Treść opublikowana przez michcio28810
-
problem z odpalaniem na zimnym
możesz tez przeczyścić silniczek krokowy.to on odpowiada za wolne obroty
-
problem z odpalaniem na zimnym
wątpię żeby to była wina przepustnicy.ale jak chcesz możesz ją wyczyścić.odkręcasz dolot,wypinasz rurki odmy,linke gazu,rurkę map-sensora i kostkę od przepustnicy.przepustnicę trzymają 4 śruby na imbus chyba 6.ja czyściłem zmywaczem do hamulców.a i jeszcze przewód od filtra z węglem odkręcasz
-
Uchwyt na kubek
można.mam tak zrobione
-
Opadają środkowe kratki nawiewów
w b5 w kratkach są metalowe blaszki.wystarczy wyjąć kratkę i lekko je popodginać.możliwe że i w b6 tak jest
-
brak oswietlnenia kabiny po owarciu drzwi czy wyjecieu kluczyka
w a4 b5 pompka centralnego za to odpowiada.często to pada
-
wiskoza
w dieslach i w 1.8t są mniejsze wiatraki w wiskozach i dlatego nie odczuwa się tak bardzo spadku mocy po sklejeniu.u mnie w 2.6 v6 też czuć że wisko przymula auto jak jest sklejone
-
Logi 1.8t AEB
racja.żle spojrzałem
-
Logi 1.8t AEB
wygląda na to że przepływomierz nie żyje
-
Wiatrak Klimy
sprężarka lekko przyhamowuje silnik.u mnie też tak jest
-
zawieszenie jak sprawdzić
typ zawieszenia jest na wlepce z kodami wyposażenia we wnęce koła zapasowego
-
szarpanie na lpg błąd 515
może kabelki od wtyczki tego czujnika są gdzieś trzaśnięte.było coś robione w silniku?np głowica.mogą być żle ustawione wałki rozrządu względem siebie
-
Wypadanie zapłonu 16684, 16685
może gdzieś ciągnąć lewe powietrze
-
[A4 B5] Szarpanie oraz migająca kontrolka oleju.
kumpel miał to samo u siebie z kontrolką oleju w 1.8 ADR .wymienił czujnik i ma spokój od tamtej pory.a co do szarpania to może na początek podłącz go pod kompa
-
Domykanie szyb z kluczyka i problem po odlaczeniu akumulatora.
u mnie również tylko domyka z kluczyka/pilota.otwierania z kluczyka nie miałem i nie mam.wydaje mi się że ta opcja występuje w młodszych rocznikach
-
Jak poprawić dzwięk Swojej V6 nie tracąc na mocy ? ;)
ja mam sportową wkładkę filtra powietrza.dżwięk jest trochę ładniejszy.można też założyć stożek i właśnie wyciąć katy
-
Drgania kierownicy powyżej 100km/h
sprawdż końcówki drążków kierowniczych.i jedż na ustawienie zbieżności.tam ci ustawią kierę równo
-
Drgania kierownicy powyżej 100km/h
jedż do wulkanizacji i wyważ koła
-
1.8T ANB Prośba o analizę logów
sprawdzałeś N75?
-
Dlaczego zbieraja sie bańki w zbiorniczku wspomagania?
może wyciek jest z maglownicy,pod osłonami gumowymi
-
Trzęsie przy gaszeniu auta
sprawdż dokładnie poduszki silnika i skrzyni
-
Problem z reflektorami
może kręcisz nie tą śrubą.jedna jest góra-dół a druga prawo-lewo
-
Wiatrak Klimy
w skrócie to podłączyłem dodatkowy kabel plusowy do wiatraka(masa jest w nim cały czas),w niego wlutowałem równolegle 2 rezystory (nie pamiętam ilo ohm,ale jakoś sporo).załączanie wiatraka jest przez przekażnik,sygnałem do załączenia - lampka od ''śnieżynki'' na włączniku klimy.dzięki temu też klima chłodzi ''równiej"".ogólnie roboty nie ma tak dużo tylko rozkmina jest dłóższa co,jak i do czego
-
1.8 125KM rozrząd na pasku czy na łańcuchu?
kolega ma takie same auto z takim też silnikiem.namówiłem go na Valvoline i jest mega zadowolony.wcześniej jeżdził na Mobilu i mówi że jest duża różnica w pracy silnika
-
Wiatrak Klimy
u mnie też jest klima manualna.działała dokładnie tak samo.wiatrak elektryczny włączał się co jakiś czas na max obrotów tzn. 2 bieg.przerobiłem to tak,że po włączeniu klimy wiatrak elekt. działa cały czas na 1 biegu i jest git.a pyka przekażnik
-
Wiatrak Klimy
prawdopodobnie tak.sprawdż go jeszcze dla pewności.odpal zimny silnik i sprawdż górny i dolny wąż od chłodnicy.jeżeli nagrzewają się równocześnie to termostat do wymiany