Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

zabiello

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zabiello

  1. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Mam na szybko pytanie odnośnie kodowania, gdzie znajduje się kodowanie tylnej wycieraczki? Tzn czas pomiędzy jej ruchami bo te 5 sekund to trochę za często. Czy nie ma możliwości zmiany tego?
  2. zabiello odpowiedział(a) na Weronikaa4 temat w 1.8TFSI
    Problemem są wadliwe (za cienkie) pierścienie olejowe na tłokach, u Ciebie wychodzi około 0,5l na 1000 km, z czasem się zwiększy. Na forum jest konkretny opis jak sprawdzać poziom oleju, by komputer odczytał bieżący poziom z czujnika, wyświetla się wtedy poziom na fisie (między zegarami i na tym "pasku" jest jeszcze jedna belka poniżej min i powyżej max)-włączasz zapłon>otwierasz maskę. Bo jeśli chodzi o wyświetlanie na ekranie w konsoli centralnej jest różnie. Co do turbin w tych silnikach to już trzeba raczej specjalnie się postarać by ją uszkodzić, bo IHI są wytrzymałe i są chłodzone cieczą i olej w dolocie nie świadczy o tym że turbina puszcza bo tutaj jest wylot z odmy w korpusie przed samą turbiną i z tego miejsca trochę olej wypływa (niestety ale norma).
  3. zabiello odpowiedział(a) na posejdonek temat w 2.0TFSI
    no i tu masz odpowiedź, elektrozawór znajduje się poniżej filtra oleju. W pliku na stronie 23 jest krótki opis działania, niby inny kod silnika ale działanie jest takie samo. https://drive.google.com/file/d/0BzMgGHRWbjrUNlRrVXNaaHJxanM/view?usp=sharing
  4. zabiello odpowiedział(a) na posejdonek temat w 2.0TFSI
    Czy błąd zaworu regulacji ciśnienia oleju? Szkoda że nie podałeś konkretnego kodu błędu, bo bez tego można wyliczać w taki sam sposób jak ty.
  5. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Mógłby mi ktoś sprawdzic i podać z jakim momentem dokręcać śruby obejmy tuleji przedniego stabilizatora? Byłbym niezmiernie wdzięczny.
  6. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A są podane wartości z jakimi Nm dokręcać poszczególne śruby?
  7. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Na allegro 60-70 zł znalazłem. "AUDI A4 (2007-2015) B8 - instrukcja Sam naprawiam" FEBI, SWAG, MEYLE- jakie tuleje przedniego stabilizatora najlepiej kupić? Czy wszystko jedno?
  8. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Właśnie też się zastanawiam czy warty kupna.
  9. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Widzieliście, jest już wersja PL książki do B8
  10. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jako alternatywę o którą się pytasz to z czystym sumieniem mogę polecić żabę z lidla, dość tania i naprawdę solidna i stabilna z podniesionym samochodem.
  11. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Wiesz jak to mówią, w rosji się nie pier***ą, tam wszystko jest możliwe
  12. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    ta strona działa już od przynajmniej 3 lat i dotyczy samochodów zarejestrowanych w PL, czyli krajówek i sprowadzonych https://www.drive2.ru/l/481190819609444655/ trochę więcej zdjęć i filmik na końcu trochę lepszy.
  13. W zasadzie za późno ale ja wyklejałem u siebie pianką wygłuszającą gumową K3s z klejem z firmy Bitmat, mineło 6 miesięcy jak to robiłem i ładnie się trzyma, nic się nie odkleja ani nie odkształca, nic się z nią nie dzieje.
  14. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jak jest duży ruch na parkingu to ok jak stają jeden za drugim tak by można było zaparkować ale nie o godzinie 7 rano gdzie przez jakieś następne 2 godziny parking będzie prawie pusty. Dziś mocno wieje, chwila nieuwagi i przy otwieraniu drzwi naprawdę może mocno szarpnąć, czasem trzeba pomyśleć o innych i stanąć np na drugim miejscu od czyjegoś samochodu. Ale wszyscy wiemy jaka jest mentalność w naszym społeczeństwie, "o swój samochód nie dbam, to i nie będę zwracał uwagi na inne samochody".
  15. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    .... i jeszcze się trafi że nie będzie innych wolnych miejsc na parkingu tylko bezpośrednio przy twoim samochodzie. Ale masz w 100% rację.
  16. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ja mam samochód cały w oryginalnym lakierze, grubość powłoki nie przekracza 150 mikronów, a co najśmieszniejsze na klapie bagażnika poniżej tablicy rejestracyjnej jest nawet tylko ~40 mikronów, zero rdzy a rok produkcji 2009 (MY2010), pasowało by mi pomalować maskę bo poprostu ma sporo uszkodzeń od kamieni (odprysków) i jak to zrobię to przy sprzedaży będzie mi ktoś wpierał że samochód był bity, albo przy oględzinach będzie ktoś go odrzucał bo nie ma oryginalnego lakieru? Wg tego podziału na trzy grupy osób to w 100% nikt nie zwróci uwagi na mój egzemplarz pomimo tego że jest w b. dobrym stanie technicznymi jest świetnie utrzymany, ale nie spełni żadnych z tych wymogów. Najlepiej by było pewnie jak by 8 letni samochód miał oryginalny lakier w stanie takim jak wyjechał z fabryki. Chyba że przy sprzedaży zrobię znów korektę one step i ogłupię kupującego "stanem" lakieru z tylnej części samochodu (jak na zdjęciu).
  17. To u mnie potrafi pokazać 8 z przodu na zasięgu po zatankowaniu (a mam o 1l mniejszy zbiornik). Ale masz rację nie da się takiego przebiegu zrobić jak pokazuje komputer. Ja z ostatnich 5 tys km mam spalanie 9.3l na fisie, a też jeżdżę sporo w mieście i na krótkich dystansach - 3km.
  18. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Mam z 2009 roku i całe w oryginalnym lakierze i zero rdzy. Nie mam nawet tych plastikowych osłon od kamieni na nadkolach a pomimo tego jest wszystko ok z rantami.
  19. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ma ktoś może zbędny i sprawny przycisk do sterowania szybą 8K0959855 A, czyli ten zwykły, cały czarny w jakimś ładny stanie i z nie połamanymi zatrzaskami to z chęcią bym kupił.
  20. zabiello odpowiedział(a) na Patrykjagoda temat w 3.2FSI
    To lepiej zmień mechanika.
  21. A możesz rozwinąć tą myśl i się nią podzielić, o co chodzi z samochodem z włoskiego salonu?
  22. Petex.
  23. boczek do zdjęcia i dopiero wtedy odkręcisz
  24. zabiello odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    "bagnet serwisowy" na tym ustawiasz na skali wartość dla 1.8tfsi 2.0tfsi 3.2fsi 2.0tdi 2.7tdi 3.0 tdi
  25. Ja miałem rozrząd przesunięty o jeden ząbek na wałku ssącym ale już nie pamiętam w którą stronę i u mnie na zimnym silniku było idealnie a na ciepłym przy około 1800 rpm miał problem z normalną pracą. Tak akurat u mnie było i też nie było błędów.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.