Treść opublikowana przez Mesiah
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Piszesz o febi 6162 chyba. Jeśli już to lepiej wybrać g004000. Do febi się zraziłem. Co działo się z oplem? One domyślnie nie mają jeździć na syntetyku?
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Spoko 215/40
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Podziel się fotami jak wrzucisz. Na tył 17 albo 20 zależy co kto lubi.
-
Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze
Dziwna sprawa. Ogólnie z tymi ik20 było wszystko ok zaraz po wymiane. Kultura silnika bdb. Z czasem się spierdzieliło. Wcześniej były ngk z 3 elektrodami i na nich było gorzej
-
Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze
Tak jak mówiłem w filmiku denso już nie polecam. Co się działo u Ciebie?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Powiem Ci ,że temat płynów do a4 b5 (i innych vag z tego okresu) jest pokręcony jak w żadnym innym aucie. Lej Total LHM
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
No tak samo. Minerał po rozgrzaniu szybciej traci właściwości niż syntetyk o podobnych parametrach. Ogólnie zrobi się szybciej rzadki Gadałem z kumplem który mechanikuje w aso. Twierdzi ,że nie leją już minerału do wspomagania bo został wycofany. Płynu o nr G002000 już nie ma (żółty minerał) wycofali go w 2007r , zamiast niego wprowadzili G004000 (zielony syntetyk) i karzą go lać zamiast minerału. Zamiennikiem G004000 jest Febi 6161 z czerwoną nakrętką (także zielony syntetyk) na którym jest jak wół napisane ,że to zamiennik dla G002000 (czyli syntetyk zamiast minerału). O co w tym chodzi? Doszli do wniosku ,że minerał jest be i go wycofali? Tą wersje podtrzymują serwisy które robią magle (nie lać minerału). Firma w której brałem magiel wręcz nakazała mi nalać czerwony atf zamiast minerału pod groźbą utraty gwarancji (12msc bez limitu km). Twierdzili ,że magle po zielonym minerale wyglądają jak szajs (korozja , wżery itp). Obdzwoniłem z 6 firm i wszędzie to samo. Na koniec shiza z brakiem u mnie wspomagania na minerale po rozgrzaniu. A więc: 1.aso brak minerału 2.serwisy od magli nie zalecają minerału 3.brak wspomagania po rozgrzaniu na minerale. Jest na tą chwilę 3:0 dla syntetyka. W takim układzie czemu mam lać minerał skoro jest z definicji gorszy? Ktoś to racjonalnie wytłumaczy w więcej niż dwóch słowach? Teraz najciekawsze. Febi 6162 na którym gineło mi wspomaganie był mineralny. Teraz latam na czerwonym mobilu atf i wszystko jest ok. Tylko ,że mobil atf 220 to też minerał. Idzie świra dostać. Wychodzi więc na to ,że mamy w tej chwili na rynku zielony minerał oraz syntetyk i tak samo czerwony w dwóch wariantach. Jak komuś mało to jest jeszcze żółty. Zamawiam LHM na próbę.
- rozrzad
- rozrzad
-
Ciekawy przypadek świec Denso IK20. Ku przestrodze
Akurat ja przerobiłem dziesiątki ngk i nie polecam. Często zdarzały się odpady. Dla mnie na tą chwilę zostały tylko Beru z jedną elektrodą..
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Magiel nówka po regeneracji. Pompa za to pojeździła trochę na sucho. Dzieje się tak dlatego ,że minerał jest rzadszy od syntetyku po rozgrzaniu?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
DEV może Ty ogarniasz temat. Na dobrą sprawę jaką różnicę robi układowi czy jest zalany minerałem czy syntetykiem? Teraz latam na czerwonym mobilu atf i jest bajka ,a na zielonym minerale gineło mi wspomaganie po rozgrzaniu.
- rozrzad
-
Wymiana płynu do wspomagania audi A4B5 1.8T
Płyn się wymienia. Szczególnie w audi z tymi kiepskimi maglami. Płyn chłonie wilgoć i układ rdzewieje. Ja swoją b5 sprowadziłem z padniętym maglem. Płyn był prawie czarny ze starości a listwa w maglu skorodowała tak ,że nie nadawał się do regeneracji. Wszystko było szczelne i osłony drążków całe. Jak chcesz możesz nie wymieniać ale moim zdaniem ryzykować z powodu 50zł raz na dwa lata to głupota.
- rozrzad
- rozrzad
- rozrzad
-
Montaż wskaźnika ciśnienia oleju. Jaki model/firma?
Witajcie. Pozakładałem sobie pełne fisy i mam od groma wskazań ale brakuje mi strasznie wskaźnika ciśnienia oleju w desce. Miałem taki fabryczny w A80 2.8 i bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Pytanie co i jakiej firmy założyć? Bez wiochy itp. Widziałem kiedyś auto w którym była wymontowana środkowa kratka nawiewu i zastąpiona obudową zegara. Można to gdzieś zakupić czy rezać z kratki?
-
Montaż wskaźnika ciśnienia oleju. Jaki model/firma?
Witajcie. Pozakładałem sobie pełne fisy i mam od groma wskazań ale brakuje mi strasznie wskaźnika ciśnienia oleju w desce. Miałem taki fabryczny w A80 2.8 i bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Pytanie co i jakiej firmy założyć? Bez wiochy itp. Widziałem kiedyś auto w którym była wymontowana środkowa kratka nawiewu i zastąpiona obudową zegara. Można to gdzieś zakupić czy rezać z kratki?
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Rożnica jest taka ,że po 10w40 zostaje nagar w silniku. Pół świata krzyczy żeby nie lać tych olei do silników z tej rodziny. Mój jeżdżony na 10w był cały zaklejony nagarem (miska , blok , smok i pokrywa). Łącznie rozebrałem ze 4 takie silniki po 10w i wszędzie była masakra. Czemu się wypowiadasz i negujesz ostrzeżenia innych skoro nie masz o tym pojęcia? Wpisz w google np 1.8t oil sludge i przełącz na obrazki. DO TYCH SILNIKÓW TYLKO FULL SYNTETYK I PŁUKANKI LM PRZY WYMIANACH.
-
jaki blok silnika
Działaj i bądź dobrej myśli. Może to pierdoła a może wał pękł
-
jaki blok silnika
Może być panew. Albo stetoskop i spróbuj wywołać te stuki na jałowym albo rozbieraj w mak
-
jaki blok silnika
Wpierw to rozbierz i porządnie pomierz. Dojdź co się dzieje.
-
jaki blok silnika
Jak wał korbowy ma owal na czopach to się nie dziw ,że panewki rozwala.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
No ale to syntetyk a nie minerał. Minerał febi to szajs i nawet ci od regeneracji magla go nie polecają. Pytałem w 5-6 firmach przed wymianą