Treść opublikowana przez janSerce
-
[B5 ABC] 1400 obrotów na luzie
Kolego a nie masz czasami słabego akumulatora? Przeczyść i zaadoptuj przepustnice, a w między czasie dobrze naładuj akumulator, najlepiej odłącz go na całą noc komp się zresetuje. Po podłączeniu przejedź się bo objawy mogą nie ustąpić od razu.
-
[ALL B5] Wymiana tarcz a kontrolka ABS
Zmienił się dystans czujnika ABSu do pierścienia na tarczy, wyciągnij se czujniki przeczyść ewentualnie sprawdź czy przewody nie uszkodzone, i załóż z powrotem.
-
[ALL] Który z nich jest FWD a który QUATTRO...?
QUATTRO to opcja i nie jest przypisana do konkretnego silnika, ale z reguły łatwiej było kupić A4 w Q z większymi silnikami. Bierz 2.8 30v albo 1.8T
-
[ALL B5] Założenie nowego licznika a kwestia immobilizera avant 1996
Piszę tak z własnych doświadczeń, kilka razy zmieniałem licznik i zawsze poducha się paliła
-
[ALL B5] Założenie nowego licznika a kwestia immobilizera avant 1996
Nie będzie problemów z immo ale pewnie airbag będzie się świecił.
-
[B5 APS] BRAK ISKRY - nie odpala 2.4 V6
Piszesz że bateria padła, po naładowaniu znowu po jakimś czasie padła, może coś Ci wysysa baterie? No chyba że faktycznie bateria na wykończeniu, z mojego doświadczenia wiem że słaby akumulator jest przyczyną wielu dolegliwości, nawet jeśli kręci rozrusznik i może się wydawać że jest ok. Po drugie może kupiłeś auto po powodziowe a tu już będzie grubsza sprawa z elektryką i ciągle będą wychodzić jakieś kwiatki. posprawdzaj kostki przy ECU czy dochodzi do nich napięcie, przeczyść styki itp. I podstawa to 100% dobra bateria! Powodzenia
-
[B5 ABC] Prośba o analizę logów
Witam, co jakiś czas pojawia mi się też ten błąd: 00525 - Oxygen Sensor (G39) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent Pytanie moje czy to się tyczy bezpośrednio sondy lambda czy jeszcze czegoś innego? Silnik pracuje normalnie spalanie też jakoś bez większych zmian (chociaż nie sprawdzałem tego dokładnie na trasie ile pali). i Jeżeli to sonda do wymiany to jaką kupic do 2,6, nie chce kupować jakiegoś uniwersalnego shitu. pozdrawiam
-
[ALL B5] Wymiana dolnego zawiasu kierowcy
A ja bym proponował wstawić używkę z anglika zamiast zabawy z podkładkami, ja dostałem zawias w super stanie za 30zł i nawet w takim samym kolorze i śmiga jak ta lala.
-
[ALL] Problem z licznikami
może to coś pomoże, poszukaj także na forum a6 widziałem kiedyś piękny opis jak naprawić naliczanie kilomerów i przebiegu dziennego http://www.audi80.pl/b3b4-rozbiorka-i-naprawa-licznika-wersja-vdo-vt47269.htm
-
[B5 ABC] Duże spalanie
Przepustnice sobie przeczyść i zaadoptuj, sondy do sprawdzenia, filtr powietrza, dolot może gdzieś nie szczelny, przez alternator raczej nie miał byś takich wahań obrotów.
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
z własnego doświadczenia wiem że jest niewielka różnica między 2,6 a 2,8 jeżeli chodzi o dźwięk, na korzyść 2,6
-
[B5 ABC] Montaż grzałki cieczy?
A mi kiedyś grzałka uratowała tyłek, tzn. zostawiłem samochód na dwa tygodnie na parkingu lotniskowym gdzie dzień w dzień było ponad -25C, (środkowa norwegia), podczas gdy walczyłem z zamkami żeby drzwi otworzyć silnik się już grzał podłączony do 220v , po takim postoju olej wygląda pewnie jak gęsty karmel , no ale to było tylko raz więc myśle że jest to zbędne nawet w dieslu. (Ps. chyba każda wersja skandynawska była wyposażona w takie webasto ale rzadko kto tego już używa nawet w krainie północy
-
[ALL B5] Prośba o pomoc z podłączeniem centralnego zamka do fabrycznego alarmu
Spróbuj tym schematem, ja też mam niby '95rok ale ten pierwszy schemacik nie działał, dopiero schemat pod '96 zadziałał od razu. Koleś mi przesłał drugi schemacik typowo pod '96rocznik:
-
[B6 ASN] Wymiana rozrządu i co jeszcze
Wymień kompletny rozrząd czyli z pompą+ wszystkie inne paski (wspomaganie, alternator), świece razem z kablami, wymień termostat, płyn chłodzący, płyn do wspomagania, płyn hamulcowy i będzie święty spokójna długi długi czas, ale to oczywiście zależy od portfela. Pozdro
-
[ALL] Automatyczne włączanie świateł
Witam ja też jestem zainteresowany światłami w wersji skandynawskiej (czyli światła zapalają sie dopiero po uruchomieniu silnika nie ważne na jakiej pozycji jest wajcha) da sie coś takiego zakodować w B5 czy trzeba dokładać elektrykę? Przyznam się że na codzień jeżdzę "inną marką" służbowym i bardzo bardzo jest to wygodne.
-
[B5 AAH] Silnik gaśnie na postoju
Jak dla mnie to przepływomierz do sprawdzenia i obie sondy
-
[B5 AAH] Silnik gaśnie na postoju
- [B5 ABC] Problem z abs-em świeci i gaśnie po 2 sek i świeci znowu po 2 min
Sprawdź kostkę sterownika ABS pod kanapą z tyłu, pamiętam że ktoś miał taki problem, że jak tylko ktoś usiadł z tyłu na kanapie to zaczynały się dziać jaja z ABSem- [B5 ACK] Jakie obroty Wam trzyma na biegu jałowym
Witam, zrób mały test: jak ściągniesz pokrywę silnika i będziesz miał odsłonięty dekiel kolektora ssącego psiknij np WD-40 do okoła po uszczelce na odpalonym silniku i sprawdź czy gdzieś nie zasysa i jak sie zachowują obroty w tym momęcie, może byc tak że masz do wymiany tą uszczelkę bo łapie lewe powietrze.- [B5 AHU] Ramka drzwi prawych
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=52046.msg1572916#msg1572916 Spróbować możesz tak jak tym schemacie, w tej książce jest bardzo ładnie opisane jak to zrobić i sam sobie nie poradzisz musi być ktoś w środku auta i dociskać ramę szyby od śrdoka- [B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).
Musisz mieć bardzo ostry nóż i delikatnie podważyć ewentualnie wyciąć tą zaślepkę pod którą jest pastylka, ale musisz to bardzo delikatnie bo pastylka jest szklana, wygląda ona jak mały tictac masz tu aukcję która jest sprawdzona i przełożysz pastylkę : http://allegro.pl/sterownik-audi-80-100-a2-a3-a4-a6-a8-tt-i1303980666.html- [B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).
Poszukaj zestawu który ma możliwość zamontowania pastylki immo do pilota(scyzoryka), miałem dokładnie takie same kluczyki oryginalnie u siebie i da sie wyciągnąć pastylkę immo bez problemu, z grotem też nie ma problemu po prostu zamawiasz do zestawu grot starego typu i dorobisz go u większości ślusarzy.- [ALL B5] Dołożenie sterowania CZ z pilota
Nie chce robić żadnej reklamy ale też kupowałem taki sterownik u p. Idzikowskiego i muszę przyznać że śmiga jak ta lala, absolutnie ani razu mnie nie zawiódł, piloty scyzoryki nawet solidne chociaż to straszna chińszczyzna (montowałem jakieś dwa lata temu), grot dorobisz u prawie każdego ślusarza bez problemu, ale dobrze żebyś miał auto blisko żeby od razu sprawdzić wszystkie zamki!, z podłączeniem też nie będziesz miał żadnych problemów sam (oczywiście jeśli masz jakieś takie pojęcie o elektryce i schematach), nie potrzeba nic więcej niż to co w aukcji, na schemacie będziesz jak to podłączyć i gdzie szukać kabli także 6-pak browara i do roboty pozdro Mi to zajęło 2 dni ale dla wprawionych rąk to 2h roboty Pozdro- [B5 1Z] Zdziera oponę
wrzucam fotki chociaż kiepsko to widać: tu narysowałem jak to mniej więcej wygląda: (sorry za umiejętności artystyczne) (kolce prawie zeszlifowane do zera ) Po oględzinach stwierdziłem że felga jest lekko krzywa i miałem 0.8bara w tym kole, to może być przez to? Nie stwierdziłem żadnych luzów na łożyskach koło było dobrze przykręcone itp.- [B5 1Z] Zdziera oponę
Witam, nie zakładałem nowego tematu, problem polega bardzo dziwnym ścieraniu tylnej opony od strony kierowcy, mianowicie bieżnik ścierany jest na przemian, wygląda to tak: co trzeci-czwarty ząbek bierznik jest starty do połowy, i tak cały obwód opony od czego to się tak ściera? źle przykręcone koło? jakieś bicie na piaście? Kurde pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Podczas jazdy nic nie czuję żadnego bicia, żadnych wibracji, dosłownie nic. Wszystkie sugestie mile widziane, zaraz idę do auta ściągać koło ale martwię się że nie znajdę przyczyny a szkoda zimówek bo prawie nówki były - [B5 ABC] Problem z abs-em świeci i gaśnie po 2 sek i świeci znowu po 2 min