnie to by co trzy strony nie powielały się te same pytania. Nie denerwuj się DEV ale to chyba na ciebie padnie to brzemię , w końcu jesteś tu królem w te "klocki" a i na pewno byś się spełnił w jakiś sposób po tylu razach powtarzania "kto z kim śpi"
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
No to super zaraz poszukam.
-
Szuranie podczas przyspieszania
Kolego dwómas ci się kończy , mam u siebie to samo , spróbuj na zimnym silniku ruszając szybko wcisnąć sprzęgło przy około 2500 obrotach i potem z dwójki na trójkę też jak przekładasz też wysłuchaj czy nie szeleszczy intensywniej. Smar ze sprzęgła już się wytopił i szura jak się rozgrzeje to mi ustępuje ale to początek końca , jaki masz przebieg?
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
No i już jestem po zabiegu , tył wpadł 20mm od s4 , bardzo się cieszę z tego moda bo za 100zł to chyba najlepiej zainwestowane w to auto. Moje oczekiwania zostały w 100% zaspokojone dupcia trzyma się drogi jak należy, nie odczułem spadku komfortu, choć mam wrażenie że zrobiła się bardziej pod sterowna. Czy jest jakaś pośrednia opcja na przód między serią a RS4 B7 bo chętnie bym skorzystał ale nie chciał bym przesadzić.