Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mesiah

Pasjonat - L
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mesiah

  1. Mesiah odpowiedział(a) na piko17 temat w 1.8
    Myślę , że ADR i automat to dość kiepskie połączenie. Szybko to jeździć nie będzie. Zdrowy z manualem i kołami nie większymi niż r16 jeszcze sobie jakoś radzi.
  2. Mesiah odpowiedział(a) na quattro87 temat w 1.8
    I tak trzymaj. Płukanek LM tez się nie bój. szczególnie jeśli przechodzisz z jakiegoś syfu. Później na LM 5w40 już raczej nie trzeba bo on Ci syfu w motorze nie zostawi.
  3. Mesiah odpowiedział(a) na quattro87 temat w 1.8
    Nie lej 10w40 bo to się na zimę zbytnio nie nadaje. Poza tym jaki jest sens oszczędzać na takim czymś? Tylko 5w40 skoro zrobiłeś wycieki i porządnej firmy. Filtr knecht albo mann nie kupuj filtrona. Znam gościa który ma mechanikę i beczki po oleju Castrol a leje do nich ch..j wie co i tez wszyscy są zadowoleni. Na kiepskim też pojeździsz ale mija się to z celem.
  4. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    To jest odpowiednia wlepka. Wkleiłem Ci link w drugim poście. Odszukaj odpowiedni kod i sprawdź.
  5. Mesiah odpowiedział(a) na quattro87 temat w 1.8
    Jaja sobie robisz? Twoje typy oleju to jakiś żart chyba. Lej 5w40 Liqui Moly albo Motul. Z naciskiem na ten pierwszy. Resztę z miejsca odrzuć. Po Ci 10w40? Silnika nie uszczelni. Jeszcze takich firm. Castrol GTX sukces
  6. Mesiah odpowiedział(a) na Mythmark temat w Audi A4 B5
    Jeśli na rozgrzanym oleju się zaczyna proponuje podjechać i zmierzyć ciśnienie oleju także na rozgrzanym motorze. Jeśli pompa umiera góra zacznie hałasować. Jakoś te 1.8/1.8t są znane z zapychających się smoków.
  7. Nie kupuj Centry. Gwarancja u nich to fikcja. Polecam Boscha bo używam go w drugim aucie już ponad 3 lata. W tym był już 2 razy rozładowany do końca światłami i nic sobie z tego nie zrobił. Chodzi też w 1.9tdi (golf 4). Jest to S4 60ah. Chłopie jakie 80 ah? Po co Ci tyle? 74 to za dużo chyba że masz audio które ciągnie.
  8. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    To naucz się ruszać. Jeździłem ok 250km ośka 1.8t i dało się jeździć. Wiadomo Q przydaje się zimą i ze startu spod świateł ale tego nie praktykuje. Interesuje mnie przyśpieszenie na 3,4 i 5 biegu. Zobaczymy jeszcze co to będzie. Może zostanie ADR a do zabawy kupie sobie coś innego. Może S3 z BAM Potem to dłubnąć na 300km i można świrować.
  9. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    No właśnie nie wiem. AEB były bodaj tylko na lince. A na lince dlatego , ze łatwiej to swapować. Do tego sterownik na 5 małych kostkach i możliwe , że nawet kokpitu z wiązką nie będę musiał rwać. Ogólnie chce zrobić kapitalkę w silniku i bez dużego nakładu kasy wycisnąć z niego te 200-220km. Tak , żeby te 235/40 r18 jakoś się toczyły Sporo roboty ale nie chce mi się zmieniać całego auta bo trafiłem ładne i nie bite. Poza tym uwielbiam się bawić
  10. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    No o swapie pisałem. Szukam teraz coś z pierwszych AEB na lince w dobrej kasie. Motor i tak do kapitalki przed włożeniem także jego stan mało mnie interesuje. Aby był kompletny. Co do samej elektryki szyb to według mnie nie ma tam nic skomplikowanego. Popytaj kogoś kto to już robił np z tyłu to Ci podpowie jak trzeba. W dziale sprzedam znajdziesz też ludzi którzy rozbierają całe auta na fanty to i komplecik Ci skompletują.
  11. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    Myślę , że nic rzeźbić nie musisz. Zostaje tylko pociągnięcie wiązki. Ogólnie trzeba kupić cały mechanizm + wiązkę i chyba boczki. Jakoś do tej pory latałem z korbami i miałem to w d*p..e. Ciesz się , ze masz T Ja będę dopiero wkładał a to więcej roboty niż z elektryką z przodu. Ogólnie myślę , że temat do garnięcia w jeden dzień przy piwku na spokojnie. Tzn mowa o szybach
  12. Mesiah odpowiedział(a) na przemek11 temat w Audi A4 B5
    Masz wlepkę w bagażniku w okolicy koła zapasowego albo we wnęce na nie. Jak już znajdziesz to Cie zainteresuje : http://www.a4club.pl/index.php?topic=2537.0 Wątpię żeby ktoś wkładał korby więc musiały być wersje bez elektryki z przodu. No ale fakt faktem mam takie wyposażenie jak Twoje + klimatronik i mam elektrykę. Może w pierwszym roczniku produkcji wychodziły takie wynalazki.
  13. Mesiah odpowiedział(a) na and9 temat w 1.8
    Preparat jest o kant d*py rozbić. Jedyna opcja to podłączenie specjalnej maszyny która wygląda jak ta do nabijania klimy. Auto wtedy odcina się od paliwa z baku i motor chodzi na środku podanym przez maszynę. Zabieg trwa 1-2 h i podobno daje super efekty. Nie wiem ile krzyczą za zabieg i pewnie ciężko znaleźć warsztat z takim cackiem.
  14. Moment to Ci potrzebny jak masz nowe śruby. Na starych wyciągniętych na nic Ci to. Dokręcasz z wyczuciem na 2-3 razy. Nie dowalaj od razu do maksa tylko leć turami i z wyczuciem..
  15. Pisałem Ci przecież. Cała listwę ciągniesz do góry. Jest przykręcona tylko na dwie śruby. Jeśli chcesz wyjąc wtryski z listwy to wystarczy wyjąć spinki i wszystko samo się rozkłada. Wystarczy popatrzeć.
  16. U mnie jedyne tykanie dochodzi z zaworu EVAP
  17. Bóg zapłać dobry człowieku. Może w końcu pojeżdżę samochodem
  18. Mesiah odpowiedział(a) na Traviz temat w Audi A4 B5
    Witam. Zgubiłem swój jedyny kluczyk od auta. Auto to A4 B5 96r (immo poza zegarami). Kupiłem na allegro centralkę z dwoma surowymi kluczykami do dorobienia i podłączyłem ją. W tej chwili auto otwiera się i zamyka ze scyzoryka ale muszę dorobić w nich jeszcze grot i zaprogramować immo żeby auto odpaliło. Robicie takie rzeczy wysyłkowo? W tej chwili mam 2 kluczyki scyzoryki + wyjętą wkładkę zamka z drzwi kierowcy i mogę ewentualnie wyjąć puszkę z immo bo znajduję się bodaj nad nogami kierowcy. Z niej chyba będziecie w stanie zaprogramować dorobione klucze. Interesuje mnie czy dacie radę zrobić coś takiego i i le by to kosztowało (wysyłkowo). Pozdrawiam. Kopiuj wklej z allegro bo takie zapytania wysyłam. Może ktoś z Was ma sprzęt i się podejmie?
  19. Witam. Zgubiłem swój jedyny kluczyk od auta. Auto to A4 B5 96r (immo poza zegarami). Kupiłem na allegro centralkę z dwoma surowymi kluczykami do dorobienia i podłączyłem ją. W tej chwili auto otwiera się i zamyka ze scyzoryka ale muszę dorobić w nich jeszcze grot i zaprogramować immo żeby auto odpaliło. W tej chwili mam 2 kluczyki scyzoryki + wyjętą wkładkę zamka z drzwi kierowcy i mogę ewentualnie wyjąć puszkę z immo bo znajduję się bodaj nad nogami kierowcy. Z niej chyba będziecie w stanie zaprogramować dorobione klucze. Interesuje mnie czy dacie radę zrobić coś takiego i ile by to kosztowało (wysyłkowo). Kopiuj wklej z zapytań z allegro. Nie chciało mi się pisać od nowa.
  20. Mesiah odpowiedział(a) na Wonski91 temat w 1.6
    Pisałem do niego. Wiele mi nie powiedział tylko kazał przysłać świece. Wysyłka do niego 5zł powrotna 5zł i 20zł za usługę. 30 to mało ale chodzi o czas. Także zamówiłem szczelinomierz za 8zł i sam będę ustawiał.
  21. Ja mam ten sam dźwięk a nie mam wycieku i wszystko jest uszczelnione. Dźwięk ten wydobywa się z wydechu a nie kolektora. Dokładnie gdzieś na początku między portkami a katem. Sam wydech jest szczelny.
  22. Wiedziałem. Pamięć mnie jednak nie myli Wartość 19.5 też się zgadza.
  23. Myślę , że warto wymienić bo później będzie trudniej to zrobić. Pompy nie musisz wymieniać bo nie jest napędzana z rozrządu ale warto. Ostatnio na forum co raz częściej trafiają się przypadki uwalonej pompy i problemy z obiegiem płynu. Polecam Hepu bo ma metalowy wirnik. Jeśli nie ona to tylko SKF. Może nie wszyscy się ze mną zgodzą ale według mnie rozrząd na tym tłumiku hydraulicznym jest lepszy. Sam dobiera sobie napięcie paska itp. Nie ma potem jaj typu jęczący pasek z powodu za mocnego napięcia rolki na oko i innych jaj. No ale to droższa zabawa. Myślę , że jeśli założysz porządny napinacz czyli INA to wytrzyma bite 2 zestawy rozrządu.
  24. Dziwna sprawa. Jak kupiłem auto wydawało mi się , że szukałem tego duperela do sprawdzenia i okazało się , że szukam czegoś czego nie ma.
  25. Rozrząd ma napinacz hydrauliczny. Czyli ceny normalne + koszt napinacza (INA) ok 200zł. Rolki INA (pakują NTN czyli ok) do tego pasek Conti. Niech nie wkłada jakiegoś syfu. Mnie rozrząd wyniósł ostatnio ponad 600zł full komplet z pompą wody Hepu. Zły dział. Następnym razem pisz w dziale silniki benzynowe - a4 b5 - 1.8. Temat chyba do zamknięcia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.