Treść opublikowana przez Mesiah
-
Malowanie auta plasti dip. Ktoś przerabiał temat?
Cześć. Coś mnie dzisiaj wzięło w tym temacie. Dla jaj chciałbym pomalować tym auto. Wiem , że nie można żałować materiału bo później ciężko się odrywa ale ogólnie chyba nie jest za bardzo wymagający jeśli chodzi o warunki przy malowaniu (zwykły garaż bez komory). Mam tysiaka na zbyciu i chciałbym spróbować. Pytanie czy warto? Lakier mam w podłym stanie + ostatnio przejechali mi cały bok jakimś kluczem. Chciałbym podszpachlować tu i ówdzie i prysnąć całe auto tą breją. Myślałem też o oklejeniu auta ale tego sam nie ogarnę i koszta wyjdą dużo większe.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Tak jak napisałem. Spraw sobie porządne koła 18 na ładnych oponach. Do tego szukaj od razu np eibacha pro kit -30 (może zostać fabryczny amor) za jakieś 400zł w używce i gra gitara..
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Kupować, kombinować i sprzedawać nie ma sensu. zrób raz a porządnie. Czy to 16 , 17 czy 18 wyglądać będzie tak samo do kitu. Obwód koła jest ten sam. Zacznij od ładnego kółka z dobra opona a później ogarnij zawias.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Kombinuj bo warto
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Trzeba dłuższe śruby zastosować zazwyczaj. 1BE do 18 to dużo za mało. U mnie w podpisie masz link do foto mojej B5 na 18 i einachu pro kit -30. Nawet na nim była koza. Na zdjęciu aż tak tego nie widać. Według mnie do 18 minimum -35 vogtland np. żeby za dużo na komforcie nie stracić. No i tu już niestety seryjne amory nie dadzą rady. Niby mozna je stosować do -40 ale taki amor już nie trzyma sprężyny za mordę i może być efekt piłeczki Tu zaczyna się kolejny problem bo nie ma dobrych tanich amorów. Wszystko poniżej 250-300zł/szt to badziew. Ładuj vogtlanda -35 lub pro kita do tego zostaw swoje seryjne amory i paczaj jak to się zachowuje.
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Z popychaczami różnie bywa i jego objawy mogą pasować. Co do oleju 10w40. Mimo tego , że ktoś zrobił na takim 70 tyś nie znaczy , ze nie możesz nalać czegoś lepszego. W naszym klimacie nic gęstszego niż 5w40 nigdy nie zaleje. Panuje śmieszna opinia , że z gorszego oleju na lepszy się nie przechodzi bo motor się rozszczelni itp ale to dawno obalona bujda.
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
Musisz mieć manometr. Podejdź do jakiegoś speca niech Ci to zrobi. Prawidłowych ciśnień nie pamiętam już. Dawno się nie bawiłem. Jak smok jest zatkany to płukanka nie pomoze. A nawet jeśli to chcesz jeździć z tym syfem w silniku? Bez zdjęcia miski się nie obejdzie. Żeby zdjąć miskę trzeba opuszczać sanki albo podnosić silnik. Jest tutorial w dziale warsztat. Ciśnienie najlepiej zmierzyć na zimnym i rozgrzanym silniku.
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
&^%&*$#@%!!! jego mać znawca silników benzynowych. Polecił do zdrowego motoru turbo olej 10w40. Ten silnik normalnie powinien na nim pracować ale są dużo lepsze oleje do tych motorów (wszystkich 20v , turbo i bez). żadnej Twojej winy w tym nie ma. Te motory słyną z zatykających się smoków. No ale u Ciebie to nie musi być tego wina , zmierz ciśnienie. 1.8t oil sludge http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.northtexasaudigroup.com/attachment.php%253Fattachmentid%253D4987%2526stc%253D1%2526d%253D1259438864&imgrefurl=http://icytyfa.opx.pl/vw-18t-motor-sludge.php&h=600&w=800&tbnid=j_UwJYsW3Cjp7M:&zoom=1&docid=hcMDqk9OBSTNAM&ei=EyHRVM6mDcXwUqa8g3A&tbm=isch&ved=0CCMQMygDMAM http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://hashimports.com/UserContent/FCKImages/image/OIL%252520SLUDGE%252520001%252520%282%29.jpg&imgrefurl=http://www.ar15.com/forums/t_1_5/1513364__ARCHIVED_THREAD____No_more_scheduled_oil_changes_on_a_vehicle_.html%26page%3D3&h=2128&w=2832&tbnid=KgyeJBKyhfgiYM:&zoom=1&docid=6cPAdRhpQexxMM&ei=EyHRVM6mDcXwUqa8g3A&tbm=isch&ved=0CCIQMygCMAI LM lub Motul full syntetyk do tego silnika. Jeśli pije olej wiadrami to olej ten sam + remont.
-
1.8T AGU klekotanie- popychacze zaworów
W przebieg to tak łatwo nie wierz. Papier przyjmie wszystko. Zacznij od zmierzenia ciśnienia oleju. Następnie wymiana oleju na liqui moly lub motul 5w40. Jeśli dalej będą jaja kupujesz komplet popychaczy i wymieniasz przy okazji robiąc przegląd napinacza łańcucha wałków rozrządu.
-
Amorki do Eibach PRO KIT sportowe czy zwykłe ?
W dieslu wyżej będzie stało ale ile trudno powiedzieć. Jeśli według producenta sa w tej samej kategorii to brać.
-
Zawieszenie gwintowane
Sam nie wiem jakie tańsze amory. Rozejrzyj się za firmą lowtec. To chyba minimum jakie znam. MTS pewnie i tych 2 lat nie przezyją.
-
Zawieszenie gwintowane
Ja w tej chwili mam z przodu jakieś -70 a z tyłu -60 i nie zdarzyło mi się ani razu zahaczyć. Kwestia wprawy. -40 bedzię dla Ciebie w sam raz. Są takie springi sportline od eibacha. Siądą u Ciebie mniej więcej -45/40. Nowe ok 600zł , używki 250-300.
-
Zawieszenie gwintowane
Według mnie to i -35 za dużo nie zmienia. Jesli ma być ładnie to od -40 w dół kosztem komfortu niestety. -35 od vogtlanda to absolutne minimum.
-
Zawieszenie gwintowane
MTS odpuść. Szukaj czegoś z bilsteina B6-B8 , koni str.t , kyb ultra sr lub kyb agx.
-
Zawieszenie gwintowane
OKAZJI NIE MA
-
Zawieszenie gwintowane
Różnica jest taka , że auto prowadzi się jeszcze lepiej ale masz sporo mniej komfortu. Nie chcesz mieć bólu karku załóż coś lekko obniżającego i dobre amory do tego. Gwint tylko do dobrej gleby. Przy lekkim obniżeniu się marnuje.Te KW z olx sobie wszyscy darujcie. Kumpel z forum chciał je kupić i koleś kombinował. Nie chciał wysłać lepszych zdjęć. W końcu ten sam kolega załatwił kogoś z wawy żeby podjechał osobiście. Wpierw sprzedający się zgodził a następnie odmówił. Raz ogłoszenie aktualne a raz już sprzedane. Cholerny wał i kombinator. Unikać typa.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Po co Ci niższy profil przy 16? Jak ma być tanio bo to wyjście awaryjne to bierz 205/55. Największy wybór i najniższe ceny.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Chyba ,że. Na 16 standard to 205/55 tak jak masz teraz.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Takie same. Tylko ,że r16 to kołpak. Poniżej 17 nie kupuj.
-
Otwór centrujący w a4 b5 czy bedzie pasował rozmiar 66,5 ?
Kup zwykłe plastikowe.
-
Otwór centrujący w a4 b5 czy bedzie pasował rozmiar 66,5 ?
Do usług
-
Otwór centrujący w a4 b5 czy bedzie pasował rozmiar 66,5 ?
Będzie pasował. Kup tylko pierścienie centrujące z redukcją 66.5>57.1.
-
Felga 16", 17", a moze 18" do A4 B6 Sedan
Tanie kółka. Kwestia gustu.
-
obnizenie zawieszenia A4 B5
Coś jak kw. W ogóle chodzą słuchy , że to kw v1 który nie przeszedł kontroli jakości (jakieś minimalne odchyły od normy) i opychają go pod logiem AP. Z wyglądu identiko.. Kumpel na tym lata. Wcześniej miał fakt , że dojechany ale miał V1 i nie czuje różnicy w komforcie.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Jesteśmy za miękcy i ciągle ktoś odpowiada dlatego nikt nie czyta tego co jest na poprzednich stronach. To wyróżnia te forum na tle innych