Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Tanszy tzn jaki? Według mnie najtanszy w ogole brany pod uwage jest motul x-cess 5w40. Ok 130zł za banke 5l. Co z tego , ze oszczedzisz 10-20zł skoro nalejesz jakiegos syfu. Wymiana jest raz w roku , warto? Teraz uwaga. Olej kupuj razem z filtrami (nie filtorn tylko knecht albo mann) tu na forum. Motul jest podrabiany. Wszedzie indziej możesz trafić na podrobe. Pisz do Wandeja w tej sprawie.
-
Pytanie do posiadaczy 1.8 odnośnie oleju
Nie kolego. Syntetyk zawsze będzie lepszy dla każdego silnika. Jeśli komuś leje się z motoru to półsyntetyk mu nie pomoże. W takiej sytuacji silnik się naprawia a nie leje breje. Do 1.8/1.8t w naszym klimacie jako olej całoroczny należy lać porządne 5w40. 10w40 zimą jest już niezła kicha i ogólnie te oleje są zazwyczaj gorszej jakości niż 5w40. Kupiłem swoje auto z przebiegiem 257 tyś z czego ponad 40 zrobiło na 10w. Silnik cały w nagarze i syfie. Czyszczenie miski, pokrywy i pompy. Następnie płukanka i zalanie 5w40 liqui moly. Od tamtej pory silnik suchy, zero ubytków na bagnecie. Zimą nawet przy -20 żadna szklanka się nie odezwie. Na 10w potrafiły zagrać i przy +10.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
To widze uniwersalny płyn. Ja w koncu też zaleje coś innego bo ten mobil mnie denerwuje. Mam wrażenie, że kiera za cieżko chodzi i czuje na niej delikatne wibracje w momencie skrecania tylko. Tak jakby od pompy szło.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Sorry za zamieszanie i amatorszczyzne. Wszystko przez debilny bezprzewodowy interfejs. Wywalało mi błedy przy probie wpisania kodowania i rozłączało. Za bodaj 4 razem poszło. Wpisałem samo 42 i poszło. Obroty i spalanie wreszcie w normie. Dzieki Banan za szybką odpowiedź.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie jestem u mechanika i bawie sie kompem. Uzywam programu VAS PC. Wszedem w zestaw wskaznikow tablicy przyrzadow i wybralem kodowanie. wyskoczyl mi mini kalkulator i moge wpisac co chce. Nie mam pojecia jakie powinienem miec kodowanie dla swojego licznika. wiem , ze to vdo full fis z silnika v6 a ja mam 1.8 i chce je zmienic bo zaniza mi obroty. Program pokazuje 8D091903F KOD:62 Kod Serwisu: ?????? ??? 00001. Co wpisac? Pomoze ktos? Nie moge dlugo miec tego kompa.
-
Dziwny problem przy odpalaniu 1.8 ADR
I Ty tak jeździsz? Chcesz spalić auto? Nikt Ci tu nie pomoże, wróżek nie ma. Jedź do dobrego elektryka
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
To, że pierdzieli głupoty o oleju i każe wymieniać szklanki bez sprawdzenia ciśnienia do końca go nie skreśla. Inne roboty może robić dobrze. W jednym ma racje. Wymienia się komplet a nie szuka uszkodzonych. Olej wymieniasz co rok lub 10 tyś. Liqui Moly 5w40 high tech (fioletowa bańka) Motul x-cess 5w40 Ja polecam LM ale jest droższy.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
To chyba ma sens.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Nie ma tam nic ciekawego prócz nazw zamienników.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Z tymi płynami to już faktycznie pała mała. Znalazłem coś od Pentosina ale droższy niż g00400 http://www.petrostar.pl/plyny_eksploatacyjne/uklad_wspomagania/pentosin/pentosin_chf11s_olej_plyn_do_wspomagania_1l,p1143510804
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
CHF 11s to też syntetyk. Więc w latach 90 też nie lali mineralnego?
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Twój mechanik to kretyn i przy..eb mu pałą po tym durnym deklu. Olej masz ok tylko zalej coś lepszej firmy (motul , liqui moly). Temat poruszany milion razy. Wystarczy przeczytać ten temat od początku. ZMIERZ ĆIŚNIENIE OLEJU na gorącym silniku. U Ciebie na 90% zakitowany smok. Poza tym na chłopski rozum. Wszystkie szklanki na raz odmówiły współpracy? Jakim trzeba być debilem żeby stawiać taką diagnoze i polecać półsyntetyk.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Ok. Czyli ja też zostane przy minerale bo nie wiem jak mój regenerowany magiel zachowa się na syntetyku.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Nie czytać ze zrozumieniem tylko pisać z głową. Ok ja mam regenerowany. Czyli na 100% dali odpowiednie uszczelki i lać syntetyk?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Koleś pyta bo wyżej piszesz, że minerał to syf i syntetyk lepszy a potem każesz lać LHM'a mineralnego.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Mogłeś to dawno temu napisać
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Więcej problemów z minerałem?
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Wiem, że wycofali. Pytanie tylko czemu.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Zalewa syntetykiem bo os 2007 nic innego nie mają. Ja g004000 i tak spróbuje ale to nie szybko. Co do aso to zależy które. Jedni mówią lać syntetyk inni żeby trzymać się minerału jak książka pisze.
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Gnoi bym karał za to.Banda zboczeńców.
-
Jaki płyn do układu wspomagania ?
Total LHM to minerał i taki masz wlać. Mobil LHM to też minerał tylko, że czerwony. Dopiero się o tym dowiedziałem. To tylko potwierdza jakim gófnem jest pyn od Febi.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Mnie na lemy nie stać ale dozbieram i je kupie. Jakoś "inni jeżdżą i nie narzekają" mnie nie przekonuje. Trzymałem w łapach jedne i drugie. Porównania nie ma żadnego. Poza tym wożę tym autem bliskie mi osoby także na heblach i zawiasie oszczędzać nie będę. Nie liczę już tego, że mam gwint (ok 60/60) i 225/40 18. Takie MS wytrzymają u mnie może 20 tyś.
-
Dziura w tłoku ... co robić?
Pisz w dziale kupie oraz do naszych forumowych handlarzy typu Dzik itp.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ja brałem od tego kolegi: http://a4-klub.pl/index.php?/user/87418-hortomagiko/ Aku doszedł ze świeżej partii i trzymał napięcie w granicy 12.65v. Po tygodniu stania w pokoju zszedł do 12.60 więc ok. Jeśli będzie miał na stanie to weź wersje professional. Różnica jest mała do zwykłego ale zawsze jest. Ja wziąłem zwykły i jest super.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Wiadomo, że tak jest ale nie można zwalać awaryjności Centry na użytkowników którzy robią tylko krótkie odcinki Jesteście dziwni. Po ..uj ryzykujecie i pierdzielicie o tej centrze skoro: -Banner jest cięższy i lepszej jakości -Banner ma 3 lata gwary która na prawdę istnieje a nie 99% przypadków centry to wina użytkownika -Banner ma korki które ułatwiają obsługę aku po 2-3 latach. -Banner nie jest droższy od Centry. Fiamm też jest ok. Warto ryzykować z powodu przyzwyczajenia do marki Centra? Według mnie debila trzeba żeby ten ich chłam kupował. Śmieją się Wam w twarz a wy dalej tylko Centra. Niech ludzie przestaną kupować Centre to po roku czy dwóch podniosą jakość.