Treść opublikowana przez kajmanovsky
-
przegrzewa sie ack. uszczelki glowicy?
raczej uszczeki i blok odpadaja z tego wzgledu ze mialbys wymieszany olej z plynem albo by ci go ubywalo skoro jest sztywna granica to ja bym szukal przyczyny w sterowaniu obiegiem czyli ten termostat itp jak masz dostep do kompa i kabla to poczytaj jak sobie to zdiagnozowac, spokojnie sam sobie poradzisz z tym
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
regeneracja konwertera w jakiejs firmie, wymiana pompy i plyty sterujacej oraz tarczek sprzegiel pompe koles mial uzywana, tak samo sciagnal uzywana plyte sterujaca bo tamta puszczala cisnienie 2600 za calosc za wymiane wszystkiego na nowe stwierdzil ze 5-6tys
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
ja zrobiłem za właśnie tyle ale podkreślam - regeneracja no i robiłem to nie w serwisie tylko prywatnie
-
Nowy napinacz łańcucha czy czyszczenie smoka?
u mnie jest akurat terkotanie przy cieplym, zapewne lancuch rozciagniety a po chwili ustaje... i nie wiem czy pali sie na wymiane czy nie? jak myslicie?
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
Więc nie robiłeś remontu skrzyni przed jej założeniem? Osiągi rekompensują wygode automatu? Bo mnie chodzi jedynie o to... kasa jest pewnie podobna co za regeneracje tipa
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Nowe kółeczka, 18x8j. Docelowo zamontowane będą jeszcze dystanse i może kolor bardziej satynowy Macie pomysł jak usunąć te piankę co były kiedyś chińskie listewki przymontowane? Z moich doświadczeń schodzi tylko od papieru sciernego ale szkoda uszczelki...
-
V max
normalnie ci smiga przy nizszych predkosciach? nie ma roznicy zadnej? mnie ciezko sie odpychal przy duzej predkosci jak mialem podziurawiony jak sitko wydech, teraz bez problemu tez zamykam
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
Ruszyłeś z tematem?
-
Skrzynia automatyczna brak 4 max 60km/h
te bledy dot slabego napiecia sa nieciekawe obczaj temat czy alternator ci dobrze laduje i aku jest ok moze to jest powodem zlej komunikacji miedzy ecu a sterownikiem skrzyni tcm
-
Skrzynia tryb awaryjny
moze jakies podłe zwierze pogryzło ci wiazke? mowie powaznie, obczaj temat bo wiazka jest od dolu skrzyni wiec jak nie masz tam oslony...
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
ja na swojej skrzyni osiagalem czasy 0-100 w niecale 10sekund, ale mialem przelotowy i dziurawy wydech wiec moze cos sie poprawilo ;p mysle ze bedzie wielki szok u ciebie po zmianie skrzynie masz DWM?
-
Skrzynia automatyczna 4 biegowa - dziwne zachowanie
automat ma specjalny tryb aby rozgrzac olej gdy jest zimny, stad jest wrazenie ze przeciaga biegi zaraz po starcie na zimnym, ale powinno to ustac gdy nabierze temperatury mozesz miec tez problem z elektrozaworem na plycie sterujacej co odpowiada za zmiane biegu z 2 na 3
-
Co wymienić w nowej (używanej) skrzyni?
widze ze zabrales sie pelnym piecem za te skrzynie jestem ciekaw jaka bedzie roznica po przekladce w osiagach
-
Skrzynia automatyczna brak 4 max 60km/h
wyglada na to ze masz tryb awaryjny? podepnij kompa to dowiesz sie wiecej
-
Audi S4 B5
nie ten dział kolego zderzak jest od przedlifta
-
Nie działa skrócony dolot kolektora ssącego
ktorym kanalem sprawdziles ten elektrozawor? sprobuj rozebrac te gruszke przy kolektorze, bo moze masz to ciegno urwane...
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
nawet jak masz 2.8 tipa to tylny most ma inne przelozenie (mozesz to sprawdzic na wlepce) wiec i tak do manuala trzeba kupic caly zestaw na tyl tutaj kolega Banan wyjaśnił jak to jest przy 2.8 jakbyś się brał za to sam to daj znać to wpadnę, pomogę a u mnie zastanawiam sie czy nie zlecic komus tego i nie czekac az skrzynia sie rozleci bo moze cos sie jeszcze zwroci $$$
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
obczaj ten temacik
-
[B5 APR] Black Avant Fresh&Clean V6
wał jest innej długości i musisz dobrać tylni dyfer do przełożenia skrzyni, mam gdzieś fajne zdjecie tabelki z przełozeniami to ci podrzuce tez mam zamiar robic taki zabieg wiec bedzie mi razniej 6stka z 2.5 tdi moze wymagac przerobek, 5tka z 2.8 podchodzi p&p z tego co kojarze a tak to oczywista sprawa przewody sprzegla i inny zestaw pedalow, do tego troche elektroniki jest... ktorys kolega przekladal tu 2.8 tipa na manual tylko ze byla to fwd wiec troche prostsza sprawa
-
trzaskanie drzwiami
musiałbyś dać jakiś siłownik hamujący, który przy dużej prędkości ma dużą siłę hamowania ale czy to jest proste i warte zachodu.. mnie dziś wujek tak jebn..ł drzwiami że sie spowrotem otworzyły myslałem że mnie ch..j strzeli
-
S4 b5
zawieche masz serie co nie? ogolnie sliczne
-
Jaki olej?
Ja zalałem motula sport 5w50 i jestem zadowolony póki co, temperatury przy autostradowym upalaniu w obecnych temperaturach nie przekroczyły 105*C
-
Bez przerwy cykający przekaźnik
Oczywiście to bylo sprawdzane i czujniki pokazuja ok, ostatnio poprawialem je i dalej to samo, wiec bede szukal przyczyny gdzie indziej, moze pochodzi ze sterownika abs albo z ASB bo z tego co wyczytałem w manualu 5hp19 to komunikacja modulow abs i esp z tcm jest zaawansowana i stad pytanie o ten przekaznik bo podejrzewam ze ma duzo wspolnego z hamowaniem rowniez
-
B5 Avant // 2.8 AMX Q+T // H&R //
Wkoncu wskoczyly nowe amorki: tloki z RS4 B5 i na to springi hr, kola 17" czuc różnicę pora zabrac sie wkoncu za wyglad zewnetrzny images upload
-
Bez przerwy cykający przekaźnik
Zaobserwowałem ten przekaznik ktory swiruje od 1000rpm do 1400rpm. Nie mam pojęcia za co odpowiada. Wie ktos? Probowalem znalesc go w manualu na schematach ale nie pokrywa sie z moja tablica przekaznikow. To jest pierwszy od prawej na tej drugiej tablicy ktora jest schowana za pierwsza. upload image