Treść opublikowana przez bartek1561
-
Wymiana silnika
Mechanika juz zmienilismy, a co do wymiany silnika jesli znow remont bedzie kosztowal powyzej 1000 zl to po co go naprawiac? jak za miesiac znow bd trzeba kolejne tyle wsadzic kupujac ten silnik myslalem ze nie bd znim problemow ale na 99% jestem pewien ze pierwszy mechanik ktory w nim grzebal to wszystko spiepszyl ale co mu zrobisz przeciesz go nie pobije bo szkoda gowna ruszac, zalozylem ten temat bo chcem sobie przyblizyc koszty + - takiej operacji moze drugi mechanik co poprawial po pierwszym tez nie jest zbyt wybitny ehh. Mam jeszcze jedno pytanie czy te zaslepki od walka rozrzadu z tylu glowic jak sie je zdejmie i zalozy spowrotem to moga juz przeciekaz ? gdzie z jakies pol roku temu byly wymienione na nowe.
-
Wymiana silnika
Nic nie ignoruje bardzo szanuje kazdego ktory mi odpisuje, ciekawey czy ty jakbys wrzucil juz prawie 4 tys zl w silnik i co chwile cos znow sie psuje czy bys nie myslal o zmienie silnika silnik kosztuje 1000-1500 zl. A czym wiecej sie dowiem tym lepiej
-
Wymiana silnika
tak nawet na 4 bo jakos nikt pomoc nie chce i kombinuje jak moge napisalem ze 2.4 przeciez nie na 1.6 a oznaczenia to nie wiem jakie rozne sa dlatego pisze tutaj i chcem sie doradzic na jaki najlepiej bo nigdy nie wymianialem silnika a auto nie jest moje tylko mojej mamy.
-
Wymiana silnika
Witam ponownie mam takie pytanie przymierzamy sie do wymiany silnika(2.4AJG) bo ten stary co chwile ma awarje i juz dosc pieniedzy zostalo utopione w ten silnik, moje pytanie jest takie czy mechanik ktory bd wymianial silnik podlaczy odrazu lpg czy bd trzeba jechac do gazownika, czy z nowym silnikiem bd potrzebny ECU czy moze byc stary.
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
Nom oczywiscie napisalem + - bo mechanik mo zj**.. robote i robil dwa razy to samo a kupowal czesci z gornej polki ale teraz po tych remontach juz nie chodzi tak jak chodzil wczesniej. Chipa ma ori z audi nie wiem moze to ma wplyw na spalanie.
-
Wycieki oleju skad?
Ogolnie z wyciekami walczymy caly czas nasi nieudolni mechanicy nic nie umieja robic tylko naciagac sie nauczyli heh tez rozmyslamy nad kupnem drugiego silnika bo w tym co chwile cos sie dzieje.
-
Wycieki oleju skad?
Witam chcialem sie was doradzic bo mam problem z wyciekiem oleju z pod klawiatury prawdopodobnie nie powinno leciej bo nawet sylikonem jest podklejona i widac ze to świeży olej na oslonie jest bd duzo oleju. Moze to z pod tej zaslepki by lecialo ale mnie to zastanawia bo nie dawno mechanik niby to wymienial a samochod stoi caly czas bo ma problem z duzym spalaniem i telepie nim jakby chodzil na 3 gary i mial z 50 koni. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25d1ce09ed6d1c80.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d1675d5e91a4698.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84e94e2d532fe56e.html
-
Prośba o analizę logów dynamicznych afn
Ogolnie tez mi chodzi o 2.4 zeby vagowac bo moja mama ma takie i czesto sa jakies usterki i co chwila musi jezdzic na kompa zeby bledy dniagnozowac a szukalem na allego i takie sensowne w polskim programie znalazlem za 169 zl plyta z kablem
-
Prośba o analizę logów dynamicznych afn
Aha okej dzieki wielkie jeszcze zem patrzal na youtuba jak to zrobic a czy wystarczy program za 170zl z allegro zeby to zrobic ??
-
Prośba o analizę logów dynamicznych afn
małe pytanko jak zrobić takie logi ? Sam jestem ciekawy jak u mnie by bylo
-
[1Z] Zwykła A4 B5 Nowe filmy oraz zdjęcia :D
Fajnie to wyglada
-
olej w przewodach turbo
Przed audiczka mialem madzie 6 i na laczeniach do intercooler wyciekal olej w miare duzej ilosci myslalem ze turbo ciagnie olej i wywala a okazalo sie ze wystarczylo tylko wymienic podklatki pod wtryskami bo byly troche wyklepane i robilo sie cisnienie po wymianie (wiadomo ze nie zdnia na dzien) ale zrobilo sie sucho.
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Oki dzieki za odpowiedzi pozdrawiam.
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Logow nie zrobie bo nie mam gdzie bo mieszkam w Belgii a spalanie jest bardzo male na pelnym baku 1000-1400 km roznie zalezy od nogi.
-
[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...
Moj kumpel ma taka juz kilka lat kupil ja jak miala 128tys przebiegu juz po chipie teraz ma nalatane 430 tys i smiga tylko raz mielismy akurat pecha bo rolka od rozrzadu sie urwala ale remont silnika 15tys zl z laweta i smiga dalej A na calym baku zrobi okolo 1300 km
-
Błąd przepustnicy i przepływki prosze o pomoc :)
Witam chcialem sie zapytac czy ktos moze mial takie bledy od przeplywki i od przepustnicy od kąt sa te bledy pojawil sie problem na zimnym silniku samochod ma drgania i nie ma mocy i dwa razy tyle pali po przejechaniu 4-5 km zkasza silnik i chodzi normalnie, teraz ostatnio na zimnym zaczol dobrze jezdzic ale znow czasami i na cieplym sa drgania jakby jechal po kamieniach i brakuje mocy slabiej sie wkreca na obroty i tez dzieje sie tak ze raz jedzie normalnie a zachwile jakbys wjechal na droge z kamieniami nie mamy pojecia co to moze byc. Dodam ze wczesniej byly wymieniane dwa napinacze lancuchow gdzie mechanik nas naciagnal bo slizgi wogóle na starych nie byly wytarte i glowica od strony pasażera bo jedno gniazdo bylo wyrobione i tracil kompresje czy cos takiego po tych wymianach przejechalismy okolo 1200 tys km z Polski do Belgii na raz i zaczely wystepowac te dziwne zjawiska i bledy. Panowie czy wymiana przepływomierza cos pomoze bo nie chcem mamy naciagac na nowy bo kosztuje 400-600zl podpowie ktos moze cos ?? Panowie czy wymiana przepływomierza cos pomoze bo nie chcem mamy naciagac na nowy bo kosztuje 400-600zl podpowie ktos moze cos ??
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Aha moze i tak cos bylo w nim robione bo wtryski sa ponumerowane ale co to nie wiem.
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Nie wiem tak tylko z ciekawosci sie zapytalem zobaczymy w przyszlosci ostatnio przy pierwszym odpaleniu przez jakies piec sekund slychac metaliczne stuki z silnika i podczas jazdy tez jest stukot ale mniejszy, dlatego m.innymi sie pytam bo moze to cos powiazane jest .
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Nie mam pojecia, a moge go wyciac bez zadnych problemow?
-
Słabe przyspieszenie 1.9 TDI
Witam chlopaki mam taka prośbę czy moglibyscie nagrac filmik jak to robicie rozpolowianie czyszczenie i spowrotem skladanie.
-
"Leniwy" wskaźnik poziomu paliwa
Hehe ja mialem taki sam problem po wymianie calego plywaka bylo ok ale ostatnio zobaczylem ze wskaznik zaczyna leciec w chu... ze mna roznie pokazuje stan paliwa a najbardziej jak jest blisko rezerwy raz pokazuje rezerwe po nocy juz nie ma rezerwy naszczecie jeszcze mi sie paliwo skonczylo ale juz wyczulem ile pali mi na setke to wiem ile + - moge zrobic przy danym tankowaniu
-
Okopcone koncowki rury wydechu a raczej brak
Witam chcialem zaczerpnac informacji zwiazanej z okopceniem rury wydechowej wiem ze te auta maja swoje lata i przebiegi i do tego diesel a moj problem jest taki iz zawsze mialem okopcone koncowki rur na czarno po umyciu ich po jakims max tyg znow byly czarne ostatnio twa tyg temu umylem auto i do tej pory sa czyste jak po umyciu moze cos sie zapchalo ? ze nie sa okopcone dodam tez ze powyzej 2.5 tys obrotow wydaje mi sie ze wogole nie ma mocy na 3,4,5 biegu. A i codziennie robie 70 km bo tyle mam w ta i spowrotem do pracy.
-
Drgania na wolnych obrotach
Ok dzieki za odp
-
Drgania na wolnych obrotach
Mam pytanko macie tez moze tak ze jak gasicie silnik to jest takie szarpniecie calym autem ?
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Niemiec tylko wsiadal po to zeby muzyki posluchac hihi