Treść opublikowana przez Waść Kolorowość
-
1.8 t BFB brak mocy
130 g/s powinno Ci oscylować w okolicach maksymalnych obrotów czyli około 6000 obr/min
-
1.8 t BFB brak mocy
Ile powinno być na zdrowej przepływce? Około 130 g/s
-
[BEX] 1.8TQ AVANT
Kupiłem kompletny blok bez głowicy 800 zł od bfb Przy okazji z racji że silnik miałem na podłodze wymieniłem wszystkie uszczelniacze no i sprzęgło bo nie chciało mi się kiedyś tam rwać skrzyni, panewek nie ruszałem bo miały kompozyt jeszcze Do tego uszczelka głowicy nowa. Filtry olej i jakieś duperele Łącznie jakoś 1400 zł części plus 1400 zł komplet sprzęgła robota nic bo sam robiłem czyli coś koło 2800 zł. I chyba sztywny tip trzeba bo coś pierdzi, albo to DV Ile masz obrotów na szóste przy 100 km/h ? U mnie jest 2600 obr/min http://vaglog.pl/log_204554.html Log ile szacujesz ? kunia i niuta ?
-
Szczelność układu dolotowego 1.8t BEX- prośba o pomoc
Czepił bym się jeszcze tej odmy, nie powinna przepuszczać w obie strony.
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Bardziej mnie interesuję budowa,komplet sprzęgła z dwumasem od AWX, Bo jak jest taka sama jak w bfb Q to podejdzie i do BEX Q W ramach potwierdzenia komplet sprzęgła od AWX pasuję do BEX Q docisk tarcza łożysko dwumas, osobiście wkładałem
-
[BEX] 1.8TQ AVANT
Ciśnienie jest 1,2 bara nie ma tragedii. Może czujnik mi się psuję Nadejszła wiekopomna chwila Rwę silnik z powodu zużytego wału oraz bloku. A miał być taki ładny Dziś przyszło komplet sprzęgła z dwu-masem od AWX Sachsa, zobaczymy na dniach czy podejdzie. Plus nowa uszczelka pod głowicą, uszczelniacz wału przód i tył. Wrzucę foty jak znajdę aparat Audi skończone cały komplet sprzęgła Sachsa z AWX-a podszedł bez problemu, blok wymieniony, tankować i jeździć. Audi jeździ aż miło biegi wchodzą tak jak wchodziły, pasuję teraz wybrać się na hamowanie by zmierzyć moc i niuta.
-
Co to za kołek ?
Witam, Panowie podczas demontażu osprzętu i silnika napotkałem się na dziwną cześć, nie wiem skąd mi wyleciała, wygląda jak by była w płynie chłodniczym ma zielonkawy nalot kołek ma fi=8mm i L=35mm plastik i nie wiem gdzie to wsadzić i do czego jest jakby jakiś pływak czy coś Czy ktoś wie co to jest
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Bardziej mnie interesuję budowa,komplet sprzęgła z dwumasem od AWX, Bo jak jest taka sama jak w bfb Q to podejdzie i do BEX Q
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
A jak to jest z 6 gang, w bfb Q i bex Q obie skrzynie to jedno i to samo ? Bo jak tak to wsadzę dwumas i sprzęgło od AWX bo mi dwumas padł
-
Jaki blok do 1.8t BEX
Tak robiona była płukana silnika, ale nie sądzę, że przez nią mogło by się tak zrobić choć wykluczone to nie jest. Ale te dziury w smoku są dziwne dla mnie jak by je ktoś specjalnie zrobił Smok Panewki oporowe, jedna leżała w misce, a druga jeszcze na stopce była Od kupna z jakieś 8 tyś km zrobione Auto z UK nie chce mi się potem bujać z tymi częściami sprzedawać pakować itp Koledzy możecie mi powiedzieć jakich symbolów bloków szukać oprócz AVJ BFB AMB by pod pasowały do BEX ?
-
Jaki blok do 1.8t BEX
W mieście stojąc w korku to kontrolka się zapalała jak już miał silnik gorąco, a dwa jak dodawało się gazu lekko obojętne na jakim biegu w zakresie 2000-4000 obr.min słychać było taki zgrzyt który się nasilał. Później już jak dało się w podłogę to również był słyszalny był to pewnie dźwięk wału o koło zamachowe. Dziś będę zaczynał rwać silnik, i nic tylko szukać kompletnego dołu i wsadzać. Dziwi mnie tylko czemu smok miał dziury w sitku jak zapałki
-
Jaki blok do 1.8t BEX
Dzięki, A poza tym wszystkie bloki z wzdłużnych 1.8t i nawet 1.8 wolnossących są takie same i będą już pasować nawet z tych starszych a4 b5 passatów itp ?
-
Jaki blok do 1.8t BEX
Witam, Wczoraj ściągnąłem miskę olejową z mojego silnika 1.8t BEX Quattro W misce leżała sobie panewka oporowa z wału korbowego, a ta druga co była przy stopce na korbie była wytarta razem ze stopką, Panewka na wale jest wytarta ma bruzdy nadaję się do wymiany, Wał w jednym kącie jest zaokrąglony. jednym słowem wał darł o blok i nawet koło zamachowe. I na dodatek smok miał dziury w sitku jak by go ktoś podziurawił Co radzicie w takim przypadku Mam silnika z a3 2002r 1.8 APG wolnossący czy ten blok z poprzecznego silnika jest taki sam i można go zakładać, ? Ewentualnie czy jak by wyjął z niego stopkę korby i założył do tamtego z nowymi panewkami to by to działało jak trzeba pomimo że nie jest do pary w porównaniu do innych ? Przypuszczając że wymiary są nominalne
-
BFB błąd 17536, prośba o analizę logów
Około 134 g/s 120g/s to dla 150 konnego
-
BFB błąd 17536, prośba o analizę logów
Filtr powietrza to czysty jest ? Mało na przepływie masz
-
[BEX] 1.8TQ AVANT
To są 16'', w oryginale według naklejki powinny być 17 s-line Nowy nierząd olej filtry i uszczelki pod pokrywą zaworów, A teraz od czasu do czasu kontrolka OIL
-
Czasem długo kręci żeby zaskoczyć oraz gaśnie na luzie gdy niedogrzana.
Można czuć siki kotów psów mysie kopy itp. ale jak czujesz gaz to jest gdzieś nieszczelność i nie jest dobrze, Może na opaskach jest luźno przy wtryskach gazowych filtrze lotnym itp.
-
1.8T BFB - ociera pod pokrywą rozrządu
Rozrząd może wymienili, ale ciekawe czy napinacz hydrauliczny też . Jak ściąga pasek to rolka ma stożek, jak w młocarni
-
Analiza logów dynamicznych Bex
U mnie siedzi oryginalny ABT i jest w miarę podobny. Mam tak samo niski AFR, chciałem mu poprawic afr a tu zabezpieczyli chamy przed edycją. I kupa pozostaję kupić ecu i robić program. Wesołych Świąt
-
Analiza logów dynamicznych Bex
Pewnie coś koło 210Km i 260 Nm
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
Czy ja wiem czy przegięcie, bardziej na granicy się bujają niż przegięcie, Aczkolwiek będę wymieniał bo okazało się że siedzi chip
-
Dorabianie kluczyków
Chrust wiem, a są jeszcze jacyś fachowcy w Lublinie ewentualnie w Chełmie ?
-
Dorabianie kluczyków
Witam, gdzie w Lublinie solidnie i przyzwoicie cenowo dorobią kluczyki do samochodu a4 b6
-
Dobry gazownik Lublin i okolice
2250 zapłaciłem do BEX ul. Junoszy Troszkę bym inaczej wtryski umiejscowił poza tym ok STAG 4 tyle że ECO ACR01 OMVL REG FAST do 190KM wystarczą powyżej już bieda
-
[BEX] 1.8TQ AVANT
Posiadam te zdjęcia przed naprawą. LPG monotwane u Pana Leszka Jabłońskiego ul. Junoszy w Lublinie