Treść opublikowana przez Mesiah
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
No mam benzynę więc powinien się sprawdzić. Napiszesz coś na temat firmy Fiamm? Warto dopłacić parę zł czy to ten sam chłam? Mam S5. Kupiłem nowy. Wysiadł po 2.5r. Tak się składa że gwarancji udzielają na 2 lata
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
Dunlop , Conti sport contact a ja osobiście polecam Pirelli. Jakie nie kupisz będziesz zadowolony bo to najwyższa półka.
-
wspomaganie słabnie
Na allegro ostatnio widziałem kolesia który niby regeneruje pompy. Krzyczał dość sporo bo ok 300zł + zwrot swojej ale pompy oryginalne i wyglądały jak nowe. Jak moja padnie tez będę szukał czegoś z 120 bar
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
Kolego już na 235/40 jeździ się bardzo dobrze. 235/45 to już niezły balon. Sprawdź fotki w google jak to wygląda. Nie mówiąc nic o zwiększeniu średnicy koła.
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
A ile szerokości mają Twoje felgi? Jeśli masz tak jak ja 8j to przy 215 będziesz miał naciąg i rant na wierzchu. U mnie rant zakrył się jak trzeba dopiero przy 235 i taka powinna być według tabeli szerokość opony do 8j. Przez chwilę miałem 225/40 i już rant wystawał. Do tego dla mnie to za niski profil i na dziurach było strasznie.
-
wspomaganie słabnie
A jaki płyn zalałeś po wymianie?
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
Ja mam 235/40 i jest extra według mnie. Jeśli chcesz taki sam profil ale na węższej oponie szukaj 215/45
-
wspomaganie słabnie
Nie czytałeś co napisali? Na początek zalej LHM+ Total. Kup go minimum 2 l bo musisz porządnie układ przepłukać.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
4. Zespawanie dokładek zderzaków przód tył i malowanie w kolor. Ktoś z forum przerabiał temat? Macie jakieś fotki jak to wygląda na gotowo? Koniecznie chce założyć progi od S4 bo te seryjne straszą ludzi. Po ich założeniu trzeba coś zrobić ze zderzakami. Na przód od S4 raczej mnie nie stać.
-
Ciśnienie w oponach 245/40 r18
Nie świruj. Przy tej szerokości max profil to 45. Jeśli chcesz balon to 50 ale nie 55.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
O jakiej obudowie mowa? Ogólnie łuna na przewodach może być ale nie iskrzenie. Sprawa jest dziwna. Oddaj te przewody i weź BERU. Nawet jeśli będzie to samo iskrzenie będziesz pewien , że to nie wina kabli. Świece NGK też sobie daruj i kupuj BERU albo jeszcze lepiej Denso ik20.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Powiedz kolego po cholere jest ten wątek? Masz pisane z 10 razy tylko w tym wątku i może ze 100 na całym forum żeby kabli NGK nie kupować. Kable tylko i wyłącznie BERU. Teraz masz za swoje. Nie raz widziałem nowe NGK z przebiciami albo takie które się ich nabawiły po maks roku. W ogóle patrząc na ceny naszych cewek szkoda by mi było ją męczyć tandetnymi kablami i świecami.
-
Łożysko przód
Nie chce brać za nic odpowiedzialności ale myślę , że możesz jechać. Tylko nei słuchaj za głośno radia żeby było słychać co się dzieje
-
Łożysko przód
Możesz przejechać jeszcze 5 tyś albo 10km. Zależy jak wyje. Podnieś auto i sprawdź luzy na kole. Szczerze mówiąc to zdrowie jest najważniejsze także radze zapłacić i mieć spokój. Ba znając mnie pewnie bym zrobił dwie strony i z głowy
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ja jestem zrażony do centry bo się sypia na potęgę i gnoje gwarancje mają za nic. Ostatnie 3-4 lata dla centry to jakiś straszny skok w dół jeśli chodzi o jakość. Planuję zakup czegoś do mojej benzyny 1.8. Chce zamontować do niej altek 120A i dołożyć do tego jakiś aku ok 74ah. Co sądzicie o akumulatorach Topla Top lub Energy? Podobno jako jedni z ostatnich na rynku trzymają jeszcze fason jeśli chodzi o jakość.
-
Rozrząd 1.8 silnik 5v hydrauliczny czy zwykły i co z pompą ?
Według mnie trzeba być wielkim idiota albo wielkim skąpiradłem żeby nie wymieniać pompy. Później jak padnie i tak trzeba drugi raz przód zwalać. Dziwna sprawa z tym wirnikiem. Motor Ci się nie grzał? Pompy z plastikowym wirnikiem nie są złe. Liczy się jakość wykonania. Choć ja zakładam HEPU na metalowym i spokój.
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Tak o ile nie ma z nim problemów i nie pada szybciej. Tutaj raczej chodziło o cięcie kosztów niż poprawę czegoś.
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Dobrze wiedzieć. Zawsze coś wymyślą.
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Radzę kupić i z głowy. Jeśli kupisz napinacz INA spoko możesz pominąć jego wymianę przy następnym rozrządzie. Teraz kupisz to będziesz spał spokojnie. Koszt ok 200zł.
-
Rozrząd 1.8 T AVJ
Dokładnie tak tylko , że ostatnimi czasy u Rouville trafia się szmelc jeśli chodzi o pompy. Często się słyszy , że nie przejechało to połowy rozrządu nawet. Tylko SKF lub HEPU. Ja mam ta drugą i sobie chwale. Klika sztuk tez ludziom założyłem i żadna się nie rozszczelniła.
-
wspomaganie słabnie
Znalazłem info o którym zapomniałem. Pompy wspomagania Koyo nie lubią czerwonego płynu i pada dość szybko na nim. ZF które trafiają się dużo częściej nie mają z nim żadnego problemu i żyją tyle samo co na zielonym. Gdyby ktoś regenerował maglownice lub ją wymieniał to Koyo także jest słabsza i lepiej włożyć ZF bo rzadziej pada.
-
wspomaganie słabnie
Na pewno nikomu nic nie proponuje bo u mnie mogły być cuda a u kogoś zareaguje układ inaczej. Ostrzegam tylko przed Febi. Jeśli już założyciel zdecyduję się na zielony minerał to tak jak Wesz82 pisał LHM+ a ode mnie firmy Total.
-
wspomaganie słabnie
Wszystkie moje auta jeżdżą na czerwonym. Ojciec ma roboczego paska B3 i lata na takim od ok 8 lat. Moja A80 B4 lata 3 rok te zna czerwonym. Żadnej pompy nie wymieniał. Co do pomp i czerwonego to kiedyś śledziłem temat. Nie pamiętam dobrze ale okazało się , że w A4 B5 tylko jeden rodzaj pompy montowany przez krótki okres padał od tego płynu. Tak Twoim tokiem myślenia to wolę wymienić tą pompę na nową niż robić maglownice. Zasięgałem rady u kilku nie jednego i wszyscy piszą to samo. Szczególnie tyczy się to zielonego Febi. Podobno jakoś łączy się z wodą czy coś się z niego wydziela i większość maglownic po tym płynie nawet do regeneracji się nie nadaje bo listwa koroduje. Spec a fabryka to dylemat. Owszem ale fabryka nie lała płynu Febi. Wszyscy myślą , że Febi i ten z ASO to ten sam płyn tylko z innym napisem ale tak nie jest. Kilka osób z różnych for to potwierdza. Ten z ASO inaczej śmierdzi inaczej wygląda i nie robi się taki rzadki pod obciążeniem. I powtórzę raz jeszcze. Mam sprawna pompę. Nową maglownice i mi wspomaganie słabło albo całkiem znikało po rozgrzaniu układu. Tu maglownica nie ma nic do rzeczy chodzi tylko o pompę. Wszystko na płynie mineralnym (Febi). Po zalaniu czerwonego Mobila ręką odjął i wspomaganie mam takie same czy na zimnym czy po długiej szybkiej jeździe. Zawsze myślałem , że powinno być odwrotnie ale przekonałem się na własnej skórze , że tak nie jest.
-
wspomaganie słabnie
No ale nie każe mu przecież zalewać czerwonego płynu. Kazałem tylko nie zalewać Febi. Co do LHM+ to chłopaki na forum citroena polecali firmę Total i ostrzegali przed Delphi. Cena podobna więc wiadomo co kupić.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Na tej dłuższej to już pewnie w ogóle by nie jechał.