Treść opublikowana przez Mesiah
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
i tak zróbcie. Z mechanikami jak z lekarzami , trzeba mieć ich trzech żeby mieć pewność w diagnozie (tyczy się to też forum i takich jak ja zawsze mogę się mylić bo akurat z silnikiem o tym kodzie styczności nie miałem). Zmierz ciśnienie oleju na zimnym i rozgrzanym i wtedy odezwij się znowu. Za w czasu niezależnie co zalaliście proponuję wymianę oleju tylko i wyłącznie na 5w40 Liqui Moly High Tech (fioletowa bańka) bądź Motul jesli macie dostęp do 100% oryginału (LM jeszcze nie podrabiają) i do tego płukanka przed zlaniem starego oleju też LM np : http://allegro.pl/liqui-moly-2640-engine-flush-plukanka-oczyszczacz-i4819488471.html Tą operacje zalecam niezależnie od wyniku badania ciśnienia. Te silniki uwielbiają oleje tego typu. Zero syfu po nich w silniku
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Panowie może wiecie czym różni się seria ładowarek ctek mxs od mx? Np mxs 3600 jest w tej samej cenie co mx 5.0
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Nie bardzo da się to stwierdzić. Bo napinacz też jest sterowany ciśnieniem oleju. Jeśli masz zakitowany smok w pompie oleju to i ciśnienie u góry masz słabe i napinacz nie działa jak powinien. Uszkodzony napinacz a za małe ciśnienie oleju na nim da ten sam efekt i nie wiem jak koleś może stawiać diagnoze skoro nie zmierzył ciśnienia oleju. Od tego przy takich objawach się zaczyna. Wszystkie silniki 1.8/1.8t znane są z problemów z zapychającym się smokiem pompy przy większych przebiegach i słabym oleju. Radze Ci to sprawdzić zanim coś zaczniecie rozbierać Przerabiałem temat w swoim 1.8 ADR..
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Radze kolego nie jeździć bo różnie z tym bywało. Jeśli chcecie koniecznie ściągać głowicę to można latać. A tak w ogóle to ciśnienie oleju było mierzone na zimnym i ciepłym silniku? Czy mechanik zwalał pokrywę zaworów i 100% stwierdził napinacz?
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Więc nic nie ruszajcie tylko zdajcie się na mechanika. Spytaj tylko jak będzie z gwarancja na ten napinacz bo lubią padać.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
To wszystko tłumaczy. Masz napinacz z wtyczką bo AGN miał takowy A wtyczki w instalacji brak bo ANB takiego nie miało. Ogólnie to auto poprawnie działało? Na chłopski rozum nic się dziać nie powinno. Ja szczerze mówiąc jeśli miałbym jeździć tym autem dłużej kupiłbym napinacz w aso ale ten bez wtyczki i wymienił głowicę na taką jaka być powinna. Tylko , że ja to bym robił sam a Was zjedzą koszta\ bo mechanik wyciśnie Was do zera za taką akcje. Jak tanim kosztem to tylko podróba napinacza z wtyczką. No ale jak się wysra za pol roku to koszta od nowa lecą.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Ty masz napinacz na wtyczkę? W ANB może coś zmienili. Jeśli jest wtyczka to musi być i przewód.
-
1.8T ANB Uszkodzony łancuszek wałków rozrządu
Ty płaciłeś 2200 bo masz zmienną fazę rozrządu w swoim. W starszym 1.8 czyli ADR i wszystkich 1.8t jest bez i kosztuje ok 700-800 w aso. Druga sprawa , że zamiennik za 350zł to na pewno nie oryginał. Jak ktoś ma sprawne ręce i trochę pojęcia wymieni napinacz bez zwalania przodu. Prawy wałek wywalasz normalnie bo nie jest spięty z rozrządem a lewy tylko unosisz do góry od strony napinacza. Wystarczy odkręcić podpory wałka a ostatnią przy rozrządzie tylko poluzować. Spinasz pasek rozrządu z kółkiem opaskami plastykowymi żeby czasem nie spadł i zrobione. Chyba , że już rozrząd stary i warto go wymienić przy okazji. Pompę wody też. Jeśli tak to przód wek
-
ALTERNATOR AUDI 058 903 016 E 90 A jaki regulator napięcia
Odgrzeje kotleta. Jak zakończyła się sytuacja. Reanimowałeś ten alternator?
-
Rolowanie nadkoli - Trójmiasto, śląsk lub dalej
Kumpel z audi80 forum ma rolkę i wypożycza ją po wpłacie kaucji.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
To pewnie FK. Daruj sobie. Napisałem Ci jakich firm używać. Dobre gwinty do B5 schodzą w 5 min a te kiepskie wiszą tygodniami. Trzeba szukać.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Gwint za 500zł powiadasz? Jakiej firmy?
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
-40 już ładnie wygląda.
-
Czy alternator z V6 pasuje do 1.8?
Przekładka obudowy nie wchodzi w grę bo bynajmniej moja jest zdewastowana poza tym to Valeo a ten z aukcji to Bosch. W takim układzie może podasz przykład altka 120A który podejdzie p&p? No i jak jest z tą wtyczką zamiast śrubki na klucz8? Da sie to jakoś podrutować żeby nic nie świeciło na desce? Ogólnie 140A sobie daruje a skupie się na Boschu 120A. Dostałem niepotwierdzone info , że powinien pasować alternator Bosch 046 903 015 F . Był montowany w 1.9 tdi i nie ma sprzęgła chyba.
-
Czy alternator z V6 pasuje do 1.8?
Witam. Orientuje się ktoś czy alternator np z a4 2.5-3.0tdi pasuje do A4 z 1.8 ADR? Interesuję mnie alternator Boscha 140A ale nie wiem czy podejdzie. Wiem , że na pewno inne jest podłączenie bo u mnie są dwa przewody na śrubkę a w tym Boschu wtyczka ale myślę , ze da sie to ogarnąć. Ważne czy uchwyty podejdą. To foto mojego altka Valeo 90A : http://www.directupload.net/file/d/3833/w7b8yxvo_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3833/8rkqpx8u_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3833/lsjqjtgx_jpg.htm A tu tego Boscha 140A (niby pasuje do 2.4 benzyna i do diesli V6) http://www.directupload.net/file/d/3834/9p5azfwj_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3834/fk4ifsl7_jpg.htm http://www.directupload.net/file/d/3834/lrw3qyou_jpg.htm Z góry dzięki
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Ja polecam dla Ciebie kółko 205-215/50 r17 i do tego -30 maks -40 zawias. Wszystko w temacie. Zawiecha na r18 wcale po dwóch miesiącach nie pada. Ja latam tak od czerwca i zawias jest tak jak był a moje okolice to tragedia.
-
Alpine czy JVC - ktor radio
Jeśli chcesz żeby ładnie to grało to żadne z powyższych. A jeśli masz to gdzieś to wybierz te które bardziej Ci się podoba z wyglądu bo wszystkie to jeden i ten sam shit.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Jak chcesz mieć oponę na równo z błotnikiem to na pewno nie będzie to -30 W linku przesyłam Ci fotę mojej B5. Z przodu -40 z tyłu -45 mniej więcej (źle siadło bo springi od cięższego silnika) http://pl.tinypic.com/view.php?pic=nl1vms&s=8#.VInyInv4yvs Tył u mnie zostaje a na przód szukam -60 ale pod mój silnik. Jeśli masz kasę i chcesz gleby nie baw się tylko idź w gwint. Pamiętaj tylko , że MTS , TA , FK itp odpada bo to syf. Najtańszy warty coś gwint (nowy) według mnie to AP (ok 2tyś) a użwyka to polecam KW V2 jak znajdziesz (najlepiej w inoxie bo bez gnije). Zapomniałem dodać. Na tej focie auto stoi na kołach : 225/40 r18 przód oraz 235/40 r18 tył. Opony na przodzie będą jak te z tyłu ale na razie jeżdżę tak. A jak Ty chcesz mocnych gleb to szukaj felg 18-19 cali
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Nie kolego. Pisząc ze 17 nie nadaje się do dużej gleby miałem na myśli minimum -60 z przodu. -40 to mała gleba i śmiało można na 17 latać.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Bo na 17 darłem sankami o co się dało. Przy wrzuceniu 18 problem znikł na tych samych trasach które de facto znam na pamięć. Taka sama różnica jest między 205/55 r16 i 205/50 r17. Średnica koła zachowana ale ugięcie opony na 16 większe. No ale to i tak nic w porównaniu do tego co miałem na pro kicie -30 i 195/65 r15. Jeździć się nie dało bo darłem o wszystko. Auto stało dość wysoko a jednak była masakra.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Panowie małe OT jesli można. Multimetr jakis chiński ale za 70zł więc raczej lepszy niz dno. Kable podłączone do COM i 10A następnie 10A do + na aku i COM do odpiętej klemy plusowej. Przy ustawieniu miernika na 20m pobór prądu auta zamkniętego i nie ruszanego przez całą noc to mniej więcej 0.41-0.45. Jest ok czy raczej nie? Wydaje mi się , że cos jest nie halo. A może coś źle robię. Ogólnie kupiłem nowego Bannera a stoi w pokoju i się kurzy bo boję się go montować dopóki wszystko nie jest ogarnięte.
-
Magia po wymianie przednich wahaczy.
A ja właśnie sam ustawiłem swoje na glebie i jest tak jak myślałem , auto nie opadło nawet 5mm więc ustawienie wahaczy nie ma nic do wysokości auta. Robi się to tylko ze względu na gumy.
-
Przybywa oleju
Kolego wrzucić wszystkie 4 wtryski na stół probierczy nie zaszkodzi. Będziesz spał spokojnie. Znając życie to nie ich wina ale warto się przekonać w jakim są stanie.
-
Przybywa oleju
Może któryś wtrysk leje?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Mój automat (kolejny z marketu) pod koniec ładowania ma ok 14.4. Weług mnie to nawet trochę za mało bo nie wiem czy dołądowuje aku do końca. Myślę , że do 15v jest ok, Wiecej to już chyba niezdrowo.