Treść opublikowana przez grechut
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Potrzebny zestawik ( szampon + wosk ) do 300zł coby efekt po 1 myciu nie zniknał?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Pany używał ktoś? http://allegro.pl/presta-fast-wax-wosk-w-plynie-made-in-u-s-a-fv-i5158400405.html Dobry czy szit?
-
Który laptop wybrać?
Nie brać żadnych Lenovo.. Serwis tragedia..
-
Świeci się kontrolka silnika
Potwierdzam, jeden magik z łódzkiego usunął mi 2 sondę z ECU i checka ani błędu nie ma. Popatrz w temacie, nie jesteś kolego pierwszy i ostatni z problemem kata/sondy
-
Hałas spod pokrywy po rozgrzaniu silnika
Po spotkaniu z BENYm u mnie stwierdziliśmy walnięty wariator. W moim ALTku jest tak jakby obroty falowały ( a obroty ani drgną )
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
No mówię co mi tłumaczył Dobra Pany, temat 2giej sondy na silnikach wolnossących chyba został ogarnięty !! Póki co żadnego błędu nie ma, wszystko śmiga elegancko, żadnego checka nie ma. Jeszcze jutro jadę w dłuższą trasę to potestuję ale jeśli teraz nie wyskoczył to raczej wszystko gra. Czas trwania zabiegu - 4h. Byłem przy całym zabiegu, włącznie z odłączaniem ECU z silnika, wgrywaniem nowego softu bez 2giej sondy, testowaniem wszystkiego. Chłopak jest ogarnięty w temacie Audi ( pracował w serwisie 7lat )chociaż czasem trochę roztrzepany ( jeśli chodzi o osobowość ) Nr do niego: 661 - 913 - 008 Sławek. Powołajcie się na Michała z Sieradza to wiele mu wyjaśni Teraz tylko do ogarnięcia został mi wariator ale to nie czas i miejsce na to ;-) Pozdro i szerokości!
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Po kontakcie z BENY'm, wielu próbach naprawienia emulatorem błędu 2 sondy i przy okazji kata ogarnąłem jednego mechanika, który komputerowo z silnika usunał 2 sondę. Póki co zrobione kilkadziesiąt km, checka brak, błędów też brak. Jest opcja że ten irytujący check nie będzie wyskakiwać. Koszt 300zł + 50zł paliwo bo auto musi chodzić kilka godzin przy zgrywaniu i wgrywaniu sterownika silnika. Dam znak jak sprawa będzie się rozwijać ale jest nadzieja
-
Kilka błędów A4 B6 2.0 ALT
Właśnie ktoś, gdzieś kiedyś mówił o czyszczeniu kata jakimś specjalnym preparatem, co rozpuszcza smołe Nie chce się wypowiadać ale ja mam rozwalonego kata i teraz wezmę wyczyszczę go i zobaczymy co tam wyjdzie:)
-
Kilka błędów A4 B6 2.0 ALT
Witam, czy pozbyłeś się tych błędów? bo ja mam takie same jakbyś mogł napisać co pomaga na te dolegliwości Z góry dzięki Hey, u mnie była ułamana dźwigienka nad membraną, no i czujnik pedału sprzęgła . Pomogło zrobienie tej dźwigi.. Jak coś to pisz PW podpowiem o co mi chodzi. Co do kata i sondy.. w skrócie katalizator do wyje... lub założenie emulatora na 2gą sondę ale to też niewiele daje, bo błąd wyskakuje różnie.. Raz po 100, raz po 400km więc zasady nie ma. Podobno jeszcze można rozwiercić otworek w emulatorze ale jak to działa to nie sprawdzałem, bo nie mam czasu narazie
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Pany, jaki aku wybrać do B6 ALT? Obecny mój ma 72 i 380, i powoli dogorewa stąd czas chyba na zmianę
-
Katalizator A4 B6 2.0 ALT
Witam, potrzebuję numeru części katalizatora do A4 B6 2.0 ALT. Dzięki!
-
Polecane opony letnie
Dobra, wybór padł na Michelina Energy +
-
Polecane opony letnie
No ale jakaś konkretna firma/model czy nie?
-
Polecane opony letnie
Nie nie, 15 mam fele i 15 muszą być
-
Polecane opony letnie
Hehehe, B6 2001
-
Polecane opony letnie
Witam, będę na wiosnę kupować 15, prawdopodobnie 195. I co polecacie tak do 1000-1200zł?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Witam Pany, Jeżdzę na Castrolu 5W30 i kurdę oleju nie znika. Na 1000km dolałem setkę dosłownie. Słyszałem, że ten olej jest mocno średni no ale poprzedni właściciel taki lał, a mnie wymiana czeka za 20dni i powoli się zaczynam rozglądać za czymś konkretnym
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Witam, a pytanie trochę z innej beczki.. Mając do wyboru wstawienie nowego kata, a wykasowanie 2 sondy z ecu, którą opcję byście wybrali ( i dlaczego )? Różnica w funduszach ok 150zł na korzyść kasowania
-
Kilka błędów A4 B6 2.0 ALT
Witam, ostatnio podróżując sobie autkiem wyskoczył mi check, podpiąłem pod VAG'a i wyskoczyły następujące błędy: 3 Faults Found: 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded 17545 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Rich P1137 - 002 - Lower Limit Exceeded 17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal P1539 - 004 - No Signal/Communication Z tego co szukałem to błąd katalizatora oraz odma ( tak mi powiedział mechanik ze względu na zbyt bogatą mieszankę ). Możecie to potwierdzić? I jak najszybszym sposobem je usunąć ? Dzięki !
-
Kilka błędów A4 B6 2.0 ALT
Witam, ostatnio podróżując sobie autkiem wyskoczył mi check, podpiąłem pod VAG'a i wyskoczyły następujące błędy: 3 Faults Found: 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold P0420 - 001 - Upper Limit Exceeded 17545 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Rich P1137 - 002 - Lower Limit Exceeded 17947 - Clutch Pedal Switch (F36): Implausible Signal P1539 - 004 - No Signal/Communication Z tego co szukałem to błąd katalizatora oraz odma ( tak mi powiedział mechanik ze względu na zbyt bogatą mieszankę ). Możecie to potwierdzić? I jak najszybszym sposobem je usunąć ? Dzięki !
-
[A4 ALT] BRC czy Stag4?
Dobra. Dzieki chłopaki mam temat do rozkminy. Ogółem nie będę pisać nowego tematu tylko tu zacznę.. Jaki olej do tej mojej audi? Jeździ teraz na 5W30 Castrol bodajże, a z rozmowawiałem z paroma osobami i tak mocno średnio ten olej polecają Gdzieś coś kiedyś czytałem żeby zalać półsyntetykiem Motula S6100+? ( tutaj może być mała rozbieżność w nazwie bo nie pamiętam gdzie to czytałem ). Dzięki !
-
[A4 ALT] BRC czy Stag4?
Stag 4 plus na regu czy hanie?
-
[A4 ALT] BRC czy Stag4?
To ile wg Was powinno to kosztować ?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich, od dziś jestem ( szczęśliwym ) posiadaczem Audi A4 B6 2.0 .
-
[A4 ALT] BRC czy Stag4?
Witam, jako, że właśnie wczoraj zakupiłem swoją Audi z silnikiem 2.0 z silnikiem benzynowym, czas powoli pomysleć nad gazem. Tematów było kilka, niektóre sprzed roku, dwóch lat, a coś mogło się pozmieniać stąd moje zapytanie . Który gaz polecacie do tego modelu, BRC czy Staga? Dużej różnicy w instalacji nie ma, a może na którymś będzie jeździł lepiej :-). Osobiście wcześniej w Oplu miałem BRC i byłem zadowolony. Gaz będę brał w GOMARZE w Łasku [ http://www.gomar-lpg.pl/cennik/cennik.pdf ] , są podane wszystkie ceny, dlatego prosiłbym o opinie .