Treść opublikowana przez Damjan
-
B6 1.8T BEX Dawido20
Ładny sedan i kolor chyba taki jak u mnie. Jakieś plany? Jako pierwszy mod proponuję zmianę końcówek wydechu na większe. Te małe pipki nie pasują do takiego auta. Powodzenia w rezaniu.
-
Dwa kominy A4 B6 ośka
Do B6 bez przeróbek na pewno podejdzie wydech od 1.8T (B6 i B7) oraz z 2.0 TDI 170 KM.
-
Wyłączające się ESP oraz ABS
Do wymiany też czujnik świateł stop. Drugi błąd na to wskazuje. U mnie jak źle działał to też sporadycznie wyłączało ESP.
-
A4 B6 LZ9W Avant S-line/S4 Look Led Xenon Skóra Carbon heble 320/288 Felgi 18"/17"
Zadbane auto w czarnym lakierze? Nic tylko podziwiać i cykać fotki. Graty z podejścia do auta. Plany na wiosnę ambitne. Tylko, żeby funduszy nie zabrakło. Ps. Pierwsza lub czwarta fota do kalendarza. Obowiązkowo
-
a4 b6 awx slabe przyspieszenie i duze spalanie ,wrzucone logi
Dalej masz BIP-y na minusie czyli jest problem w dostarczaniu paliwa. Możesz sprawdzić ciśnienie paliwa na pompie tandem. Przy 4000/min powinno być co najmniej 7,5 bar.
-
1.9 tdi 130km AVF układ chłodzenia
Dokładnie jak mówi kolega. Jak chcesz żeby auto Ci się szybciej nagrzało to nie uruchamiaj ogrzewania dopóki na blacie nie wyskoczy 90 stopni. Ja zrobiłem sobie mały test (przy temperaturach jakie teraz są)-przy wyłączonym ogrzewaniu auto 90 łapie po 6-7 km. Przy włączonym ogrzewaniu na 18 stopni po około 12-14 km. Jazda w trasie. EGR nie zaślepiony.
-
a4 b6 awx slabe przyspieszenie i duze spalanie ,wrzucone logi
W grupie 23 BIP-y są na minusie a to oznacza problem w dostarczaniu paliwa. Może to być wina zapchanego filtra paliwa, słabej pompki w baku, niedrożności przewodów lub padającej pompy tandemowej. Ja na początku bym sprawdził ciśnienie paliwa na pompie tandemowej.
-
Słabe światła mijania rozwiązanie
Jeżdżę obecnie na tych żarówkach i potwierdzam to co napisał Kamil. Dodam, że nawet dobrze sprawują się na mokrym asfalcie.
-
> A4 B6 Avant 1.8 T [BFB] _ MAURITIUS BLAU _ LZ5C <
No właśnie 1000 chcą za zderzak jak nowa dokładka w ASO tyle stoi. Jak będziesz cierpliwy to trafiają się nawet za 7 stówek zderzaki. O gustach się nie rozmawia, ale dla mnie s-line na 2 rury lepiej się prezentuje od s4. A Twój kolor jest stworzony pod s-lajna
-
> A4 B6 Avant 1.8 T [BFB] _ MAURITIUS BLAU _ LZ5C <
Graty, że znalazłeś w kolor. Lotki rzadko kiedy mają styrany lakier. Oprócz polerki jeszcze musisz pozbyć się starej taśmy. Wiem z własnego doświadczenia, że łatwo nie schodzi. A po świętach dla rozrywki "polowanie" na tylny zderzak w dobrych pieniądzach. Bo za s-line na 2 dziury to ładnie sobie śpiewają.
-
> A4 B6 Avant 1.8 T [BFB] _ MAURITIUS BLAU _ LZ5C <
Powiem Ci, że na chwilę obecną to radio mi wystarcza i Tobie też polecam. Nie wydasz aż tak dużo a resztę "piniondza" przeznaczysz na s-line. Bo bardzo dobry plan wybrałeś sobie na wiosnę. Ten z typu "must have". Fakt, że trochę kosztowny ale auto bardzo zmienia po nim wygląd.
-
> A4 B6 Avant 1.8 T [BFB] _ MAURITIUS BLAU _ LZ5C <
Jak chcesz zmienić radio to pomyśl o BNS-ie 5.0. Wygląda prawie jak RNS-E. Nie jest drogie, czyta MP3 i gra bardzo dobrze. Bynajmniej ja mam takie odczucie po przesiadce z concerta 2. No i fajnie się prezntuje w aucie gdy jest ciemno. Ładny avancik . Zazdroszczę koloru. Powodzenia w modach i bezawaryjności.
-
black a4b6 diesel sedan CHORCHE
U mnie 17 s-line mają ET 43
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Ja za lobro dałem 190 zł/szt tu na forum. Popytaj kolegów w dziale sponsorowanym czy mają i po ile.
-
[B6 AVF] Eibach Pro-Kit/ LED Interior/ BNS 5.0/ S-Line Exterieur/Led DRL
Dzisiaj odebrałem części od lakiernika . Pakiet s-line prawie skończony.
-
Meguin Megol Compatible 5W30
Tylko po co lać tak drogi olej. Zobacz kilka ostatnich stron z linka, który dałem i wybierz czy motul, valvoline, liqui moly. Ja np jeżdżę na motul specific 505.01
-
Meguin Megol Compatible 5W30
Jeśli DPF idzie do kosza to przejdź na 5W40 z normą 505.01. A jakiej marki to już zależy od Ciebie. Masz temat o olejach do TDI. Luknij ostatnie kilka stron i wybierz olej.
-
[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121
Dawaj na klej. Będziesz miał pewność, że Ci nie odpadnie. Chyba większość forumowiczów kleiła lotkę. Tylko uważaj bo czytałem, że klej potrafi ją odparzyć. A ta taśma na lotce to przekleństwo. Ja kupiłem zmywacz silikonów, klejów i uszczelnień. W weekend będę walczył z tą taśmą.
-
[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121
Gratuluje . Znalazłeś w kolorze więc odpada Ci koszt lakiernika. Można powiedzieć, że jesteś już w połowie drogi do s line-a. Widziałem to ogłoszenie i też myślałem o kupnie, ale ja szukam zdesia bez dziur po czujnikach. Na allegro i olx są tylko od sedanów .
-
Montaż ORI lotki S LINE avant
Czym usuwaliście starą taśmę z lotki? Jak myślicie czy ten preparat będzie dobry? https://eshop.wurth.pl/Srodek-do-usuwania-szczeliwa-ZMYWDO-RESZTEK-USZCZELN300ML/08931000.sku/pl/PL/PLN/ Edit: Polecam ten środek do usuwania starej taśmy z lotki. Wszystko odbyło się bezproblemowo. Moje uwagi: -pomocna będzie plastikowa szpachelka do zrywania taśmy -uważać aby środek nie dostał się pod lotkę bo potrafi odparzyć lakier -najlepiej czyścić na 2 podejścia.
-
[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121
Na początku też nie zbytnio mi się spodobał ten kolor bo szukałem niebieski, ale z czasem zmieniłem swoje zdanie. Ja zauważyłem, że na tym lakierze nie widać tak bardzo brudu . Jak odnowisz powłokę to auto będzie wyglądało jakby wyjechało z salonu.
-
[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121
I to będzie dobra inwestycja. Tylko nie najtańsza. Jak oceniasz kolorek w audi?
-
[B6 AVF] Avant 1.9 TDI Atlasgrau by luki19862121
Dobra furmanka. Dorzuć jeszcze do planów listwy drzwiowe s-line i będziesz miał cały pakiet zewnętrzny.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
To do pompy z końcówką N musi iść gumowa uszczelka? Ja przy wymianie swojej dałem tą metalową.
-
[B6 AWX] 1.9 TDI 165HP Szaraczek Avancik
Dobry wybór jeśli chodzi o radio choć pewnie będziesz miał brak info na FIS. RNS-E jest za drogie w porównaniu do tego co oferuje. Jego jedyny plus to wygląd. Na ali chcesz kupić?