Treść opublikowana przez Mesiah
-
Coś wyje :D
To nie łańcuch. Nasłuchałem się już łańcuchów w życiu i to na bank nie on. Dziwi mnie to właśnie bo nic więcej nie zostało prócz np problemów z wałkiem czy coś. No ale jak wymieniał rozrząd wszystko oglądałem i wałki wyglądały jak nowe. Zero przebarwień od przegrzania czy wytartych krzywek. Fakt faktem stopek wałka nie odkręcałem bo nie było takiej potrzeby. Tamto akurat nie było do Ciebie. Kolega rafał napisał: "Zrobcie tak jak Labiel pisał i będziecie mieli pewność ." więć napisałem , że nie doczytał bo napisałem iż już to zrobiłem.
-
Coś wyje :D
Normanie masz napinacz na klucz przy alternatorze. Luzujesz zwalasz z alternatora i nic więcej nie ruszasz. Nic nie wciągnie. Robiłem to już kilka razy. 2 min roboty. Zrobcie tak jak Labiel pisał i bedziecie mieli pewność . Chyba nie doczytałeś. Pierwsze co napisałem to to , że zwaliłem pasek pk i sprawdziłem osprzęt. Od tego zawsze się zaczyna.
-
Coś wyje :D
Aku mam tylko przykryty czarna folią z góry bo cały czas stoi na nim woda. Nic nie jest ocieplane. Co do silnika to mojego nie słychać\ jak się rozgrzeje. Chodzi bdb tylko kilka dni temu mu odwaliło nagle. Wydaje mi się , że takich dźwięków nie można bagatelizować. Ja mam nalatane niby 258 tys i mam książkę od niemca. Braciak mi ściągał w czerwcu tą gnidę. Auto miało założony jeszcze stary typ tłumika drgań na rozrządzie i prawie się rozpadł. Ogólnie byłem u kliku fachowców i twierdzą , ze przebieg może być prawdziwy a nawet jeśli nie to nie ma więcej niż 300 tyś przejechane. Kompresja 14.5-15. Tylko , że przebieg nie ma tu nic do rzeczy. Była cisza totalna a mu odwaliło z dnia na dzień. Myślałem , ze to altek ale nic z tych rzeczy. Będę musiał chyba zwalić pokrywę zaworów i zobaczyć co się kroi.. Wcześniej zaczynał mi sie już powoli odzywać łańcuch ale to pewnie wina napinacza bo jest jeszcze ori a sam łańcuch sprawdzałem jak wymieniałem rozrząd i nie jest rozciągnięty. Kolega założyciel tematu faktycznie trochę dowalił z tymi wymianami.Co według Ciebie może jeszcze wydawać takie dźwięki? U mnie po zwaleniu paska pk dalej jest to samo. Pasek klimy te zwalałem i bez zmian.
-
falowanie obrotów temat rzeka ...
Po raz kolejny okazuje się ,że objawy podobne u wszystkich tylko przyczyna za każdym razem inna. Jakiś ciężki do diagnozie jest ten silnik.
-
falowanie obrotów temat rzeka ...
Mam identyczne objawy i już mnie coś strzela bo wiele rzeczy przerobiłem. Mam wersje z alu kolektorem bez tej gruszki czarnej pod spodem. Mi do sprawdzenia została tylko przepustnica i pompa paliwa. U mnie jeszcze na 1 i 2 biegu w zakresie obrotów do 2 tyś nie da się jechać bo buja autem , tak mocno przerywa. Zero błędów na kompie.
-
Coś wyje :D
U mnie jest ten sam problem. Po odpięciu paska pk (czyli staje cały osprzęt) + odłączeniu klimy coś wyje. Dźwięk przypomina zajeżdżone łożysko (np alternator) albo np wałek rozrządu który się zaciera powoli. Wycie startuje razem z odpaleniem silnika i jest coraz głośniejsze do ok 2.5 tys obr potem cichnie. po przejechaniu ok 5km przestaje hałasować w ogóle (nawet na wolnych obrotach). Wystarczy auto odstawić na kilka godzin i wszystko dzieje się od nowa. Nie ma to nic wspólnego z dźwiękiem zajechanego łańcucha ani za niskiego ciśnienia oleju na głowicy bo szklanki są cichutkie jak nowe. Silnik po ucichnięciu tego jazgotu chodzi jak nowy. Ciężko namierzyć skąd ten dźwięk ale wydaje mi się jakby docierał z okolic napinacza łańcucha właśnie. Niby z tyłu silnika ale na górze raczej na 100% nie łożysko oporowe sprzęgła. Trzeba się wsłuchać: DEV może Ty podrzucisz trop?
-
Springi -40/-40
Przy okazji wrzucę nowe amory na przód bo moich już nie ma w ogóle. Ie pojeżdżą przy tym obniżeniu tyle pojeżdżą. W tej chwili na B8 mnie nie stać. Święta i nowy rok mnie wypompują.
-
Springi -40/-40
Mam już zaklepane. 300zł z wysyłką pobraniową. Springi jak nowe. Zero odprysków także nie uklepane;] Zobaczymy. No ale tu na bank siądzie równo. Nie ma opcji motorówki. 45/40 musi być ok.
-
Springi -40/-40
Nie chce już żadnych kolekcji Chce w końcu żeby mi siadło jak należy. Masz sedana i springi od 1.6 powinny siąść jak należy. Coś czuej , że dobrze trafisz przy pierwszym podejściu. Tylko wiesz. Przy -40 już warto rozejrzeć się za sport amorem. Wiem , że już przy pro kicie skrócony amor daje rade lepiej niż seria.
-
Springi -40/-40
No możesz dać znać. Te H&R to do 1.8? Przy równym kicie np 40/40 jak nie dobierzesz wagi z przodu to wyjdzie Ci motorówka jakich mało.
-
Chińska nawigacja z ogromnymi możliwościami
Najbardziej trafne pytanie w tym wątku. Też jestem ciekaw bo mam zamiar zakupić ten wynalazek.
-
Springi -40/-40
Jak wiesz Weitec nie siadł mi jak trzeba. Mam 1.8 i przód jest za lekki a springi pod 1.9 tdi były (niby). Wygląda na to , że niedługo zawita do mnie jednak Sportline i zobaczymy co on na to. Przetrę Ci szlak kitów we wszystkie strony wiec ucz się na głupich:) Jedno jest pewne. Ważna jest średnica drutu z którego zrobiona jest sprężyna. Miałem pro kita który był średni. Po przesiadce na weiteca który miał być betonem okazało się, że jest bardziej komfortowy od pro kita!(pro kit był z dużo grubszego drutu pod 1.9 tdi itp) Kategoria wagowa najważniejsza. I jeszcze jedno. Dobrze dobrany kit (może sportline) i do tego bilstein B8 po dograniu przez zerkopol są nie do pobicia. Trudno znaleźć gwint który będzie tak super pracował. Dla mnie bomba na poziomie kw v2 a nawet lepiej. Tylko cena wgniata w fotel ale co nowe to nowe i jeżdżąc z głową rozwiązanie na lata..
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
Żadne zacieki więcej się raczej nie zrobią jeśli nie zostawisz tego do wyschnięcia.
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
Ja tam cisnę aż się skończy. Z przerwami co by pompki nie zajeździć.
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
http://allegro.pl/sonax-zimowy-plyn-do-spryskiwaczy-spryskiwacza-20l-i4824736464.html i masz zapas
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
Nic Ci nie doradzę. Dla mnie dziwna sprawa ale trzymam kciuki aby to zeszło bez komplikacji.
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
To skąd plamy u Ciebie?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile weźmie mechanik. Kluczy z kosmosu raczej nie potrzebujesz do tego. Ja bym próbował sam ale spytaj mechanika ile będzie chciał i daj cynk. No ale zacznij od ciśnienia oleju i upewnienia się na 100% czy to napinacz czy pompa.
-
Plamy na lakierze po płynie do spryskiwaczy.
I masz teraz sajgon. W tamtym roku była afera z płynem zimowym z biedronki. Ludziom lakiery poniszczyło. Widać nic się nie nauczyli debile. Zlej to gówno i zalej czegoś dobrego. A co do usunięcia plam niech się inni wypowiedzą. Może bez lekkiej polerki nie zejdzie.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Mam z przodu 225/40 a z tyłu 235/40 i jest to samo więc chyba takie uroki szerokich kapci
-
Rolowanie nadkoli - Trójmiasto, śląsk lub dalej
Najlepiej grzać opalarka z głową żeby lakier nie popękał. Przed akcją najlepiej naładować jakiegoś kitu antykorozyjnego żeby go aż wycisnęło przy zagniataniu. ponoć łatwa robota ale wiesz jak jest pierwszy raz
-
Jaki olej to 1.9 TDI 110km
A co za różnica. Do żadnego motoru z turbo nie lej nic powyżej 5w40 szczególnie w naszym posranym klimacie. Masz odpowiedź. Najlepiej coś z LM jak kolega wyżej napisał. Wsio w temacie. Jeśli zalałeś 10w40 LM to go zostaw i już przelatasz. Przy następnej wymianie ta sama firma tylko 5w40 + płukanka też LM i gra
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Tak masz dobre info Żeby dostać się do smoka (tworzy całość z pompą) musisz zwalać miskę. A żeby to zrobić o ile pamięć mnie nie myli trzeba opuszczać ławę albo podnosić silnik na poduszkach bo inaczej nie wyjdzie. Trochę zabawy jest ale jak mus to mus.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Tylko tyle różnic? W takim układzie 3600 powinien kosztować poniżej 200zł a tak nie jest
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Ujdzie ale bez rewelacji. Jak będziesz wymieniał zalej LM i płucz silnik