Treść opublikowana przez Mesiah
-
8,5"x18" A4 B5
235/40 i 215/45 to ten sam obwód koła i nic nie będzie wariować. Zastanawiam się nad 215 na przód bo wiem , ze na nich będzie dużo mniej rzucało na koleinach niż na 235.
-
Rewitalizacja silnika
Na ucho oceniasz działanie specyfiku? Przetestuj to coś na dwóch identycznych motorach z tym samym przebiegiem , w jednym zalej normalny dobry olej a w drugim to coś zrób z 200 tyś a po wszystkim rozbierz silniki i dopiero oceniaj. Bo koledzy jeżdżą i chwalą. I co z tego , że jeździ 5 lat? Może bez tego czegoś przejedzie 10 lat? Znam takich co na moto doktorze zrobili i 100 tyś ale co z tego? Wiedząc , że mam zdrowy silnik i , ze leje tylko najlepszy olej na pewno bym tego nie wlał bo koledzy polecają. Rozebrałeś w życiu chociaż kilka motorów? Bo ja robię to na co dzień i widziałem już nie jedno po dolaniu jakiegoś chu..ostwa. To jeden z tych środków po którym można jeździć bez oleju milion kilometrów i nic się nie stanie. Myślisz , ze ktoś takim specyfikiem poprawi specyfikacje oleju typu motul i LM? Kto chce niech leje. Traktorzyści tego może tak nie odczują ale posiadaczom wszelkich 1.8 z przypadłością oil sludge stanowczo odradzam bo i bez "ulepszaczy" potrafi się wszystko zakitować. Z tym jest jak z każdą inna rzeczą. Ktoś u kogoś widział , ktoś poleca , zachwala pod niebiosa i wyrabiasz sobie opinie. Zawsze można tego użyć dla poprawienia sobie samopoczucia bo ludzie uwielbiają wszelkiego rodzaju magiczne rzeczy i wierzą w ich działanie. Dla mnie to placebo i to szkodliwe.
-
Najlepsze radio do Audi A4 B5 przedliftem
Normalne radio nie fabryczne które ma normalną końcówkę mocy 4x50w np. Praktycznie każde takie jest. Jeśli kupisz coś z głową używanego do 200zł będzie grało 3x lepiej od concerta i będziesz miał cd nie kasetę i pewnie jeszcze jakiś aux. Jesli chodzi o granie concert to padaczka tak jak i reszta fabrycznych shitów. Najlepiej słychać to na systemie bose po zmianie na jakiegoś porzędnego clariona albo alpine.
-
8,5"x18" A4 B5
Powiem Ci szczerze , ze z przodu mam 225/40 i z tyłu też miałem ale opony były już na wykończeniu wiec kupiłem w ciemno nowe 235/40. Okazało się , że na tym profilu jest po prostu dużo bardziej komfortowo i opona jakoś lepiej te nadkole wypełnia. Ogólnie nawet z samego wyglądu 235 bardziej mi leży. Na przód chciałem dać 215/45 (zamiennik do 235/40) ale tych opon jest na lekarstwo. Jak w ogóle jeździ się z 235 na przodzie? Jest tragedia na koleinach? U mnie dziur i kolein nie brakuje. Aha co do palenia z przodu o rant. Mam dostęp do rolki za free i mogę sobie ranty zrolować także to nie problem.
-
8,5"x18" A4 B5
Według Ciebie między 235\40 a 225/40 jest duża różnica? Na tyle mam 235/40 i zastanawiam się co kupić na przód. Chciałem to samo ale nie mam Q więc może być coś innego.
-
8,5"x18" A4 B5
Na tych fotach jest 235/40 r18 8.5j ET 35?
-
8,5"x18" A4 B5
To ile Ci te felgi wystają przy takich parametrach? Wrzuć może jakieś fotki to wszyscy lookną.
-
1.8 oznaczenia - pytania nowicjusza
Wszystkie silniki 1.8 miały rozrząd na pasku. Łańcuchem były łączone tylko wałki rozrządu ze sobą. Łańcuch znajduję się z tyłu. Oznaczenie silnika masz z przodu na głowicy koło 1 wtrysku. Musisz raczej zdjąć plastik zakrywający listwę wtryskową. Twój silnik to pewnie ADR.
-
1000 konne Audi A4
Przecież wiem , że kończy się na silniku jak w mercedesie
-
1000 konne Audi A4
- Jaki akumulator kupić do Audi?
Polecam zakupy u użytkownika "hortomagiko". Profesjonalista i rzetelny człowiek. Paka z aku doszła expresowo odpowiednio zabezpieczona. Super ceny i doradztwo. Jak pisałem wyżej kupiłem Bannera 74ah. Aku bardzo ciężkie i solidnie zrobione + dostęp do korków pod naklejką. Po otrzymaniu paczki (szła od poniedziałku z powodu wczorajszego święta) zmierzyłem napięcie na aku i wyszło 12.72v czyli według mnie wypas. Polecam wszystkim tą markę bo przoduje w tej chwili w tej dziedzinie.- Rewitalizacja silnika
- Rewitalizacja silnika
Też tak zawsze robię. Niezależnie od przebiegu ale serio zepsujesz tylko oliwe i będziesz całą zimę na tym ganiał.- Rewitalizacja silnika
Tzn jak sprawdzisz? W laboratorium czy wlejesz i będziesz słuchał silnika? Mówię Wam nie lejcie tego. Jeszcze jak motor trup to pół biedy ale jak to jeszcze jeździ to lepiej nie ryzykować. Tylko sobie oliwę popsujecie.- czesczenie odmy
To na bank ktoś wymieniał bo była mięciutka. Fartneło mi się. EOT- Uszczelki pod chłodniczkę oleju (przy filtrze)
I o to chodziło. Dzięki DEV jak zwykle pomocny.- Rewitalizacja silnika
Już widzę jak po dolaniu tego gó..na rozjeżdża się specyfikacja oleju. Cenę tego badziewia dołóżcie lepiej do porządnego oleju a wyjdzie to Wam na zdrowie. No ale każdy ma prawo eksperymentować na swoim.- 1000 konne Audi A4
Jakbyś przy..ebał to też by Ci zamknęli szafę i to na amen.- Uszczelki pod chłodniczkę oleju (przy filtrze)
Nie pytam o wymianę. Nie takie rzeczy już robiłem. Myślę , że dziecko by to zrobiło. Chodzi tylko o stan oleju. Czy dużo mi pocieknie przy rozkładaniu. Jeśli nie to ok a jeśli dużo to wolę upuścić z miski z litr bo świeżo wymieniany olej i szkoda go w glebę ładować.- czesczenie odmy
Może faktycznie trafiłem auto z 217 tyś przebiegu. Albo ktoś już wymieniał. Moja była jak nowa.- co to za zderzak ?
Uważaj na pasach- Uszczelki pod chłodniczkę oleju (przy filtrze)
Dzięki kolego A może wymieniałeś? Trzeba upuszczać oleju z miski żeby nie pociekło? Nie chce żeby mi z litr czy więcej w glebę poszedł. W tej chwili stan oleju po środku skali na bagnecie.- Uszczelki pod chłodniczkę oleju (przy filtrze)
Witam. Zauważyłem dzisiaj , że zapiernicza mi olej spod chłodniczki oleju i to w sporych ilościach. Czy ktoś z forum jest w stanie podać mi nr uszczelek jakie idą do tej chłodniczki? Silnik 1.8 ADR 96r. Jeżdżę na drogim oleju i szkoda mi dolewać litr na 1000km.- co to za zderzak ?
Na to wygląda Teraz muszę wstrzymać się do wypłaty i jak nie zejdzie wezmę ten najładniejszy.- czesczenie odmy
Czemu uważasz , że to się tylko wymienia? Ja swoją demontowałem i prócz syfu w środku jest jak nowa. Elastyczna i szczelna. Dosłownie jak nowa. Fakt , że teraz nie gra ona roli bo zrobiłem wolna odmę ale swojej na pewno bym nie wymienił patrząc na jej stan. - Jaki akumulator kupić do Audi?