Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mesiah

Pasjonat - L
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mesiah

  1. Piszesz o febi 6162 chyba. Jeśli już to lepiej wybrać g004000. Do febi się zraziłem. Co działo się z oplem? One domyślnie nie mają jeździć na syntetyku?
  2. Podziel się fotami jak wrzucisz. Na tył 17 albo 20 zależy co kto lubi.
  3. Dziwna sprawa. Ogólnie z tymi ik20 było wszystko ok zaraz po wymiane. Kultura silnika bdb. Z czasem się spierdzieliło. Wcześniej były ngk z 3 elektrodami i na nich było gorzej
  4. Tak jak mówiłem w filmiku denso już nie polecam. Co się działo u Ciebie?
  5. Powiem Ci ,że temat płynów do a4 b5 (i innych vag z tego okresu) jest pokręcony jak w żadnym innym aucie. Lej Total LHM
  6. No tak samo. Minerał po rozgrzaniu szybciej traci właściwości niż syntetyk o podobnych parametrach. Ogólnie zrobi się szybciej rzadki Gadałem z kumplem który mechanikuje w aso. Twierdzi ,że nie leją już minerału do wspomagania bo został wycofany. Płynu o nr G002000 już nie ma (żółty minerał) wycofali go w 2007r , zamiast niego wprowadzili G004000 (zielony syntetyk) i karzą go lać zamiast minerału. Zamiennikiem G004000 jest Febi 6161 z czerwoną nakrętką (także zielony syntetyk) na którym jest jak wół napisane ,że to zamiennik dla G002000 (czyli syntetyk zamiast minerału). O co w tym chodzi? Doszli do wniosku ,że minerał jest be i go wycofali? Tą wersje podtrzymują serwisy które robią magle (nie lać minerału). Firma w której brałem magiel wręcz nakazała mi nalać czerwony atf zamiast minerału pod groźbą utraty gwarancji (12msc bez limitu km). Twierdzili ,że magle po zielonym minerale wyglądają jak szajs (korozja , wżery itp). Obdzwoniłem z 6 firm i wszędzie to samo. Na koniec shiza z brakiem u mnie wspomagania na minerale po rozgrzaniu. A więc: 1.aso brak minerału 2.serwisy od magli nie zalecają minerału 3.brak wspomagania po rozgrzaniu na minerale. Jest na tą chwilę 3:0 dla syntetyka. W takim układzie czemu mam lać minerał skoro jest z definicji gorszy? Ktoś to racjonalnie wytłumaczy w więcej niż dwóch słowach? Teraz najciekawsze. Febi 6162 na którym gineło mi wspomaganie był mineralny. Teraz latam na czerwonym mobilu atf i wszystko jest ok. Tylko ,że mobil atf 220 to też minerał. Idzie świra dostać. Wychodzi więc na to ,że mamy w tej chwili na rynku zielony minerał oraz syntetyk i tak samo czerwony w dwóch wariantach. Jak komuś mało to jest jeszcze żółty. Zamawiam LHM na próbę.
  7. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    Może i warto ale ryzykujesz. Nie wiadomo co przyjdzie. Zamów na forum a dostaniesz ori. Tłumika jak nigdy nie wymieniałeś zrób to.
  8. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    To zależy od ich stanu. Jak stare to wymień pasek pk i od klimy. W ADR pompa wody jest poza rozrządem napędzana od wspomagania i przy jej wymianie zawsze trzeba go wymienić. Nie dotyczy to bodaj wszystkich 1.8t.
  9. Akurat ja przerobiłem dziesiątki ngk i nie polecam. Często zdarzały się odpady. Dla mnie na tą chwilę zostały tylko Beru z jedną elektrodą..
  10. Magiel nówka po regeneracji. Pompa za to pojeździła trochę na sucho. Dzieje się tak dlatego ,że minerał jest rzadszy od syntetyku po rozgrzaniu?
  11. DEV może Ty ogarniasz temat. Na dobrą sprawę jaką różnicę robi układowi czy jest zalany minerałem czy syntetykiem? Teraz latam na czerwonym mobilu atf i jest bajka ,a na zielonym minerale gineło mi wspomaganie po rozgrzaniu.
  12. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    Na pompie nie warto oszczędzać. Napisz do Dzika z forum , dostaniesz dobre ceny i 100% ori
  13. Mesiah odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Płyn się wymienia. Szczególnie w audi z tymi kiepskimi maglami. Płyn chłonie wilgoć i układ rdzewieje. Ja swoją b5 sprowadziłem z padniętym maglem. Płyn był prawie czarny ze starości a listwa w maglu skorodowała tak ,że nie nadawał się do regeneracji. Wszystko było szczelne i osłony drążków całe. Jak chcesz możesz nie wymieniać ale moim zdaniem ryzykować z powodu 50zł raz na dwa lata to głupota.
  14. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    Nic z ruville raczej nie polecam. Zaczeli ładować do swoich pudełek części dużo gorszej jakości. To nie to co było 3-5 lat temu.
  15. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    Skoro cena ta sama tym bardziej bierz ina. Pompa wody np hepu albo metelli
  16. Mesiah odpowiedział(a) na qenik temat w 1.8T
    Na głowę upadłeś? Wymieniasz rozrząd i pytasz czy trochę wytrzyma? Bez jaj. Kupuj zestaw INA i nie kombinuj. Skąpy 2x traci. W tym przypadku i 5x
  17. Witajcie. Pozakładałem sobie pełne fisy i mam od groma wskazań ale brakuje mi strasznie wskaźnika ciśnienia oleju w desce. Miałem taki fabryczny w A80 2.8 i bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Pytanie co i jakiej firmy założyć? Bez wiochy itp. Widziałem kiedyś auto w którym była wymontowana środkowa kratka nawiewu i zastąpiona obudową zegara. Można to gdzieś zakupić czy rezać z kratki?
  18. Witajcie. Pozakładałem sobie pełne fisy i mam od groma wskazań ale brakuje mi strasznie wskaźnika ciśnienia oleju w desce. Miałem taki fabryczny w A80 2.8 i bardzo się do niego przyzwyczaiłem. Pytanie co i jakiej firmy założyć? Bez wiochy itp. Widziałem kiedyś auto w którym była wymontowana środkowa kratka nawiewu i zastąpiona obudową zegara. Można to gdzieś zakupić czy rezać z kratki?
  19. Mesiah odpowiedział(a) na deejayluk temat w 1.8
    Rożnica jest taka ,że po 10w40 zostaje nagar w silniku. Pół świata krzyczy żeby nie lać tych olei do silników z tej rodziny. Mój jeżdżony na 10w był cały zaklejony nagarem (miska , blok , smok i pokrywa). Łącznie rozebrałem ze 4 takie silniki po 10w i wszędzie była masakra. Czemu się wypowiadasz i negujesz ostrzeżenia innych skoro nie masz o tym pojęcia? Wpisz w google np 1.8t oil sludge i przełącz na obrazki. DO TYCH SILNIKÓW TYLKO FULL SYNTETYK I PŁUKANKI LM PRZY WYMIANACH.
  20. Mesiah odpowiedział(a) na arni1.8turbo temat w 1.8T
    Działaj i bądź dobrej myśli. Może to pierdoła a może wał pękł
  21. Mesiah odpowiedział(a) na arni1.8turbo temat w 1.8T
    Może być panew. Albo stetoskop i spróbuj wywołać te stuki na jałowym albo rozbieraj w mak
  22. Mesiah odpowiedział(a) na arni1.8turbo temat w 1.8T
    Wpierw to rozbierz i porządnie pomierz. Dojdź co się dzieje.
  23. Mesiah odpowiedział(a) na arni1.8turbo temat w 1.8T
    Jak wał korbowy ma owal na czopach to się nie dziw ,że panewki rozwala.
  24. No ale to syntetyk a nie minerał. Minerał febi to szajs i nawet ci od regeneracji magla go nie polecają. Pytałem w 5-6 firmach przed wymianą

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.