Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

misku

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez misku

  1. Znalazłem bardzo fajny mini zbiór artykułów o ET po polsku. Można dodać w pierwszym poście: http://www.opony.com.pl/opony-porady-ekspertow/et-tajemniczy-parametr/?id=20
  2. Poszukałem i znalazłem trochę informacji. W Internecie wystawione są oryginalne felgi do A4 B9 z takimi parametrami: Rozstaw śrub: 5 x 112 Osadzenie ET: 40 Średnica otworu centralnego (CH): 66.6mm z pierścieniem 57,1mm (czyli rozstaw 66.6mm) Link: http://www.audifelgi.pl/content/audi-a4-b9-8w0-18-nowe-ko%C5%82-na-lato-0 Znalazłem też śruby do oryginalnych felg A4 B8, być może pasują też do B9: Średnica gwintu (M): 14 mm Skok gwintu: 1,5 Długość części roboczej (L): 28 mm Płaszczyzna przylegania: kula Promień kuli ®: 13 mm Max. średnica (S): 24,2 mm Wysokość łba: 11 mm Wytrzymałość: 10.9 Pokrycie: ocynk Łeb: sześciokątny na klucz 17 Link: http://srubydofelg.pl/sruba-14x15x28-kula-k17/ Czy ktoś mógłby potwierdzić te informacje? Potwierdzam sam siebie. Znalazłem link do oryginalnych kół Audi dla A4 8W. Wszystko się zgadza. http://www.gecko4wheels.at/original-audi-a4-8w-18zoll-winter-im-5-doppelspeichen-stern-design-s-design-mit-24540-r18-continental/ Dostałem COC od Audi, gdzie dozwolone opony/felgi są następujące: 245/40 R18 97Y / 8.0Jx18 ET40 245/40 R18 97V M+S / 8.0Jx18 ET40 225/45 R18 95H M+S / 7.5Jx18 ET39
  3. S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9. Jakieś szczegóły? Jak lub gdzie (u kogo)?
  4. Na stronie są tajemniczy i piszą tylko, że obowiązuje 2 lata lub 100.000km od daty rejestracji, ale nigdzie nie ma warunków umowy. Być może mateoosh taką otrzymał
  5. Hej, dzięki za odpowiedź, ale szkoda, że nie odpisałeś na najważniejsze pytania To pytanie było wstępem do kolejnych, aby było jasne, dlaczego pytam czy mieszczą się 2 koła w bagażniku. Być może lepiej byłoby, gdyby było to zdanie twierdzące. Na to pytanie odpowiedziałem zaraz po nim, aby opowiedzieć na forum, co w takich przypadkach robi Audi.
  6. Czy same konie są bezpieczniejsze dla silnika od tych od ogarniętego tunera? Podejrzewam, że są "podobnie bezpieczne". Nie twierdziłem, że są bezpieczniejsze, niż inne, tylko że są bezpieczne To zależy od indywidualnie dobranych parametrów zarówno w ABT, jak i u ogarniętego tunera. Przy czym w ABT masz ubezpieczenie od awarii (ale nie gwarancję producenta) w cenie. U ogarniętego tunera podejrzewam, że rzadko.
  7. Byś może najdroższe, ale bezpieczne. Zarówno dla silnika, jak i przed nadpisaniem danych przy aktualizacji oprogramowania przez ASO
  8. Chciałbym zakupić felgi do A4 B9. Oryginalne koła z fabryki to 8Jx18 z oponą 245/40 R. Drodzy właściciele A4 B9 z takimi kołami, czy znacie może poniższe parametry waszych felg? Felgi: Rozstaw śrub: 5 x ? Osadzenie ET: Średnica otworu centralnego (CH) Śruby: Stożkowe czy kuliste? (M) Skok x średnica Długość gwintu Pytanie 2: czy wymienialiście może już opony/koła? W jaki sposób przewoziliście je w A4 sedan? Czy w sedanie mieszczą się 2 koła w bagażniku? Powód otwarcia wątku: mam w grudniu odbierać moje nowe A4 w fabryce w Ingolstadt. Jak się okazało (na co nigdy bym nie wpadł), nawet w zimie, wydają auta na oponach letnich. Trzeba mieć fantazję, przecież ludzie po to odbierają samochód, żeby wrócić nim stamtąd do domu. Audi oferuje zakup całych oryginalnych kół zimowych u siebie i wtedy zostaną one założone. Można też przywieźć swoje koła/opony i łaskawie je wymienią za jedyne 90 EUR, ALE pod warunkiem, że będą to oryginalne całe koła Audi. Kawałek ulotki: A co jeśli chcę własny wzór felg i sam chcę wybrać rodzaj opon do mojego auta? Audi twierdzi, żeby zorganizować wymianę we własnym zakresie. Skoro godzą się wypuszczać klientów w środku zimy na letnich oponach, nawet żeby tylko dojechali do jakiegoś pobliskiego warsztatu, to nie dam im (dla zasady) dodatkowo zarobić i chcę kupić felgi i opony niezależnych producentów. Nie spodziewałem się takiego podejścia po takiej marce. Z góry dzięki za pomoc.
  9. Albo założyć np. box ABT
  10. I tym samym, jeśli znaleziono buga w sofcie, który np. powoduje, że poduszki nie otworzą się podczas zderzenia (prawdziwy case z jednego z raportów tubo), to jest problem.
  11. Z tym podejściem jest jeden problem. Jeżeli będzie jakaś akcja przywoławcza lub chociaż raz potem właściciel pojedzie do ASO i zaktualizują mu oprogramowanie, to po tuningu.
  12. Z tym się zgodzę, pod warunkiem, że dodamy "wstępnie". Dodałem nowy wątek, żeby nie robić off-topicu na chiptuningu - moje źródła na temat docierania silnika: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/378637-docieranie-silnika-w-nowym-samochodzie-zrodla-wiedzy/ Wszelkie inne źródła bardzo mile widziane.
  13. Spokojnie i nienerwowo, czy od razu dawać w palnik? Czytajcie, oglądajcie i wyróbcie sobie własne zdanie. Sam kiedyś szukałem informacji na temat docierania silników w nowych samochodach, więc teraz chciałbym podzielić się moim małym zbiorem internetowych źródeł, które znalazłem, i które mogą posłużyć jako podstawa do rozwijania tematu. Nowe źródła mile widziane. Artykuły PL Docierać czy nie docierać? Poprawna eksploatacja nowego auta Silnik | Czy docierać nowy silnik? Docieranie silnika nowego auta. Jak to robić ? Czy docieranie jest jeszcze potrzebne? EN Break-In Secrets, polskie tłumaczenie How to Break in a New Car Engine Break-In: What You Need to Know HOW TO RUN IN A NEW CAR Video PL Jak docierać silnik w nowym samochodzie? Czy jest to konieczne? Czy trzeba docierać silnik? #237 MOTO DORADCA EN 5 Things You Should Never Do In A Brand New Car How to Break In A New Engine (Brand New Car)! Viewer Automotive Questions ~ Podcast Episode 167 Engine Break-In Jay's Tech Tips 19 Viewer Car Questions with EricTheCarGuy ~ Podcast Episode 209
  14. No nie do końca się z tym zgodzę. Chyba założę temat o docieraniu silnika
  15. Jeżeli poprzez "gwarancję" rozumiesz ubezpieczenie samochodu przez niezależną od producenta firmę na niezależnych od gwarancji producenta warunkach, to się zgodzę.
  16. Dzięki za założenie nowego tematu!
  17. W jaki sposób sprawdzałeś? Chętnie podejrzałbym ruch pakietów, ale trzeba byłoby się bawić w stacje bazowe sieci komórkowych żeby to przechwycić i jak znam życie używają na pewno jakiegoś szyfrowania (po wpadce BMW). Swoją drogą, po zakupie auta, to są nasze prywatne dane. Na pewno akceptując różnego rodzaju licencje, warunki użytkowania musimy wyrazić zgodę na ich udostępnienie i tak się dzieje. Miło byłoby, gdyby szczegółowe informacje o rodzaju zbieranych danych były publicznie dostępne i nie ukrywane fontem 6pt
  18. W salonie mi powiedzieli, że przy jakichkolwiek modyfikacjach (nawet z ABT), gwarancja na silnik i osprzęt zostaje utracona. Nie liczyłbym na to, że uda się ukryć fakt podpinania boxa. Producent znajdzie każdy haczyk, żeby tylko nie musieć naprawiać auta z własnej kieszeni. A w szczególności wszelkie dane parametrów silnika, które pewnie wysyłane są zdalnie (SIM) co jakiś czas. Nawet nie muszą mieć kluczyka, żeby wiedzieć.
  19. Ogólnie nie jestem zwolennikiem boxów ale przy nowym aucie wydaje się być opcją najrozsądniejszą. Gdyby auto nie miało gwarancji to w żadne boxy bym nie wchodził tylko od razu leciał na remap do Rogala. Jedyna przewaga boxa nad programem ecu to to, że w przypadku ewentualnej akcji serwisowej i aktualizacji softu przez aso zmiana programu w ecu nie ma żadnego wpływu na pracę boxa. I w przypadku auta nowego jest to jedyny plus za boxem. Jedyne pytanie, jest takie, że skoro ja przez MMI Connect w iPhone będąc pińcet kilometrów od auta widzę gdzie jest moje auto, jaki jest stan licznika, ile paliwa w baku, ile mam do następnego serwisu, czy występują alarmy, czy drzwi są zamknięte a światła wyłączone to czy fabryka widzi że auto zostało zmodyfikowane i w związku z tym jakie jest ryzyko utraty gwarancji. Miejmy świadomość, że słowa "box" w przypadku modułu kontrolnego ABT używamy jako skrótu. To nie jest zwykły tani "box" wpinany pod listwę CR lub gniazdo OBD, oszukujące czujniki. To jednostka sterująca, podpięta pod szynę CAN, zaprojektowana do konkretnego auta, posiadająca własny procesor, pamięć oraz 4 kanały przez które otrzymuje dane z sensorów. Pełna mapa, przygotowana indywidualnie do każdego egzemplarza samochodu zostaje zapisana w urządzeniu w trakcie wykonywania chiptuningu. Jednostka działa równolegle z ECU i jest od niego niezależna. Dla zainteresowanych: tak wygląda: http://www.abt-sportsline.de/en/about-abt/10-reasons-for-abt/6-individual-development-and-adjustment/ a tu opis i porównanie do flashowania ECU oraz boxa, o którym pisał mystic.pl: https://www.abtsportsline.com.au/products/engine-technology
  20. Nie wiem dokładnie jakie dane audi zbiera, ale na moje oko informatyka należy spodziewać się najgorszego, czyli ciągną wszystkie dane jak leci i do tego się nie przyznają. Myślę, że skutecznie nie da się ukryć pracy silnika z niefabrycznymi parametrami. Nawet przy odłączeniu boxa, na pewno mają dostęp do już zapisanych danych. ABT ma również niezależny, zewnętrzny box, który można odpiąć przy wizycie w ASO, ale czy warto? Myślę, że najlepiej zostawić box na miejscu, powiedzieć przed serwisem w ASO, że auto jest zmodyfikowane i że mają na to zwrócić uwagę np. przy aktualizacji oryginalnego oprogramowania. Poza tym Audi w Niemczech współpracuje z ABT i można box założyć nawet u dealera. To oczywiście nie znaczy, że obowiązuje gwarancja producenta. Gwarancja producenta na silnik z osprzętem jest tracona w momencie instalacji takiego dodatku. ABT ma własną, oddzielną gwarancję (a właściwie ubezpieczenie), na własnych warunkach. Dlatego też myślę, że jeśli kupuje się nowe auto, trzeba dać producentowi 2 lata na pozbycie się "chorób wieku dziecięcego", naprawienie niedoróbek i ewentualnych części, które się zepsuły na gwarancji. Trzeba dotrzeć porządnie auto, a potem bawić się w chiptuning. Minimalizujemy ryzyko wojny z producentem/sprzedawcą w przypadku jakichkolwiek awarii.
  21. 1. Dobra decyzja odnośnie "nie przekładania" opon. Czy do nowych kół kupujesz również czujniki ciśnienia, czy zostawiasz bez? Ciekawe, jak auto zachowa się bez nich? 2. Też planuję mod ABT AEC, ale chyba po trochę większym przebiegu. Czy będziesz go robić u Pachury (w końcu blisko), czy w innym miejscu?
  22. misku odpowiedział(a) na misku temat w Audi A4 B9
    Dzięki, też znalazłem ten link. Jednak podaje on (być może) tylko jeden wymiar, który mnie interesuje: nr 2: "Szerokość pomiędzy nadkolami 1000 mm". Czy ten wymiar jest taki sam jak szerokość otworu powstałego po złożeniu siedzeń?
  23. Kolejna cegiełka na temat start-stop:
  24. misku opublikował(a) temat w Audi A4 B9
    Być może moja prośba wyda się dziwna, ale dla mnie sprawa jest ważna. Czy ktoś z posiadaczy A4 B9 w wersji sedan mógłby zmierzyć i podać mi następujące wymiary bagażnika? (chciałbym sprawdzić, czy uda się przewieźć materac 140x200, wysokość 14cm; materac można trochę zagiąć) Szerokość otworu załadunku w najszerszym miejscu. Szerokość otworu pomiędzy kabiną a bagażnikiem (po złożeniu siedzeń). Odległość od końca bagażnika wewnątrz do oparć siedzeń przednich przy normalnej pozycji kierowcy (czy materac wejdzie na długość). Konkretnie chodzi mi o ten materac: http://www.janpol.pl/pl/tytan-27.p.html Jeżeli ktoś czasem odwiedza Berlin i ma możliwość (większe auto) oraz ochotę zabrania takiego materaca z Polski, to bardzo chętnie skorzystam ze sposobności. Na pewno się dogadamy. Dziękuję za pomoc.
  25. Wspaniale!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.