Treść opublikowana przez Mesiah
-
Woda pod akumulatorem
I wywal tą gumę która jest w otworze pod aku. Mi ciągle zapychał się ten otwór bo guma ma zwężkę i liście razem z całą resztą syfu ją zatykały. Po wywaleniu jak ręką odjął.
-
Panel klimatronik
O tym pisze przecież. Sprawdzałeś te błędy? Wiesz w ogóle jak to zrobić? Jak nie masz tu rozpiskę : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/26-kody-klimatronika/ Wejdź w pierwszy kanał w pod menu i napisz co Ci wyświetla.
-
Panel klimatronik
Dosłownie w tej chwili robię tą usterkę. U mnie stanął silnik odpowiedzialny za przełączanie na nogi i środkowe nawiewy. Wchodziłeś w menu serwisowe klimatronika na 1 kanał i patrzyłeś czy jakiś błąd wyświetla? U mnie wywalił kod 11.5.
-
Panel klimatronik
Co się z nim stało?
-
Jaki płyn chłodniczy wybrać? wysoka temp. wrzenia
Już jest pewnie dawno po zalaniu.
-
Opony z datą produkcji 0800 zakładać czy nie?
Nie zakładaj ich. Nie to ,że taka zimówka nie trzyma już dobrze (twarda guma itp) to jeszcze może pier..olnąć i będzie sajgon. Mi rozeszła się 13 letnia nowa opona dunlop z zapasu. Nie była jeżdżona ani razu przed montażem.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
No raczej. Co nagle to po diable.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Aha Dla mnie volkswagen skończył się na korku , pierwszym sirocco i golfie 2 i nie siedzę w temacie nowszych wynalazków. Mając 2 tyś na 18 myślę , że możesz przebierać w ofertach i znaleźć coś naprawdę fajnego.
-
Bezpieczniki a zenon
W tej chwili nie masz już ich na aucie? Pochwal się jakiej firmy badziew kupiłeś. To chyba nie firma ZENON?
-
Płyn dolewany do oleju zaraz przed wymiana.
No po long life to jak najbardziej. Szczególnie w motorach vag 1.8 z tych roczników.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Mi te koła do B5 nie pasują. Prędzej do jakiegoś Paska CC. Jeśli Tobie leżą i masz 2 tysie to kupuj. 18 do B5 to według mnie najbardziej optymalny rozmiar.
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
U mnie to na pewno zimne luty bo oprócz samego zwiększania obrotów jeszcze świruje jak wyżej pisałem i zmienia sobie o jedną kreskę w górę i w dół. Czasami po naciśnięciu raz przycisku zwiększa o 2-3 kratki obroty zamiast o jedną. Ogólnie perfidnie coś z nim nie halo. Ja swój wysyłam na spa. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Skoro tyle osób się tu udzieliło to może napiszecie na którym kanale macie temp wewnątrz auta? Wydaje mi się , że u mnie funkcja auto nie działa bo po jej ustawieniu nic się nie zmienia. Na kanałach 53-60 mam 0 albo liczby które nie mają nic wspólnego z temp w aucie np 8 czy 11 kiedy w środku jest piekarnik.
-
Płyn dolewany do oleju zaraz przed wymiana.
Te środki niczego nie naprawiają i zapieczonych pierścieni nie ruszą bo takich cudów nie ma. Ogólnie stosuje się to zapobiegawczo. Ogólnie jeśli od dłuższego czasu używasz olei full syntetyk typu motul czy liqu moly możesz sobie tą płukankę darować. Po tych olejach żaden syf nie zostaje. Ogólnie u mnie LM 5w40 po 10 tyś przy spuszczaniu wygląda tak jak przy wlewaniu. Nawet zbytnio nie ciemnieje.
-
Kto przerabiał montaż niefabrycznego radia do głośników nokii?
Dzisiaj bez ruszania czegokolwiek odpaliłem radio i przeł pół dnia robiłem trasy. Nawet nie jękneło nic. Nie wiem o co chodzi. Samo sienie naprawiło.
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
Jak dla mnie opisałeś dokładnie zachowanie klimy w trybie auto. W trybie manual nie powinna zmieniać temp ani obrotów. U mnie też czasem idzie do połowy a czasem do końca ale nie jest to zależnie od temp w środku. Poza tym mam czasami shize że dodaje i odejmuje jedną kreskę z częstotliwością ok 1s i tak sobie lata poje..any.
-
Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM
Na ostatnich kilka sztuk wymienionych mniej wadliwych miałem jednak od Verneta. Najlepiej aso i gotuj go przed montażem
-
Płyn dolewany do oleju zaraz przed wymiana.
Dużo ludzi ich używa w tym ja i polecam. Tylko nie kupuj jakiejś najtańszej brei tylko coś porządnego jak z linku.
-
Kto przerabiał montaż niefabrycznego radia do głośników nokii?
Sam już nie wiem. Co może być zepsutego w takim module skoro tam nie ma co się psuć. Jutro spróbuje podłączyć bez niego an samym przodzie. Ciekawe czy będzie ok. Ogólnie jak podłączałeś te moduły to coś przerabiałeś przy kablach czy po prostu p&p?
-
Kto przerabiał montaż niefabrycznego radia do głośników nokii?
Witajcie. Zachciało mi się zmienić radio bo miałem już dość concerta i jego zamulonego działania (o dźwięku nie wspomnę). Zakupiłem Alpine CDA 9831r i taki adapter co by tylne głośniki i subwoofer działał : http://allegro.pl/glosniki-tyl-sub-adapter-do-audi-a3-a4-a6-a8-i4749851789.html?source=mlt . Wszystko byłoby by ok gdyby nie fakt , że subwoofer raz gra dobrze a raz ledwo go słychać (ten sam utwór). Głośniki na concercie wszystkie grają jak powinny a Alpina po podpięciu w astrze pod 4 zwykłe głośniki tez żadnych wad nie wykazuje. Zostaje wina adaptera. Przewody są w odpowiedniej kolejności. Dodam , że co jakiś czas bass zupełnie ginie a z przodu wydobywają się bardzo głośne stuki w głośnikach. Tak nie może być. Ktoś coś podpowie?
-
Problem z nawiewem na szybę , ciepłym powietrzem, migający klimatronik
U mnie nie pomagało. Kostki jak nowe , zero nalotu czy czegokolwiek. Sprawę załatwiło poprawienie lutów od taśmy łączącej płytkę wyświetlacza z płytką główną.
-
Problem z nawiewem na szybę , ciepłym powietrzem, migający klimatronik
U mnie też przestawał mrugać po pewnym czasie. Szczególnie jak w środku auta robiło się cieplej. Jeśli to jednostajne mruganie jak w awaryjkach to faktycznie nie muszą to być zimne luty ale z takim mruganiem się jeszcze nie spotkałem. Zazwyczaj mruga chaotycznie i potrafi się wyłączyć na dłużej. Zależy od stopnia usterki. Tak czy inaczej warto wysłać panel na spa za jakieś 100zł i z głowy na lata.
-
Problem z nawiewem na szybę , ciepłym powietrzem, migający klimatronik
Miga bo ma zimne luty. Przerabiałem to w kilku panelach. Szczególnie w tych z B5 sprzed liftu (panel z dwoma ekranami)
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
U mnie dzieje się to samo. Przyczyna jest jedna. Zimne luty w panelu klimatronika. Sam z tym walczę. Miałem więcej objawów (mrugające podświetlenie i brak reakcji na przyciski) ale udało mi się je usunąć. Zostało tylko to nieszczęsne podbijanie obrotów dmuchawy (ustawie na 2-3 kreski a zaraz sam dopierdzieli do ponad polowy). Dodam , że zaczęło się to po ok 3msc od kupna auta czyli to nie norma. Bez włączonej opcji auto nie ma prawa sam podnosić obrotów dmuchawy. Wszystkie panele z B5 cierpiały na zimne luty i trzeba to naprawić (wymiana nic nie da bo 99% paneli na rynku wtórnym są z wadą). U mnie jest jeszcze jeden problem. Na auto nie steruje mi temp i dmuchawą. Wszedłem w pod menu klimatronika i na kanale od 1 do 3 mam tylko 0 zamiast pokazanej temp wewnętrznej. Do tego wszystkiego zacięły mi się klapy od kratek środkowych (nad radiem i dwie po bokach) w pozycji zamkniętej i działa tylko nadmuch na szybę i na nogi. Nie wiem co z tym zrobić. Może jest ktoś obcykany w temacie?
-
kanal nawiewu
A zaglądałeś pod fotele żeby sprawdzić czy ten nadmuch na stopy w ogóle jest?
-
Sprężyny - wybór
Nie ma takiego wymogu